Ana Sayfa 878 bin Türkiye Fotoğrafı

Elazığ - 1040 Yataklı Elazığ Entegre Sağlık Kampüsü
Sayfa: Önceki  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 53, 54, 55  Sonraki
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz (üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Tolga Dt

2 yıl önce - Sal 24 Tem 2012, 20:06

Alıntı:
Süreç bayağı uzun sürdü ama olumlu sonuçlandı.Yapılacak,yapılmayacak,yok proje başka illere kaydırıldı vs vs epey spekülasyon yapıldı hastane hakkında.Çok şükür ihale sonuçlandı.En kısa zamanda da inşaat işleri başlar umarım.Elazığımıza tekrardan hayırlı uğurlu olsun.
Arkadaşlar bir de şu başlıkta bir düzeltme yapmak gerekiyor bence.Hastanemiz 1040 yatak kapasiteli başlıkta 950 belirtilmiş.Sağlık kampüsü yerine şehir hastanesi daha iyi oluyor sanki. 1040 YATAKLI ELAZIĞ ŞEHİR HASTANESİ

Kaan kardeşim şehir hastanesi Sağlık kampüsüne göre çok dar bir tanım. Bu sebeple Sağlık Kampüsü tanımlaması çok daha uygundur. Ben başlığı açtığımda yatak saymız 950 idi. Şimdi arttı bu sebeple başlığın 1040 Yataklı olarak güncellenmesi lazım.

Barış23

1 yıl önce - Cum 03 Ağu 2012, 16:38

Alıntı:
Elazığ Sağlık Kampüsü İhalelesinin Yürütmesine Durdurma

Danıştay 13. Dairesi, Elazığ’daki ‘kamu-özel ortaklığı’ yöntemiyle açılan sağlık kampüsleri ihalelerinin yürütmesini durdu.

03 Ağustos 2012 Cuma 15:11

İlgili Galeriler

Bayazıt İlhan, düzenlediği basın toplantısında, birliğin sağlık kampüsleri ile ilgili açtığı davalarda yürütmeyi durdurma kararı çıktığını belirtti.

İlhan, “Danıştay 13. Dairesi, Ankara- Etlik ve Bilkent ile Elazığ’daki kamu özel ortaklığı yöntemiyle açılan sağlık kampüsleri ihalelerinin yürütmesini durdurdu.” diye konuştu.

Mahkeme kararında mevcut hastanelerin ihaleyi alan şirketlere ticari alan olarak devrinin hukuka, ihale şartnamesinin ise mevzuata aykırı olduğunun belirlendiğini belirten İlhan, şöyle devam etti:

“Mahkeme ayrıca kamu özel ortaklığı düzenlemesinin yapıldığı 3359 Sayılı Yasa'nın ek 7 maddesinin 8. fıkrasının anayasanın 2. ve 7. maddelerine aykırı olduğuna ilişkin TTB itirazlarını değerlendirmiştir. Danıştay itiraz yolu ile Anayasa Mahkemesi’ne başvurulmasına karar vermiştir. Kararın gerekçesinde; kanunda yeterli belirlemenin yapılıp sınır çizilmediği, yürütmeyi sınırsız bir alanda ilk elden düzenleme yetkisi verildiği, uygulamaya konulacak sistemde öngörülen kira ilişkilerine esas olan temel ilkelerin, tarafların hak ve yükümlülüklerinin, uygulanacak ihale usulü ve sisteminin genel çerçevesinin, sözleşmenin niteliği ve kapsamına ilişkin temel belirlemelerin yapılmadığı bu durumun Anayasa’ya aykırı olduğu belirtilmiştir.”

BÜTÜN BELALAR BU ŞEHRİMİ BULUR...HİÇBİR YATIRIM OLUMLU SONUÇLANMIYOR.OLUMLU SONUÇLANSA BİLE MUTLAKA BİR OLUMSUZLUK ORTAYA ÇIKIYOR...BU KADAR BAHTSIZ BİR ŞEHİR OLAMAZ,GÜLERMİSİN AĞLARMISIN

emre230
1 yıl önce - Cum 03 Ağu 2012, 16:53
BÖYLE OLACAĞI BELLİYDİ

Değerli Elazığlılar yine bu sayfadan sağlık kampüsü ihalesinin iptali için Danıştaya iptal davası açıldığını ve büyük ihtimal ihalenin iptal olacağı haberini paylaşmıştım. Şimdi sakın karara kızmayın. Mahkeme tamamen ülke menfaatlerini gözeterek haklı bir karar vermiştir. Asıl tepkinin bu durumu öngöremeyip ya da işlerine gelmediği için aylarca böyle bir şey yokmuş gibi Elazığ insanını oyalayıp kandırmaya çalışan millet vekillerine gösterilmesi gerekiyor. Bakalım yerel medya haberi ne zaman yayınlayacak ve durum açığa çıkınca Elazığlının tepkisi ne olacak, vekiller bu sefer tepkiler karşınında nasıl bir tavır sergileyecek açıkçası çok merak ediyorum. Tabi ki akıl ve vicdan sahibi Elazığlılar bunun muhasebesini çok iyi yapacaklardır. Şimdi haberi paylaşayım.

Danıştay 13. Dairesi, Ankara Etlik ve Bilkent ile Elazığ'daki kamu-özel ortaklığı yöntemiyle açılan sağlık kampüsleri ihalelerinin yürütmesini durdu.

TTB Genel Sekreteri Bayazıt İlhan, “Danıştay’ın verdiği kararlar ışığında tespit edilen hukuka ve anayasaya aykırılıklar nedeniyle yapılmış ve yapılması düşünülen bütün ihalelerin durdurulması gerekir.” dedi.

Bayazıt İlhan, düzenlediği basın toplantısında, birliğin sağlık kampüsleri ile ilgili açtığı davalarda yürütmeyi durdurma kararı çıktığını belirtti. İlhan, “Danıştay 13. Dairesi, Ankara- Etlik ve Bilkent ile Elazığ’daki kamu özel ortaklığı yöntemiyle açılan sağlık kampüsleri ihalelerinin yürütmesini durdurdu.” diye konuştu.

Mahkeme kararında mevcut hastanelerin ihaleyi alan şirketlere ticari alan olarak devrinin hukuka, ihale şartnamesinin ise mevzuata aykırı olduğunun belirlendiğini belirten İlhan, şöyle devam etti:

“Mahkeme ayrıca kamu özel ortaklığı düzenlemesinin yapıldığı 3359 Sayılı Yasa'nın ek 7 maddesinin 8. fıkrasının anayasanın 2. ve 7. maddelerine aykırı olduğuna ilişkin TTB itirazlarını değerlendirmiştir. Danıştay itiraz yolu ile Anayasa Mahkemesi’ne başvurulmasına karar vermiştir. Kararın gerekçesinde; kanunda yeterli belirlemenin yapılıp sınır çizilmediği, yürütmeyi sınırsız bir alanda ilk elden düzenleme yetkisi verildiği, uygulamaya konulacak sistemde öngörülen kira ilişkilerine esas olan temel ilkelerin, tarafların hak ve yükümlülüklerinin, uygulanacak ihale usulü ve sisteminin genel çerçevesinin, sözleşmenin niteliği ve kapsamına ilişkin temel belirlemelerin yapılmadığı bu durumun Anayasa’ya aykırı olduğu belirtilmiştir.”

Danıştay’ın verdiği kararlar ışığında tespit edilen hukuka ve anayasaya aykırılıklar nedeniyle yapılmış ve yapılması düşünülen bütün ihalelerin durdurulması gerektiğini belirten İlhan, “Ülkemiz, İngiltere gibi zarar fark etmek için 20 yıl beklemek zorunda değildir.” diye konuştu.
Haber kaynağı: mynethaber.

dilan4423
1 yıl önce - Cum 03 Ağu 2012, 19:01

Kesinkes CEHAPENİN İŞİDİR.

FIRAT23

1 yıl önce - Sal 07 Ağu 2012, 00:53

yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış lafı çok doğru. biri şu ay açılacak dedi diğeri çıkıp yok bu ay açılacak dedi öteki işler bitti temel atılacak dedi resmen ipe un serdiler nediyelim bu adamlara bu mübarek günlerde Allah yola getirsin

Barış23

1 yıl önce - Sal 07 Ağu 2012, 01:05

şUAY alpayDAN HESAP SORULMALI.

FIRAT23

1 yıl önce - Sal 07 Ağu 2012, 01:09

hepsi birer şuay alpay zaten abicim tencere kapak misali seçmece karpuz gibi bi aradalar

emre aegean

1 yıl önce - Cmt 18 Ağu 2012, 03:17

Bugün kalkınma bakanı açıklama yaptı elazg da duzenlenen bir iftar yemeğinde dogukent bölge hastanesi ile ilgili danıstayda yürütmeyi durdurma yapıldığını esastan kararverilmedğini sağlık bakanlığının eksiklikleri düzeltmeye uğraştığını ve sorunun halledileceğini söyledi hastane ile kulaktan dolama bilgilerin yayılmamasını diliyorum hele hele bimgöle kaydrılması gibi bir durum asla yok bu dedikodulara şaşıyorum dedi hastane Elazıgda açılıcak bu arada banvit te Elazıgda tesis kurucak temelinide kalkınma bakanı olarak ben amaya geliceğim dedi banvitin yonetım kurulu başkanını arayıp Elazığa yaptıgı yatırım için özel tesekkür ettim dedi.

FIRAT23

1 yıl önce - Sal 16 Ekm 2012, 00:47

İnşallah başbakan geldiğinde biri bu hastaneden pertek köprüsünden bitirilemeyen doğalgazdan bahseder büyükşehir meselesini söylemeye gerek bile yok

mehmetgakkom
1 yıl önce - Pzr 16 Arl 2012, 20:40

Doğukent Hastanesi'nin akıbeti ne?
Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Milletvekili Enver ERDEM Elazığ’ın sorunlarını Meclis gündemine taşımaya devam ediyor. Milletvekili ERDEM, Doğukent Bölge Hastanesi’nin akıbetini Bakan AKDAĞ’a, Hamzabey Barajı’nın son durumunu ise Bakan EROĞLU’na sordu.
16 Aralık 2012 17:57

Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Milletvekili Enver ERDEM Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 2013 yılı bütçe görüşmelerinde bu kez Sağlık Bakanı Recep AKDAĞ’a sözlü soru önergesi verdi. Milletvekili ERDEM aslında tüm Elazığ’ın merak ettiği ve cevap beklediği soruyu yöneltti.

BAŞKAN - Sayın Erdem…

ENVER ERDEM (Elâzığ) - Teşekkür ediyorum Sayın Başkanım.

Benim sorum da Sayın Sağlık Bakanımıza: Sayın Bakanım, Elâzığ'ın Doğukent Mahallesi'nde yapılacağı söylenen ve Türkiye'de yapılacak olan 27 bölge hastanesinden birisi olacak olan bu hastanenin, bu projenin akıbeti nedir? Proje hangi aşamadadır? Öncelikle bu proje bölge hastanesi olarak planlanmıştı, daha sonra şehir hastanesi olarak ifade edildi. Burası bölge hastanesi mi olacak, şehir hastanesi mi? Birinci sorum bu.
İkinci sorum: Bu proje ne zaman hayata geçirilecek? Şu andaki durumu nedir? Yoksa üç dört seçimdir seçim malzemesi olarak kullanılan bu tema birkaç seçimde daha kullanılacak mı? Siyaset kurumunun inandırıcılığına ve güvenilirliğine zarar veren bu durumu netleştirir misiniz?
Teşekkür ederim.

Bakan AKDAĞ’ın Doğukent Bölge Hastanesi’nin akıbetini önümüzdeki günlerde yazılı olarak açıklaması bekleniyor. Milletvekili ERDEM Meclis’te ikinci sorusunu ise Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel EROĞLU’na yöneltti.

BAŞKAN - Sayın ERDEM.

ENVER ERDEM (Elâzığ) - Teşekkür ediyorum Sayın Başkanım.

Benim sorularım da Sayın Orman ve Su İşleri Bakanımıza, Elâzığ'a içme suyu temin edecek olan Hamzabey Barajı, temel atma törenini yaptınız, törende de 2015 yılında Elâzığ'a suyun ulaştırılacağını söylediniz. Şu anda bu projenin ne aşamada olduğunu biliyor musunuz Sayın Bakanım? Orada, bu yıl içerisinde sadece şantiye yolu çalışması yapıldı yani bu proje 2015'e yetişecek mi? Baraj inşaat ihalesini yaptınız ama isale hattıyla arıtma ihalesini yaptınız mı? Bunu öğrenmek istiyorum. Yine "Bu yıl Elâzığ'a 10 milyon fidan dikeceğiz" dediniz. Diktiniz mi, nereye diktiniz? 2009 yılında kent ormanı kuracaktınız, kurdunuz mu? Son sorum da Elâzığ'a 3 tane otomatik meteoroloji ölçüm istasyonu kuracaktınız, bunların akıbeti nedir? Teşekkür ederim.

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI VEYSEL EROĞLU (Afyonkarahisar)

Hamzabey Barajı'yla ilgili sözümüz sözdür Sayın Vekilim, zamanında bitecek, şu anda çalışmalar devam ediyor. Tabii ki buna paralel olarak isale hattı ve içme suyu arıtma tesisi de yapılacaktır.

Otomatik meteoroloji ölçüm istasyonu da kuruldu, kuruluyor. Onların sayısını da size yazılı olarak, nerelere kurulduğunu tespit edeceğiz.
http://www.kanal23.com/h-19355-b-Dogukent-Hastanesinin-akibeti-ne.html

gerçekten akibeti ne oldu arkadaşlar hastahanenin

Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET