Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Askeri Birlikler & Kışlalar Şehir Merkezlerinden Taşınmalı mı?
« önceki   123 ... 151617

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 17

Şehir merkezlerinde kalan aserki birlikler taşınmalı mı?
Evet 57.4%  57.4%  [139]
Hayır 42.6%  42.6%  [103]
Toplam Oy : 242

Misafir 063

2 yıl önce - Cum 18 Ksm 2016, 12:00

Ankara'da Keçiören sınırları içindeki 300 dönümlük K.K. Lojistik Komutanlığı arazisi için Çevre Şehircilik Bakanlığı 2 emsal vererek imar planı yaptı. Zaten yeşil alan yapılacak laflarına inanmamıştık.

http://sosyal.hurriyet.com.tr/yazar/deniz-gurel_2 ...i_40280702

Misafir 3d6

2 yıl önce - Cum 18 Ksm 2016, 13:30

Alıntı:
Sanki halk gidip oraya ev yaptı. Yerel yönetim orayı gösterdiyse napacaksın?

[*] Evet, halk gidip oraya ev yaptı! Geçmişini bilmediğiniz yerler hakkında yorum yapmayınız. O bölge imara açık değilken, arazi sahipleri apartmanları diktiler. Bölgede belde belediyesi kurulunca da hepsi imar iznine kavuştu. Yani ortada insanları o bölgeye yönlendirecek bir yerel yönetim yoktu. En yakın yerel yönetim 15km doğudaydı.

mertesat07

2 yıl önce - Sal 22 Ksm 2016, 12:00

Tuzla Piyade okulunun yakın zamanda Burdur yada Ispartaya tasinacagi haberini aldım. Çünkü Piyade okulunun bazi arazileri şahıslara aitmiş (birinin kiremit fabrikası sahibinin olduğunu biliyorum) önceden mahkemeliklermis 1960 yılından beri. Son kararname ile arsanın bir kısmı sahipine iade edilmiş (Sahil kısmında yer alan) Ayrıca sık sık yaşanan yangınlar sabotaj amaçlı yapıldığı rant yoluyla bu arsalar üzerinde toplu konut projeleri, AVM, İş merkezleri,rezidanslar planlandığını doğrudan olmasa da Tuzla Belediye Başkanı da ifade etmişti

Misafir 6f8

2 yıl önce - Pzr 27 Ksm 2016, 12:21

Deniz Harp Okulu arazisi imara açılmış.

kadir g
2 yıl önce - Pzr 27 Ksm 2016, 12:28

Siz harbi harbi park filan yapilip halkin hizmetine acilacaginimi l filanmi dusunuyordunuz
Uyanin burasi Turkiye

Misafir df3

2 yıl önce - Cum 09 Arl 2016, 13:34

Boşaltılan askeri alanlarla ilgili inisiyatif almak isteyen Melih Gökçek daha önce varlığı duyulmayan bir Şehir Araştırmaları Merkezi kurarak bu alanların alternatif kullanımının işlendiği bir çalıştay düzenlemiş.

bsenbas
1 yıl önce - Çrş 29 Mar 2017, 16:39

İSTANBUL,ANKARA,İZMİR VE DİĞER BÜYÜKŞEHİRLERDEKİ(EKONOMİK OLARAK GELİŞMİŞ İLLER) ASKERİ BÖLGELER EKONOMİSİ ZAYIF DİĞER İLLERE TAŞINSA VE BOŞALAN ARAZİLER EKONOMİK OLARAK DEĞERLENDİRİLSE DAHA İYİ OLMAZMI?ÖRNEĞİN TUZLA PİYADE OKULU ISPARTAYA ,DENİZ HARP OKULU SİNOPA,KARA HARP OKULU YOZGATA,HAVA HARP OKULU AKSARAYA,HARP AKADEMİLERİ SİVASA TAŞINSA VE MİLYARCA LİRA DEĞERİNDEKİ ARSALARI (YEŞİL ALANLARI TÜMDEN YOK EDİLMEMEK KAYDIYLA ) DEĞERLENDİRİLSE AYNI ZAMANDA TAŞINDIKLARI İLLERDE DE EKONOMİK HAREKETLENME OLACAKTIR.KEŞKE DEVLETİMİZ BU İŞİ CİDDİ OLARAK ELE ALSA...HATTA SADECE ASKERİ KURUMLAR DEĞİL TÜM DEVLET KURUMLARI İÇİNDE BU YAPILABİLİR.ÖRNEĞİN DSİ,KARAYOLLARI,TEİAŞ GİBİ KURUMLARIN BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ NEDEN HEP İST-ANKARA-İZMİRDEDİR?

Hasan Mihrican
1 yıl önce - Çrş 29 Mar 2017, 16:50

Normalde taşınmalı.
Ama şu anda o bölgelerin çoğu yeşil alan olduğu için şehrin havasını temizliyor ve yerleşke içinde yerleşim az olduğu için en azından o bölgedeki aşırı nüfusun önüne geçmiş oluyor.
Şimdi bunları taşısak yerine ne yapacağımız belli;
Daha çok bina, daha çok beton, daha çok insan, daha çok araba, daha çok egzost dumanı, daha çok gürültü ve daha az yeşil, daha az huzur vs.
Bunları düşününce taşınmasa daha iyi olur diyorum.

Hasan Mihrican
1 yıl önce - Prş 27 Nis 2017, 16:11

http://www.bloomberght.com/haberler/haber/2007228 ...da-bulundu

Alıntı:
Özhaseki, “Askeri alanlar biraz netameli bir konu ama şehrin içerisinde kalmış ve yeşilse yüzde yüz park olacak. Şehrin çeperlerinde topçu birlikleri var. Top, tüfek, atış sesine insanların tahammülleri yok. İki tane ağaç da yok. O zaman bu askeri alanların kentsel dönüşümde kullanılması doğru” dedi.

Umarım yeşil alanlarla ilgili durum bakanın dediği gibi olur..

sayfa 17
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 151617
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET