Ana Sayfa  

Kahramanmaraş hangi bölgemizdedir?
A)Doğu Anadolu Bölgesi
5.6%
 5.6%  [5]
B)Güney Doğu Anadolu Bölgesi
18.0%
 18.0%  [16]
C)Akdeniz Bölgesi
67.4%
 67.4%  [60]
D)İç Anadolu Bölgesi
5.6%
 5.6%  [5]
E)Ege Bölgesi
3.4%
 3.4%  [3]
Toplam Oy : 89

levend46

Prş 07 Oca 2010, 01:46   Kahramanmaraş hangi bölgemizdedir?

Çoğumuz illerin hangi bölgede olduğunu bilsede bazı iller hakkında farklı düşünceleri bulunmaktadır.Bu bağlamda Kahramanmaraş'ın hangi bölgede olduğunu sizlere sunuyorum.Yorumlarınızı bekliyorum.Göstereceğiniz ilgiye şimdiden teşekkür ederim.

mesajı beğendiniz mi?
Burak Yılmaz.

Prş 07 Oca 2010, 01:48  

Bence merkezi Akdeniz Bölgesinde ama Güneydoğu Anadolu'dada Doğu Anadolu bölgesindede toprağı var.
Buna benzer örenk Kilis içinde geçerli hem Akdeniz bölgesinde hemde Güney Doğu Anadolu'da.

mesajı beğendiniz mi?
M.Furkan

Prş 07 Oca 2010, 01:49  

Merkezi Akdeniz iklimi özelliği gösterdiğinden Akdeniz Bölgesi'nde olması en mantıklısı.

mesajı beğendiniz mi?
Ahmet Yvzl

Prş 07 Oca 2010, 01:49  

Akdenize bağlı olmasına rağmen ben kendimce İç Anadolu Olarak Tanımlıyorum...

mesajı beğendiniz mi?
aysenur2734

Prş 07 Oca 2010, 02:10  

ben bu soruyu yıllarca sordum kendime,gaziantep güneydoğu oluyorsa,nasıl olurda bizim üstümüzde olan bir şehir akdeniz bölgesi olur??bence güneydoğu anadolu bölgesine ait olmalıydı

mesajı beğendiniz mi?: -1
Ayhan

Prş 07 Oca 2010, 02:18  

Bölgeler illere göre değil, ülkemizin coğrafi özelliklerine göre ayrılmıştır, dolayısıyla yerleşim yerleri rastgele dağılmıştır... Mesela bir ilin toprağı birden fazla bölgede yer alabilir... Balıkesir, Kilis, Muğla, Kahramanmaraş, Gaziantep, Bilecik, Çanakkale, Siirt vs vs....

mesajı beğendiniz mi?: +1
Emre Yener

Prş 07 Oca 2010, 02:36  

k.maraş akdeniz bölgesindedir ama hem güneydoğu hemde doğu anadoluda toprakları vardır. coğrafi ve fiziki olarak k.maraş merkez akdeniz iklimi gösterirken güneydoğuya yakın toprakları güneydoğu anadolu iklimi , göksun elbistan yukarı tarafları doğu anadolu geçiş ikliminde yer alır

mesajı beğendiniz mi?
kms2009

Prş 07 Oca 2010, 18:20  

Güzel bi soru tabiki Akdenizzzzzzzzzzzz.

mesajı beğendiniz mi?
MeteHan!

Prş 07 Oca 2010, 18:24  

15 sene önce Güneydoğuda zannediyordum.
Akdeniz bölgesinde tabiki.

mesajı beğendiniz mi?
Hüseyin Keskin

Prş 07 Oca 2010, 18:25  

İki resimde de görüldüğü gibi Kahramanmaraş Akdeniz Bölgesindedir.

mesajı beğendiniz mi?
Mesajları seç: