Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir'in Devasa Büyüklükte Cami'ye İhtiyacı Var Mı?
« önceki   123 ... 686970   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2

İzmir'in Devasa Büyüklükte Cami'ye İhtiyacı Var Mı?
Evet En Gösterişlisi Yapılmalı 57.0%  57.0%  [69]
Hayır Yapılmamalı 43.0%  43.0%  [52]
Toplam Oy : 121

Umut Özdemir

8 yıl önce - Çrş 06 Oca 2010, 17:58

Bence 100% yapilmalidir diye düsünüyorum

Izmire söyle genelde baktiginizda hic böyle göze carpan Camii yok o yüzden bence gerekli!
Okul yapilsin diyende bence bunu bahane olarak gösteriyor tabiki Okulda yapilsin o baska birsey, ama zaten Izmirde Okul eksikligi yok tabikide bilmiyorum orada yasamadigimdan, ama Cami de sonucta bir okul Din okulu

OrhunAlac
8 yıl önce - Çrş 06 Oca 2010, 19:06

Liste yapilacak cok sey var daha once:

- Agora, antik tiyatro, vs duzeltilmesi
- Muze
- Sarikisla
- Restorasyon bekleyen binalar
- KSK stadyum
- Opera salou

Bunlar bitsin ondan sonra camii dusunelibilir.

kanije
8 yıl önce - Çrş 06 Oca 2010, 19:15

Bence Devasa Buyuk bir Cami yapmak yerine, halkin ihtiyacini (varsa tabii) karsilayacak zarif ve modern mimarlik urunu bir bina yapilmalidir.

Ne yazik ki gelismekte olan ulkelerde buyuk=iyi=guzel diye bir anlayis var. Bu tarz binalari Ortadogu ve Guney Asya`da siklikla gormekteyiz (Kuzey Kore gibi propaganda hastasi ulkelerde de).

Asil onemli olan ihtiyac ==> kapasite ==> mimari proje. Hava atmak (ve israfa tesvik eden) icin yapilan binalara karsiyim.

Ozgun (mesela Iskenderiye`de yapilan kutuphane bence ozgun bir yapi) ve bulundugu cevreye uyumlu olan (Kocatepe cami bence mimari acidan cok komik duruyor, bir Suleymaniye ve Sultanahmet gibi cevresine uyumlu degil ne yazik ki) ve guzellik katan bir camiyi sonuna kadar desteklerim

En son kanije tarafından Çrş 06 Oca 2010, 19:19 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

ali_35
8 yıl önce - Çrş 06 Oca 2010, 19:36

Alıntı:
Izmire söyle genelde baktiginizda hic böyle göze carpan Camii yok o yüzden bence gerekli!

Siz kaç kere İzmir'e geldiniz de nerede cami olduğunu biliyorsunuz acaba ? Zaten İzmir'de hiç cami yok heryer kilise kaynıyor. Bizde zaten ezanla değil kilise çanlarıyla ibadet yapıyoruz dimi. Şahsen ben İzmir'de nereye gitsem çok rahat duyuyorum ezanı ve namazımı da kılıyorum. Gene lütfen konu çarpıtılıp İzmir'e dinsiz demeye getirilmesin konu. Yanlış anlamayın. Şu an İzmir'e dinsiz dediniz demiyorum. Ama bunun gidişi bu ne yazıkki. Daha önceki başlıklarda çok yaşadık bunları.

Hee yapılsın mı diye sorarsanız: Bence yapılsın. Hep büyük bi hayalim vardır. Bi gün zengin olursam bi kaç tane okul , cami ve hayrat yaptıracağım. İnşallah Allah'ım kısmet eder o günleri bize.

Enes Zengin
8 yıl önce - Çrş 06 Oca 2010, 19:51

Alıntı:
Liste yapilacak cok sey var daha once:

- Agora, antik tiyatro, vs duzeltilmesi
- Muze
- Sarikisla
- Restorasyon bekleyen binalar
- KSK stadyum
- Opera salou

Bunlar bitsin ondan sonra camii dusunelibilir.

Kesinlikle yanlış bir düşünce bence. 1. sırada eğitim kurumları yapılmalıdır bunu takiben o bölgenin ihtiyacı olan ve halk tarafından en çok istenilen ne ise o yapılır. Bu cami de olabilir sinema da stadyum da.

Umut Özdemir

8 yıl önce - Çrş 06 Oca 2010, 19:58

Alıntı:
Siz kaç kere İzmir'e geldiniz de nerede cami olduğunu biliyorsunuz acaba ? Zaten İzmir'de hiç cami yok heryer kilise kaynıyor. Bizde zaten ezanla değil kilise çanlarıyla ibadet yapıyoruz dimi. Şahsen ben İzmir'de nereye gitsem çok rahat duyuyorum ezanı ve namazımı da kılıyorum. Gene lütfen konu çarpıtılıp İzmir'e dinsiz demeye getirilmesin konu. Yanlış anlamayın. Şu an İzmir'e dinsiz dediniz demiyorum. Ama bunun gidişi bu ne yazıkki. Daha önceki başlıklarda çok yaşadık bunları.

Hee yapılsın mı diye sorarsanız: Bence yapılsın. Hep büyük bi hayalim vardır. Bi gün zengin olursam bi kaç tane okul , cami ve hayrat yaptıracağım. İnşallah Allah'ım kısmet eder o günleri bi

Neden sinirleniyorsunuzki
Resimlerden görüyorum
Ben hic kimseye dinsiz demedim ben Izmire gitmedimde degil ama bi kafadan 5 sende oluyo gittim
Herkesde bence böyle düsünce vardir Hayir yapmayi kim istemezki degilmi yani

erkin1
8 yıl önce - Çrş 06 Oca 2010, 20:43

Deniz Kenarında...Bu Caminin Mimarisi çoK özel.... Vitraylar harika.... En önemlisi Akustik...
CROMA-3BİEL akustik onayı almış dünyadaki eşsiz camilerden bir tanesi....

HakanMutlu
8 yıl önce - Çrş 06 Oca 2010, 20:55

Bence yapılmalı, sadece İzmir'e değil, tüm şehirlere yapılmalı..Nasıl kliselere yahut diğer dini merkezlere önem veriliyor ve yapılıyorsa, camide yapılmalıdır elbet ^^ Erkin abi, açtığın başlıklardan metro sayfasında verdiğin 8 sürpriz projenin kokusunu alıyorum

Mesut Yeşil
8 yıl önce - Çrş 06 Oca 2010, 21:04

Bence güzel bir yere şehre güzel bir silüet kazandıracak özgün ve güzel mimariye sahip büyük bir cami yapılabilir ama çok nitelikli birşey yapılmayacaksa gerek yok.

NCakır
8 yıl önce - Çrş 06 Oca 2010, 21:08

Bir iftar vakti misal karşıyakada ol da sesleri dinle bakalim kac yerden Ezan sesi geliyor...

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 686970   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet