Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
M.Ali
9 yıl önce - Pts 13 Eyl 2004, 14:40

İzmir ve Ankara'da sadece şehir merkezleri sayılmış ama diğer ülke şehirlerine baktığımızda şehrin tüm bölgeleri sayılmış. Bence tam güvenilir bir liste değil. Burç'un dediği gibi somut bir kavram belirtilmeli ve tüm şehirler aynı kıstasa göre değerlendirilmeli. Sonuçta herkes biliyor ki İstanbul'un nüfusu 15 milyonu çoktan geçti.

burakmusic

9 yıl önce - Sal 28 Arl 2004, 07:06

Bu liste biraz degisik. San Fransisco'da iyiden iyiye ucmuslar.
Resmi Rakkamlar:
San Francisco County population 2003: 751,682

Bu listeye baksan 7.25 milyon, gidip gormese idim inanacaktim
NewYork, Essen, filan da biraz ucus olmus, sanirim butun etrafi eklemisler.

Burç

9 yıl önce - Sal 28 Arl 2004, 10:44

Avrupalı ve Amerikalılar 3 insan sayılıyor.

Cenk-Kaan
9 yıl önce - Sal 28 Arl 2004, 17:06

Anlamiyorum niye istabul u bu listede ön siralara yerlestirmek icin
ugrasiyorsunuz?
Burada bu listede ön siralara yükselmek övünülecek bir durum degildir. Yoksa?
Eminim cogu Hintli ,latin amerikali ve diger asyali kentlerin nufusü
listede gösterilen rakamin epey üstündedir.
onun icin Istanbul zor 10, veya 12. olur.
Daha da asagilara düser.
Biz nufüs artisinda veya nufüsün sehirlere göcünde Pakistanla,Hindistanla, Cinle
Afrikayla yarisamayiz.
Istanbul ilk ona giremez.
Londra,Pariste ileride daha da düser!

alparslan
9 yıl önce - Çrş 29 Arl 2004, 07:33

ben anlamadim.ben hergun toronto 'nun nufus tabelasinin yanindan geciyorum nufus 2.5 milyon falan.nerden yazmislar 6 kusur milyon acaba ontorio nun nufusunumu yazmislar!

Cenk-Kaan
9 yıl önce - Çrş 29 Arl 2004, 15:12

Essen in nufüsü 800,000. Essen in belediye sinirlari bellidir.
Ama on dan fazla sehir bütünlesmistir.
O zaman 7,5 Mio. cikabiuliyorsun. Ama komsu sehirlerde Essen Belediyesinin kurallari
ve uygulamalari gecmiyor. Onlarda kendine ait Essenden bagimsiz Belediyeler.
Ama cogu konuda isbirligi yapiyorlar.

kemalsoylemez

9 yıl önce - Çrş 29 Arl 2004, 16:05

Bağdat'ın nüfusuda pek inandırıcı değil, savaş ve göçten önce belki doğruydu ama şu
anda 5,2 milyon kişi olduğunu sanmam.

Ayhan
9 yıl önce - Çrş 29 Arl 2004, 17:57

Bi kere izmirin nüfusu da 3,37 milyon değil son belediye yasasını da hesaba katarsak 2 milyon 800 bin civarında. 3,37 milyon olsa olsa tüm ilin nüfusudur. Yani şehir nüfusunu değil de il nüfusunu yazmışlar...

Vassily20
6 yıl önce - Cum 10 Ağu 2007, 05:08

istanbul metropol alanıyla şuan da 18milyon kişiyi barındırıyo arkdslar enbüyük ilk 10 arasında 7. i sırada en büyük kent ise mexico city tabiki bir bölgenin nüfusunu saymıyoruz ki burda tokyo da şunu yapmışlar kanto bölgesinin nüfusunu vermişler artı mexico da zaten 95 ,teki sayımda 26milyon du nüfus ne zaman 20lere düştü kesinlikle yanlış veri sanırım birleşmiş milletin sitesin yanlış değilsem mexico city nin nüfusu ocak 2007 itibari ile 33milyon olarak verilmiş sadece kent yüz ölçümü ise 3380km2 dünyanın tartısmasız en büyük megapolü önceki sene gittigim de bir seyle karsılastım ve aklım durdu resmen arkdslar kentte tualpa semtiyle capultepec parkı arasında sehir içi charter ucak seferleri var gelin siz hayal edin buranın büyüklünü ve evet hessen 5.8milyon değilki annemin doğdugu yer ve sanırım 1milyon civarın da almanya nın hiç bir kent 5milyon luk değilki sadece ruhr bölgesi büyük ama oda bölge zaten ki o acıdan baktımızda bizim marmara ilk beşte yer alması lazım ozaman yada çinin beijing yerleşim bölgesi ama herneyse kesinlikle ters bişeyler var listede ama doğru sonucları birleşmiş milletlerin sitesinde bulabilirsiniz ama sadece 5dilde vermişler verileri onagöre arkdslar    ve yinede emeği gecen arkdsımıza tsk ediyorum

Muhammed Yılmaz

6 yıl önce - Cum 10 Ağu 2007, 19:33

bu haber 2004 yılının ve 2007 bitiyor o zaman bile istanbul 10 milyondan fazlaydı, şimdi kimbilir kaç milyon olmuştur  

Ana Sayfa -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet