Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Elazığ - 1040 Yataklı Elazığ Entegre Sağlık Kampüsü
« önceki   123 ... 194195196   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Tolga Dt
8 yıl önce - Prş 17 Hzr 2010, 19:59

Emre demir23
8 yıl önce - Cmt 19 Hzr 2010, 19:43
Sağlık Kampusü Tartışması

Sağlık Kampusü Tartışması

Elazığ`da yapılması planlanan 950 Yataklı Elazığ Entegre Sağlık Kampusü’nün hangi mahallede kurulacağı tartışma konusu…

Elazığ`da yapımı planlanan 950 Yataklı Elazığ Entegre Sağlık Kampusü Projesi içerisinde 400 yataklı genel hastane, 250 yataklı kadın doğum ve çocuk hastanesi, 100 yataklı yüksek güvenlikli psikiyatri hastanesi, 200 yataklı psikiyatri hastanesi bulunacak...

378.880 m2 alan üzerine inşa edilecek kampüsün içerisinde 82.808 m2 de ticari alan yer alacak...

Buraya kadar her şey normal...

Ama kampusün hangi mahallede kurulacağı tartışma konusu oldu...

Doğukent Mahalle Muhtarı Cihat Keskin kampusün kendi mahallelerinde kurulacağını söylerken, Ulukent Mahalle Muhtarı Ayhan Atlan ise kampusün kendi mahalle sınırları içerisinde kurulacağını iddia etti.

Kaynak: Yerel Basın

Tolga Dt
8 yıl önce - Cmt 19 Hzr 2010, 23:15

Emrecim memleketimize böylesine büyük bir proje yapılıyor.Hangi mahalleye yapılırsa yapılsın hiç önemli değil

cengiz sarıçiçek

8 yıl önce - Sal 22 Hzr 2010, 19:54
semt

bence tabikisi böyle bir yatırım ilimize yapılacak neresi önemli değil ama kendi fikrimce yine malatya tarafına yapılırsa daha iyi olur çünkü güney çevre yolu o tarafa yapıldı yeni terminal binası otarafa kurulacak bence hastanede o tarafa kurulmalı

Emre demir23
8 yıl önce - Sal 22 Hzr 2010, 22:01

Alıntı:
bence tabikisi böyle bir yatırım ilimize yapılacak neresi önemli değil ama kendi fikrimce yine malatya tarafına yapılırsa daha iyi olur çünkü güney çevre yolu o tarafa yapıldı yeni terminal binası otarafa kurulacak bence hastanede o tarafa kurulmalı

Ben katılmıyorum.Sizinde dediğiniz gibi çoğu proje oraya yapılıyor.Bence Sağlık Kampüsü için en uygun yer Doğukent ve Sağlık Kampüsünün Doğukent'e yapılmasıyla birlikte Elazığ'ın Batı ve Doğu yakası arasındaki farkı azalacaktır...

cengiz sarıçiçek

8 yıl önce - Cum 02 Tem 2010, 11:21

evet eşitlik bakımından kesinlikle doğru ben biraz daha kendi fikrimce olaya psikolojik baktım biraz bencil bakış oldu sanırım bana malatya tarafı daha canlı daha neşeli daha sıcak geliyor bu yüzden öyle bir yorum yaptım ama tarafsız mantıksal olarak her iki tarafın eşitliği için doğukent

Barış23

8 yıl önce - Cum 02 Tem 2010, 11:55

Emreye katılıyorum .Sağlık Kampüsü ihtiyaç olan bölgeye yani Uluova veya Doğukent mah.taraflarına yapılmalıdır.Çünkü il dışından gelecek hastalar için daha yaralı olacağı kanaatindeyim..

Tolga Dt
8 yıl önce - Cum 16 Tem 2010, 00:03

Alıntı:
Sağlık Kampüsü Projesi İhale Aşamasında

Sağlık Bakanlığı tarafından Elazığ'da yapılması planlanan Sağlık Kampüsü projesinin ihale aşamasına geldiği, bu ay içinde projenin ihalesinin yapılacağı belirtildi.

Sağlık Bakanlığı Kamu-Özel Ortaklık Daire Başkanı Vahap YILMAZ, projeyle ilgili olarak altı bakanlık ile birlikte DPT, Maliye ve Başbakanlıktan olumlu görüş alındığını, bu ayın içinde de projenin ihalesinin gerçekleştirileceğini söyledi.
YILMAZ yaptığı açıklamada Sağlık Kampüsü projesi kapsamında ülke genelinde 31 ilde proje hazırlandığını, bu projelerin uygulanacağı illerden Kayseri ve Ankara'nın ihalelerinin yapıldığını ve bu ayın içinde Elazığ'ın da projesini ihale edeceklerini bildirdi.

Projenin ihalesinin yapılmasının ardından ihaleyi kazanacak olan firma işe başladığı günden itibaren üç yıl içinde toplam 950 yatak kapasiteli üç hastaneyi yapıp teslim edecek. Bu işi alacak olan firma, eğer çalışmasını iki yıl içinde tamamlarsa ödeme buna göre yapılacak.

Elazığ'ı sağlık sektöründe merkez yapmak için farklı konularda da çalışmalarının bulunduğunu kaydeden Kamu-Özel Ortaklık Daire Başkanı Yılmaz, sağlık turizminin gelişmesi açısından bazı çalışmalarının olduğunu, ifade etti.

Tolga Dt
8 yıl önce - Prş 22 Tem 2010, 12:27

Kampüs Projemizin üzerine harika bir haber geldi:

Alıntı:
Elazığ Sağlıkta Bölge Merkezi olurken, Malatya, Bingöl ve Tunceli illeri Elazığ’a bağlı iller olarak belirlendi

Sağlık Bakanlığı, bölge merkezli yapılanmaya giderek, Türkiye`yi sağlık hizmet sunumu ve planlaması bakımından 29 bölgeye ayırdı.
Yeni sistemde her sağlık bölgesi için ``Bölge Merkezi`` ve bu illere bağlı ``Alt Bölge Merkezi`` iller belirlendi, hastaların tıbbi bakım ve tedavilerinin öncelikle sağlık bölgesi içerisinde yapılması ilkesi benimsendi.
Bölge merkezli yapılanmayla ilgili düzenlemeleri Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Nihat Tosun, yayımladığı genelgeyle duyurdu.
Tosun, genelgede, başta sağlık insan gücü olmak üzere sağlık tesisi, ileri tıbbi teknoloji ve finansman gibi sağlığa ayrılan kaynakların dengeli dağılımını sağlayarak bunları etkin ve verimli bir şekilde kullanabilmek amacıyla sağlık hizmet sunumunda bölge merkezli sağlık uygulaması anlayışının benimsendiğini bildirdi.
Bu çerçevede, Türkiye, sağlık hizmet sunumu ve planlaması bakımından 29 bölgeye ayrıldı.
Her sağlık bölgesi için; nüfus, ulaşım imkanları, insan gücü mevcudu, tesislerin şartları, hizmet sunum kapasitesi ve sahip olduğu benzeri sağlık kaynakları itibariyle bölge sağlık merkezi konumunu üstlenecek kapasitede ``Bölge Merkezi`` ve bunlara bağlı ``Alt Bölge Merkezi`` iller belirlendi. Alt bölge merkezi iller, güçlendirilmiş ilçelerle ilişkilendirildi, bunlara da nüfus yoğunluğu bakımından daha küçük ilçeler bağlandı.
Sağlık bakanlığı bölge merkezli planlama çerçevesinde belirlenen bölge merkezi konumundaki illerde, Elazığ bölge merkezi olurken, Malatya, Bingöl ve Tunceli illeri Elazığ’a bağlı iller olarak belirlendi.

44hakan
8 yıl önce - Prş 22 Tem 2010, 13:52
Hep beraber daha nice güzel günlere...

Malatya'nın sağlıkta Elazığ'a bağımlı olacağını hiç zannetmiyorum.Çünkü Ortadoğunun ve Türkiye'nin en pahalı sağlık yatırımı olan Turgut Özal Tıp Merkezi Malatya'nın ihtiyaçlarına fazlasıyla cevap vermektedir.Ayrıca yine geçenlerde temeli atılan 840 yataklı bölge hastanesiyle de bu alandaki eksiklikler tamamlanacaktır.Ve yine Malatya'nın kendi markası olan ve Türkiye'de birçok ilde bulunun Acıbadem hastanelerinin de Malatya'da donanımlı bir hastane kuracağı da söylenmektedir.Bunların yanında yine bir Malatya markası olan Gözde hastanelerinin de Malatya'da Türkiye'nin ilk sağlık bilimleri üniversitesi adı altında eğitim veren özel bir üniversite kurma gibi bir projeleri var.
Bütün bunlar gösteriyor ki Malatya yakın gelecekte bölgenin ve ortadoğunun sağlık üssü haline gelecektir.Elazığ'daki bu güzel gelişmelerle beraber bölge iyice canlanacaktır.
Hep beraber daha nice güzel günlere....

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 194195196   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET