Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir'in Devasa Büyüklükte Cami'ye İhtiyacı Var Mı?
« önceki   1234 ... 697071   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3

İzmir'in Devasa Büyüklükte Cami'ye İhtiyacı Var Mı?
Evet En Gösterişlisi Yapılmalı 57.0%  57.0%  [69]
Hayır Yapılmamalı 43.0%  43.0%  [52]
Toplam Oy : 121

Çağdaş Önal Yılmaz
8 yıl önce - Çrş 06 Oca 2010, 21:10

Barış HAKAN

8 yıl önce - Çrş 06 Oca 2010, 21:13

OrhunAlac
8 yıl önce - Çrş 06 Oca 2010, 23:15

Mehmet44
8 yıl önce - Çrş 06 Oca 2010, 23:30

Ayhan
8 yıl önce - Prş 07 Oca 2010, 00:08

Alıntı:
Izmire söyle genelde baktiginizda hic böyle göze carpan Camii yok o yüzden bence gerekli!
Okul yapilsin diyende bence bunu bahane olarak gösteriyor tabiki Okulda yapilsin o baska birsey, ama zaten Izmirde Okul eksikligi yok tabikide bilmiyorum orada yasamadigimdan, ama Cami de sonucta bir okul Din okulu

bilmiyorsan yorum yapmak düşmez ! Okul eksikliği neden olmasın her yerde olduğu gibi İzmir'de de var...

Dev bir camiye gerek yok zaten yapacak alan da bulmak zor olur... İhtiyacı olan mahallelere kapasiteye göre cami yapılmalıdır. Böylece cuma ve bayram namazlarında hiç olmazsa yığılma olmaz. Bu konuda belediyenin değil de müftülüklerin devreye girmesi lazım... Ayrıca zaten vakit namazlarında diğer şehirlerdekiler de dahil hiçbir caminin dolacağını sanmıyorum.

Umut Özdemir

8 yıl önce - Prş 07 Oca 2010, 01:33

Alıntı:
bilmiyorsan yorum yapmak düşmez ! Okul eksikliği neden olmasın her yerde olduğu gibi İzmir'de de var...

Dövseydin
ben duyduklarimdan söylüyorum bilmiyorum dedikte hemen hic haberimiz yokmu anlamina geldi
Hic Haberde duydunmu izmirde okul eksikligi var diye ben duymadim duysaydim yazmazdim onu heralde
Zaten o dediginiz belediye bence öldürseler devreye girmezde ama neyse salla gitsin

Ayhan
8 yıl önce - Prş 07 Oca 2010, 01:43

Ömer3510

8 yıl önce - Prş 07 Oca 2010, 01:45

serkan33

8 yıl önce - Prş 07 Oca 2010, 02:02

Alıntı:
Allah öbür tarafta kıldığımız namazı, 100 metrekarelik mi 1000 metrekarelik mi camiilerde kıldınız? diye sormayacak. Yapılacaksa ''şov'' için değil, ihtiyaç için yapılmalı. Gösterişli 1 camii yapılacağına ona harcanan parayla bir kaç zamii yapılabilir.

Çok doğru bir tespit, İslam dininde gösteriş yoktur, sadelik vardır ama nedense herşeyimiz öylesine şekilden ibaret ki, devasa bir cami olsunmuymuş. Camilerimiz güzel olsun, estetikten yoksun olmasın, temiz olsun yeter, gösteriş merakınıza bari dini alet etmeyin...

erkin1
8 yıl önce - Prş 07 Oca 2010, 03:21

Alıntı:
Çok doğru bir tespit, İslam dininde gösteriş yoktur, sadelik vardır ama nedense herşeyimiz öylesine şekilden ibaret ki, devasa bir cami olsunmuymuş. Camilerimiz güzel olsun, estetikten yoksun olmasın, temiz olsun yeter, gösteriş merakınıza bari dini alet etmeyin...

Alıntı:
İslam dininde gösteriş yoktur, sadelik vardır ama nedense herşeyimiz öylesine şekilden ibaret ki, devasa bir cami olsunmuymuş.

Bu Camiler Gösteriş Olsun Diye mi Yapıldı ?

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 697071   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet