Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ordu - Mesudiye
123 ... 151617   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Barbaros
14 yıl önce - Cmt 11 Eyl 2004, 14:26
Ordu - Mesudiye

Öncelikle Mesudiye hakkında biraz bilgi vereyim. Mesudiye Ordu'nun en güneydeki ilçesi. Sivas'ın Koyulhisar ilçesine komşu. Nüfusu yaklaşık 5500. Mesudiye Türkiye'nin en eski ilçelerinden biri ve en çok göç veren ilçesi. Şu anda gidip görseniz belkide Türkiye'nin en az gelişmiş ilçesi dersiniz. Bülent Ecevit zamanında köykent projesi burada uygulanıyordu, şimdi durduruldu. Herşeye rağmen ülkemizin heryeri gibi burasıda pek çok doğal güzelliğe sahip...

Burası benim köyümün bir parçası (Bayraklı Köyü-Topalağa Mezrası)
[Kalitesiz foto silindi.  - alimemo - Cmt 29 Nis 2006, 00:39 ]
Mesudiye'de çok fazla çiçek çeşidi bulunduğundan çok kaliteli bal üretilir. Buda arıcılığın gelişmesine sebep olmuş. Bu kovanın oğul vermesi olayı. Bu manzaraya Mesudiye'de sıklıkla rastlayabilirsiniz. (Bu kadar yaklaşmak bazen iyi olmayabilir (!)

(+)

Buda köyümüzün yaylasından bir fotoğraf. Burası Çambaşı yaylalar grubuna dahil olan Yağlıtepe. Ordu'nun 2. yüksek noktası. Rakımı 2500 civarı. Bulutlarla arkadaş olmak için doğru yer...

(+)

Burası'da Keyfalan Yaylası...

(+)

uguryalcin
12 yıl önce - Cmt 27 May 2006, 18:13
Keyfalan Yaylası

(+)

uguryalcin
12 yıl önce - Cmt 27 May 2006, 18:24

Ulugol Yaylası

(+)

Keyfalanda sular buz gibi

(+)

Sercan Yildirim
12 yıl önce - Çrş 28 Hzr 2006, 23:50
Barbaros'a

Merhaba Barbaros!..

Bende Mesudiye'liyim. Herközü köyünden.
Senin, yazinda belirttiğin gibi ailem ve akrabalarım yıllar önce Istanbul'a göç etmişler. Ben Beykoz doğumluyum. çocukluğum Kanlıca'da geçti. 9 yaşında iken de yolum maalesef gurbet ele (Almanya'ya) düştü. Bu ay (haziran 2006'da) 31. yılımı doldurdum gurbette.
Büyüklerimiz yavaş yavaş eski topraklarına dönmeye başladılar. Hiç olmazsa bahar ve yaz aylarını köylerinde geçirmekteler. Yani "Back to the Roots" başladı.

Mesudiye'den resimler varmı diye araştırırken senin yazın karşıma çıkınca yazmadan edemedim.

Selamlarımla...

NOT: Resimler için sana ve diğer arkadaşlara teşekkürler. Daha fazla var ise onları da asmanızı rica edeceğim...

CanHayat ÖZYURT

12 yıl önce - Pts 10 Tem 2006, 15:29
Mesudiye

Resmi nüfusu 6.000 civarında olan Mesudiye de şu dönem en az 100.000 insan vardır. Daha çok fotoğraf bekliyoruz Mesudiye den.....

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 151617   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler