Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir'in Devasa Büyüklükte Cami'ye İhtiyacı Var Mı?
« önceki   1234 ... 686970   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3

İzmir'in Devasa Büyüklükte Cami'ye İhtiyacı Var Mı?
Evet En Gösterişlisi Yapılmalı 57.0%  57.0%  [69]
Hayır Yapılmamalı 43.0%  43.0%  [52]
Toplam Oy : 121

Çağdaş Önal Yılmaz
8 yıl önce - Çrş 06 Oca 2010, 21:10

Bence özellikler Mavişehir ve çevresinin büyük bir camiye ihtiyacı var. Özellikle son yıllarda yapılan büyük konut projeleri alışveriş merkezleri ile nüfus ve hareket arttı ancak cami ve camiye ayrılacak alan pek yok. Bence TOKİ kendine ait arsalardan birine (bu bölgede çok var) büyük bir cami projesi geliştirse iyi olur. Ama baştan savma olmamalı en başta otopark sorunu olmayan bir proje tasarlanmalı.

Barış HAKAN

8 yıl önce - Çrş 06 Oca 2010, 21:13

İzmir çok harika şehirdir. Gerçi hiç gitmedim. Ama resimlerde herşey çok güzel görünüyor. İzmir'de şöyle Adana'da Hacı Ömer Sabancı Cami gibi hatta daha güzeli yapılsın isterim. Şehrin havası farklı olur. Hem devasa olsun hem de mükemmel mimarisi olsun. Unutmayalım ki mimarlık bir sanattır. Ayrıca muhteşem cami yapılmasından çok cemaatin bol ve güzel olması daha önemlidir.

Saygılarımla İzmirlilere ...

OrhunAlac
8 yıl önce - Çrş 06 Oca 2010, 23:15

Izmir'in siluetinde hic bir zaman oyle Adana'daki gibi sonradan gorme ve cevreye uyumsuz dev bir camii olmamistir. Su anda da boyle bir camiiye ihtiyac ne secimlerde, ne de halkin taleplerinde gundeme gelmemistir. Izmir'in anit binaya ihtiyaci var, ama bu bina camii degil.

Mehmet44
8 yıl önce - Çrş 06 Oca 2010, 23:30

Allah öbür tarafta kıldığımız namazı, 100 metrekarelik mi 1000 metrekarelik mi camiilerde kıldınız? diye sormayacak. Yapılacaksa ''şov'' için değil, ihtiyaç için yapılmalı. Gösterişli 1 camii yapılacağına ona harcanan parayla bir kaç zamii yapılabilir.

Ayhan
8 yıl önce - Prş 07 Oca 2010, 00:08

Alıntı:
Izmire söyle genelde baktiginizda hic böyle göze carpan Camii yok o yüzden bence gerekli!
Okul yapilsin diyende bence bunu bahane olarak gösteriyor tabiki Okulda yapilsin o baska birsey, ama zaten Izmirde Okul eksikligi yok tabikide bilmiyorum orada yasamadigimdan, ama Cami de sonucta bir okul Din okulu

bilmiyorsan yorum yapmak düşmez ! Okul eksikliği neden olmasın her yerde olduğu gibi İzmir'de de var...

Dev bir camiye gerek yok zaten yapacak alan da bulmak zor olur... İhtiyacı olan mahallelere kapasiteye göre cami yapılmalıdır. Böylece cuma ve bayram namazlarında hiç olmazsa yığılma olmaz. Bu konuda belediyenin değil de müftülüklerin devreye girmesi lazım... Ayrıca zaten vakit namazlarında diğer şehirlerdekiler de dahil hiçbir caminin dolacağını sanmıyorum.

Umut Özdemir

8 yıl önce - Prş 07 Oca 2010, 01:33

Alıntı:
bilmiyorsan yorum yapmak düşmez ! Okul eksikliği neden olmasın her yerde olduğu gibi İzmir'de de var...

Dövseydin
ben duyduklarimdan söylüyorum bilmiyorum dedikte hemen hic haberimiz yokmu anlamina geldi
Hic Haberde duydunmu izmirde okul eksikligi var diye ben duymadim duysaydim yazmazdim onu heralde
Zaten o dediginiz belediye bence öldürseler devreye girmezde ama neyse salla gitsin

Ayhan
8 yıl önce - Prş 07 Oca 2010, 01:43

Üslubuna dikkat et...

Kulaktan dolma bilgilerle bir yere varılmaz... Akıl var mantık var, eğitim sistemimiz malum... Varoş semtler bir yana düzgün yerlerde bile okul eksikliği her şehirde ihtiyaç olduğu kadar burda da var...

31 tane Müftülük ne güne duruyor ki, belediye ilgilensin ???

Ömer3510

8 yıl önce - Prş 07 Oca 2010, 01:45

İzmir'in öncelikli bir çok başka sorunu var
onlar hallolmadan camiyi konuşmak mantıksız
son kuşak büyük camiilerden
Adana'daki Sabancı Camii ni,Ankara Kocatepeyi gördüm ikiside şehrin tam ortasına yapılmıştı özellikle Adanaki çokgereksiz büyüklükte bana göre
normal vakit namazlarında 1 saf bile zor oluyor
şehir merkezinde ama parkın ortasında insanlar o camiiye gideceğine civarlarındaki ufak camiilere gidiyorlar ama vizyon olarak Adanayı bir başka gösterdiği gerçek
İzmir için ele alıcak olursak öncelikle yer olarak nereye yapılmalı merkezde yapılması çok zor neresi var arsa olarak düşünelim benim aklıma gelen tek bir yer var meşhur dünya ticaret merkezi boşlugu oralarda büyük camii yok hakikatten
onun dışında bir yer aklıma gelmiyor çok büyük olmasada mimarı olarak değişik olack insanların ilgisini çekecek bir camiimiz olsa hiçte fena olmaz.
tabii gösterişli ve devasa büyüklükte olmamalı özgün bir tarzı olmalı
bkz. hocazade camii salepci oğlu camii konak camii ne kadar hoş sadelikteler
bu vizyona göre yapılabilir

serkan33

8 yıl önce - Prş 07 Oca 2010, 02:02

Alıntı:
Allah öbür tarafta kıldığımız namazı, 100 metrekarelik mi 1000 metrekarelik mi camiilerde kıldınız? diye sormayacak. Yapılacaksa ''şov'' için değil, ihtiyaç için yapılmalı. Gösterişli 1 camii yapılacağına ona harcanan parayla bir kaç zamii yapılabilir.

Çok doğru bir tespit, İslam dininde gösteriş yoktur, sadelik vardır ama nedense herşeyimiz öylesine şekilden ibaret ki, devasa bir cami olsunmuymuş. Camilerimiz güzel olsun, estetikten yoksun olmasın, temiz olsun yeter, gösteriş merakınıza bari dini alet etmeyin...

erkin1
8 yıl önce - Prş 07 Oca 2010, 03:21

Alıntı:
Çok doğru bir tespit, İslam dininde gösteriş yoktur, sadelik vardır ama nedense herşeyimiz öylesine şekilden ibaret ki, devasa bir cami olsunmuymuş. Camilerimiz güzel olsun, estetikten yoksun olmasın, temiz olsun yeter, gösteriş merakınıza bari dini alet etmeyin...

Alıntı:
İslam dininde gösteriş yoktur, sadelik vardır ama nedense herşeyimiz öylesine şekilden ibaret ki, devasa bir cami olsunmuymuş.

Bu Camiler Gösteriş Olsun Diye mi Yapıldı ?

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 686970   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet