Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
HD Yayın Yapan Platformlar ve Yorumlar
Sayfa: Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sonraki
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
osmanturan

4 yıl önce - Çrş 06 Oca 2010, 02:19

Blu-ray Disc de yüksek çözünürlüklü (HD) videoların tek bir diskte saklanabiliyor.

ama sabit bir kaynaktan HD yayınları tvde izlemek mümkün mü tam bilmiyorum am atahminimce mümkün.

çünki bu tarz HD kalitesinde çakilmiş bir kaç klip var elimde görüntü olağan üstü

bu na dayanarak Blu-ray Disclerde bence HD kalitesinde film izlenebilir

inanç09
4 yıl önce - Prş 07 Oca 2010, 02:49

Zaten Full HD görüntü kalitesi sadece blue-ray discli filmlerde blue-ray olan PS3 oyunları bile HD Ready FULL HD (1080p) özellikli tv alanlar bu özelliği bir tek blue ray oynatıcı ile kullanabilirler

deniz_1903
4 yıl önce - Prş 07 Oca 2010, 08:29

Alıntı:
plazma alınmaz çünki elektirik faturası lcd ye göre 2 kat fark ettiriyor.

bir de 200Hz e kadar TV ler çıktı külliyen gersiz yere para veriliyor

Türkiyede yayınlar 50 Hz arasında yapılıyor.

Alıntı:
200 hz yayın alabilmek için dekoder gerekli normal yayın yapan kanallarda 200 hz destekleyen yok

dekodersiz 50 hz geçemezler teknik olarak.

yanlışsınız var. türkiye ve pek çok ülkede var olan pal standardı 50 hz frekansında çalışır. 100 veya 200 hz diye bir yayın yoktur zaten. ancak son zamanlarda yaygınlaşan 100 veya 200 hz lcd tvler, 50 hz yayını 200 hz e çıkarabilirler. bunu da ara frekansları tahmini karelerle doldurarak yaparlar. dolayısıyla hareketli görüntülerdeki titreme ve bulanıklaşma azalır. bu yüzden bu tvler normal lcdlerden daha iyi bir görüntü kalitesi sunarlar. isterseniz bir teknoloji mağazasına gidip aradaki farkı görebilirsiniz.

mehmet mendoza
4 yıl önce - Prş 07 Oca 2010, 10:51

Alıntı:
plazma alınmaz çünki elektirik faturası lcd ye göre 2 kat fark ettiriyor.

bu bilginin hatalı olduğunu düşünüyorum. Tabi lcd den kastınız led tv değilse.

ben 106 ekran plazma alırken lcd ye da bakmıştım. eğer elektrik tüketiminde çok fark var ise lcd alacaktım. bu arada ben renk kalitesi açısından ve çok parlak istemediğimden plazmayı lcd ye tercih ettim.

sonuç olarak 106 ekran lcd de, plazma da 250w elektrik tüketimi vardı. verdiğiniz bilginin doğruluğuna yönelik bir örnek verebilir misiniz ?

inanç09
4 yıl önce - Pzr 24 Oca 2010, 01:24

Bugün gazete de gördüm Next firması HD-SMART kutusunu 429 TL ye düşürmüş geçen arkadaşımla teknosada sorduğumda 800 TL demişlerdi nasıl bu kadar düştü anlamadım fakat D-SMART yeni paketler yapmış HD kanalları izlemenin fiyatlarıda düşmüş belki pazarlıka yıllık 200 TL ye izlenebilinir HD kanallar

hakan merdivensoy
4 yıl önce - Pzr 24 Oca 2010, 01:35

3D yayın sistemi çıktı sen hala HD yayından bahsediyorsun ! 3D yayın sistemi HD den daha gelişmiş üstelik görüntü HD den daha net ! Bence yayın platdormları boşu boşuna HD ye geçti ! 3D çıktı bakalım ilk önce hangi kanal 3D sistemle yayın yapacak !
Bide şunu yazmadan geçemicem Türkiye tarihinde ilk HD yayına başlayan ve Türkiye ye ilk HD yayını getiren Kanal D dir bunu unutmayın !
Kanal D , HD yayın yapabilmek için Tırlarla dolaşıyor,3D ye geçince seyyar gökdelen le dolaşır heral de !
Hazır olun yakında 3D Smart gelir ...

inanç09
4 yıl önce - Pzr 24 Oca 2010, 01:38

Valla Ben 3Dyi ilk izleyenlerden biriyim 2008 yılı kasım ayında Uydu fuarında 3 boyutlu yayını izledim (Gözlüksüz)hd den net değil ayrıca baş dönmesi yapıyor sen 3D tv al tüm wow sende toplanıp bakalım beğenirsek alırız

can svgt
4 yıl önce - Pzr 24 Oca 2010, 01:44

CNN kanalı geçen sene spikerini ışınlamıştı herkes hatırlar yakında bizde galiba evimizde otururken bunun gibi bir teknolojiyi görebilirz. jetgiller vardı çizgi film orda olanlar gerçek olmaya başladı

akif görgülü

4 yıl önce - Pzr 24 Oca 2010, 02:01

Ben lcd Vestel 32 inç 82 ekran full hd aldım. Yayın olarak da Teledünya hd paketini aldım. Sinema paketi hariç aylık 9,5 tl ödüyorum. Ayrıca interneti de kablo tv üzerinden kablonet kullanıyorum 512 hızında. Bunun içinde 1 gb limitli 9 tl gibi aylık ödüyorum. Limitsiz 512 olursa bu rakam 17,5 tl oluyor.

Netice itibari ile kalite ve fiyat bence çok iyi.

hakan merdivensoy
4 yıl önce - Pzr 24 Oca 2010, 02:05

Ben şu sıralar GD teknolojisi üzerinde çılışıyorum (Giga Definition teknologi )
Valla öyle bir kalitesi olacak ki 90610 interlaced olacak (90610p ) İşlemciyi geliştiriyorum az kaldı !

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET