Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir'in Devasa Büyüklükte Cami'ye İhtiyacı Var Mı?
123 ... 676869   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1

Evet En Gösterişlisi Yapılmalı 57.0%  57.0%  [69]
Hayır Yapılmamalı 43.0%  43.0%  [52]
Toplam Oy : 121

erkin1
7 yıl önce - Çrş 06 Oca 2010, 04:49

Evet İzmir'in devasa büyüklükte camiye ihtiyacı var mı?

(+)

Lütfen bu konuda ideolojik konulara girilmeden olumlu yararlı yorumlarda bulunmanızı dilerim....

Cami Yapılacaksa Nereye Yapılmalı.... Nasıl Olmalı.... Neden Yapılmalı...
Yapılmayacaksa lütfen konuyu saptırmadan usluplu yorumlar yazalım...

Dünya da örnek gösterilen bir kaç cami....

burak_gultekin
7 yıl önce - Çrş 06 Oca 2010, 05:31

Arkadaşlar ne kadar fazla dindar bir insan olmasam da yapılmalı diye düşünüyorum. Neden mi... Çok şükür ki imkanlarım oldu yurt dışında birçok ülkeye gittim. Bu ülkelerde adamların tutun ki tarihi olmasa övünerek gösterecekleri sanat eseri kıvamında kiliseleri vs... var. Ama ülkemize bakınca asırlardır Müslüman yaşayan ülkemizde bence toplasanız 10 tane cami gösteremeyiz turistlere. Günümüzde artık ibadethanelerin sadece ibadet için değil şehre değer katan artı yönleri de vardır bence. Ayrıca bazı şehirlerde herkesin kafasına kazınmış ünlü camilerimiz varken İzmir'de maalesef yok. Dediğim gibi çok dindar bir insan olmasam da özellikle bayramlarda farklı şehirlerde namaza gittiğimde büyük camilerde daha güzel bir hava yakalandığını düşünüyorum... Sonu olarak bence yapılmalı.

memoer
7 yıl önce - Çrş 06 Oca 2010, 06:12

kesinlikle yapılmalı....

hemde mühendislik harikası denilecek düzeyde....

keşke!!!!!

Mehmets_life
7 yıl önce - Çrş 06 Oca 2010, 07:04

Artık gerek yok.Eğer daha önceleri yapılmış olsaydı bugün mühendislik harikası olacaktı.Ancak günümüzde 800 m lik gökdelenlerden bahsediyor.Yani bu ortamda gösteriş peşinde olmamalıyız.

Ayhan
7 yıl önce - Çrş 06 Oca 2010, 09:55

Gösteriş için olmamalı, ama bazı semtlerde gerçekten ihtiyaç var, cuma ve bayram namazlarında dışarda kılınıyor...

MeteHan!
7 yıl önce - Çrş 06 Oca 2010, 11:09

Gösteriş için ibadethane yapılmaz.
İhtiyaç ne ise o kapasitede yapılmalı.
20 bin kişilik cami yapıp içini boş bırakacağımıza,daha mütevazi bir cami yapılması tercihimdir.
Hep hayal ederim çok çok zengin olsam,5 bin 10 bin kişilik cami yaptırmam.
Daha mütevazi,işçiliği daha kaliteli 500 kişilik cami yaptırırım.
İstediğim seçenek olmadığı için oy kullanmadım.

Zafer A

7 yıl önce - Çrş 06 Oca 2010, 15:35

Böyle dev, gösterişli bir camiye ihtiyacımız olduğunu düşünmüyorum. İhtiyaç varsa, ihtiyacı karşılayacak şekilde çeşitli semtlere yapılması daha mantıklı.

Saygın ÖNGEN

7 yıl önce - Çrş 06 Oca 2010, 15:39

Cami yapılacağına okul yapılması taraftarıyım.İbadet evde de yapılabilir.Ama evde eğitim/öğretim olmaz.

mehmet20
7 yıl önce - Çrş 06 Oca 2010, 15:43

Alıntı:
Cami yapılacağına okul yapılması taraftarıyım.İbadet evde de yapılabilir.Ama evde eğitim/öğretim olmaz.

Okul da cami de yapılmalı. Ancak devasa büyüklükte değil. İhtiyacı karşılayacak kadar olmalı.

Evde eğitim olmaz demişsin. Ama açık öğretim var. Demek ki olabiliyormuş. Ancak cenaze namazı, cuma namazı için camiye ihtiyaç var. Ama abartıya kaçmadan.

erkin1
7 yıl önce - Çrş 06 Oca 2010, 17:49

Bu CAMİYİ MALEZYALI MİMAR ARKADAŞIM YAPMIŞTI... 2006'da Açılışına da gitmiştim...
İzmir'e deniz kenarına gözleri okşayacak mimari...(Malezya'da son olarak Malakka Boğazı Camisi)

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 676869   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet