Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

İZMİR'de Tüp Geçit Projesine Başlayacağına İnanıyor musunuz?
Bu Yıl Kesin Başlatacaklar 4.7%  4.7%  [3]
2 Sene İçinde Başlayabilir 17.2%  17.2%  [11]
5 Sene Sadece Gündeme Gelir Sonra Belki Başlar 78.1%  78.1%  [50]
Toplam Oy : 64

erkin1
7 yıl önce - Prş 07 Oca 2010, 16:12
İzmir'de Tüp Geçit Projesinin başlayacağına inanıyor musunuz?

Arasıra gündeme gelir... Her devrin bakanı açıklama yapar.....

EN SON AÇIKLAMA 6 AY ÖNCEYDİ....

Alıntı:
Toplantı sonunda basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Bakan Yıldırım, İzmir’de gerçekleştirilmesi planlanan Üçkuyular Bostanlı Tüp Geçit Projesi’nin jeolojik yapının fazla gevşek olması nedeniyle fikir projesi aşamasında olduğunu dile getirdi. Tüp Geçit Projesi’nin çok büyük bir proje olduğunu vurgulayan Bakan Yıldırım, "Bilinmezliklere projeye başlarsan işin içinden çıkamazsın. Zemin fazla gevşek olduğu için projenin bir bölümü tüp geçit bir bölümü köprü şeklinde olabilir. Alternatifler

incelenecek.

Kaynak: AA 29 Haziran 2009

En son erkin1 tarafından Prş 07 Oca 2010, 16:25 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Ersin_35
7 yıl önce - Prş 07 Oca 2010, 16:20

Kuzey çevre yolunu yapanlar, İstanbul otoyolunun yapımını başlatanlar, Ankara hızlı trenini ihale aşamasına getirenler, Beydağ barajını bitirenler, Egeray gibi bir projenin belediye ile yapılmasını sağlayanlar kuşkunuz olmasın ki yakın bir zamanda bu projeyide kazandırırlar.
Unuttum birde dış hatlar terminali vardı

erkin1
7 yıl önce - Prş 07 Oca 2010, 17:07
Ben Helal Olsun Diyorum...

İZMİR'E YAP-İŞLET-DEVRET MODELİYLE BÜYÜK PROJE
"Hızır" gibi yetişti

İzmir'in düğümlenen trafik sorununa büyük çözüm getirecek İnciraltı-Çiğli Tüp Geçidi'ne bir yıl içinde başlanacak. Bu büyük adım için Bakan Yıldırım, "İzmir'e helal olsun" dedi

Alıntı:
Çabuk bitecek

Bakan Yıldırım dün ilk olarak Vali Cahit Kıraç'ı ziyaret etti. Ulaştırma Bakanlığı tarafından İzmir'e yapılan yatırımları anlatan Yıldırım, İnciraltı ile Çiğli arasında yaklaşık 7 kilometre uzunluğunda bir tüp geçit yapacaklarını açıkladı. İnşaata 2008 yılı ortalarında başlamayı planladıklarını kaydeden Yıldırım, şunları söyledi:
"İzmir Körfezi'ne yapılacak tüp geçit, suyun derinliği daha az olduğu için İstanbul Boğazı'na yapılan Marmaray'dan daha kolay inşa edilecek. İzmir'de çevre yolu tam bir halkayı tamamlamıyor. Ancak, bu tüp geçitle biz bu halkayı tamamlayacağız. Bu yıl projesi, sondajı ve fizibilite araştırması yapılacak olan bu tüp geçide 2008 ortalarında başlamayı planlıyoruz. Bu konuda İzmir Yüksek Teknoloji Enstütüsü'nün bir fikir çalışması var. Ama biz zaten bu projeyi yapacağımızın sinyallerini geçen sene vermiştik. Üniversitelerin öğretim üyelerinin katkılarına açığız. Bu çok kolay değil. Yüksek teknoloji gerektirir. Biz Marmaray projesinden tecrübeliyiz. Ancak, orada 60 metre derinliğe inilirken burada 15 metre derinliğe ineceğiz. İnciraltı'nda yapılacak EXPO nedeniyle bu proje EXPO ile de bütünleşecek."

2007 Kaynak: Yeni Asır

Bakanımızdan böyle müjdeli haberler duymak İzmirlileri hep coşturuyor....

Alıntı:
Tüp Geçit Projesi’nin çok büyük bir proje olduğunu vurgulayan Bakan Yıldırım, "Bilinmezliklere projeye başlarsan işin içinden çıkamazsın. Zemin fazla gevşek olduğu için projenin bir bölümü tüp geçit bir bölümü köprü şeklinde olabilir. Alternatifler

incelenecek.

Yıl :2009.... Kaynak: AA

Ben 2010'da bu müjdeyi duyacağımıza inanıyorum.... Herkes İzmir'e müjde vermez....

(+)

Bu tramvaya Tüp geçit yakışır...

En son erkin1 tarafından Prş 07 Oca 2010, 17:31 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

erkin1
7 yıl önce - Prş 07 Oca 2010, 17:18

Bugün bakan NTV'de açıklama yaptı... Türkiyenin ulaştırma politikaları üzerine... Tüp Geçit,Asma Köprüden bahsetti...

Şimdi bu güzel haberleri İzmir'e vermeyelim mi ersin?

Gündemi takip etmiyorsun galiba... Sadece bildiğin yorum üzerinden saldırmak... Bu kadar agresif olma...

Forumdakiler bunun kararını versinler... Forumdakiler ne der böyle tutucu saldırgan davranışlara...

En son erkin1 tarafından Prş 07 Oca 2010, 17:42 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

GeDiZ

7 yıl önce - Prş 07 Oca 2010, 18:14

Daha ilk sayfadan kavga başlatmaya hiç gerek yok, yıllardır "çalışmalarımız var, şu tarihte başlıyoruz, ihale için hazırlanıyoruz" deniliyor fakat somut bir adımın atıldığı yok! Benim inancım 2023'te "Cumhuriyet'imizin 100. yılında" açılabileceği...

Bu proje hayata geçirilse; gerek şehiriçi-şehirlerarası-uluslararası ulaşım gerek sosyal yaşam gerekse akla gelebilecek başka alanlarda da olumlu gelişmeler yaşanacaktır. Fakat balık hafızası bulunan milletimizin önüne, bu tip projeler sunulup sonradan rafa kaldırılması sayesinde dönüp dolaşıp aynı yerde sayıyoruz. Böyle konularda konuları sıcak tutmak lazım bilmem anlatabildim mi

Erkin üstadım sana bir soru sorayım; bu tüp geçit acaba denizi seyrederek geçilebilecek ve tramvay hattı döşenebilecek yapıda yapılabilir mi

Saygılar...

Yusuf Esengül

7 yıl önce - Prş 07 Oca 2010, 18:18

Önce metro bitirilsin. Belediye mi yapacak bakanlık mı bilmiyoruz?Millet artık bıktı. İhalelerin kaç tane olduğunu bile unuttuk. Sonra tüp geçit mi yaparlar tüp bebek mi yaparlar karışmayız.

izmirliali
7 yıl önce - Prş 07 Oca 2010, 18:19

Forumdaşlara saldırmak hiç hoş değil... Gayet güzel haber vermiş .Hem illaki yumurta kapıya dayandıgındamı bir işe kalkışıçagız .yapılasıya kadar ihtiyaçda oluşucak bence gedizin dedi gibi tüp geçit yada köprü ne yapılacak sa artık birde raylı sistem geçse tadından yenmez

erkin1
7 yıl önce - Prş 07 Oca 2010, 18:22

Valla Gediz güzel haberler verdikçe forumdaşlar neden saldırganlaşır anlamıyorum....

Açtığımız Başlık Tüp geçit, Kaynaklar Anadolu ajansından... Üfürme de yok... Öyle Ansiklopediden gelen bilgiyi de yumurtlamıyoruz....

Bakan da zaten belirtmiş... Marmaraydan daha kolay olacak diye...
Alıntı:
Biz Marmaray projesinden tecrübeliyiz. Ancak, orada 60 metre derinliğe inilirken burada 15 metre derinliğe ineceğiz.

Bakan Yinelemiş...
Alıntı:
Ama biz zaten bu projeyi yapacağımızın sinyallerini geçen sene vermiştik. Üniversitelerin öğretim üyelerinin katkılarına açığız.

Elbette tramvay-metro-karayolu çalışır....

Bu kadar saldırgan,agrasif konuyla alakası olmayan yazılar mı yazalım...
Bakan bugün çıktığı kanalda da projeleri anlatırken bahsetti....

Biz neden bahsediyoruz, başkaları ne anlatıyor?

Yusuf Üstadım demiş...
Alıntı:
güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayatından lezzet alır

Murat Caner
7 yıl önce - Prş 07 Oca 2010, 18:27

Bence gerekliliğini tartışmamız gerek. Çiğli'den Balçova'ya çevre yolunuz var. İzmir'li o yolu kulllanmazken, bu tüpü niye kullanacak. Hem de para varerek. Öyle olsa gemiyle geçerlerdi karşıya.

Önce hane halkına sormaca yapmalılar. Örneğin Çeşme, Urla, Güzelbahçe'den özel aracı olan kaç kişi günde ya da saatte Çiğli, Karşıyaka, belki Bornova'ya hatta İstanbul'a gidiyor öğrendik mi?

batuhan
7 yıl önce - Prş 07 Oca 2010, 18:30

En başta tüp geitti sonra yarısı köprü yarısı tüp geçit oldu.Yakında tümden köprü olur derse şaşırmayın.Arkadaşlar inanmayalım.Zemin gevşek doğru ancak teknoloji ilerledi artık.Millet nereler neler yapıyor.Görüyoruz.Yapmaya pek istekli değiller.Japonlar her şeyi yapıyor.Bıraksan 2 senede bunu da yaparlar.Bilerek yapılmıyor.Yapılsa çok güzel olur.İzmir çok önemli bir adım atar ulaşımda ama neyse.Umarım yapılır.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet