Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Elazığ - Keban - Çır Çır Şelalesi ve Alabalık Tesisleri
123 ... 131415   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Emre demir23
7 yıl önce - Prş 31 Arl 2009, 20:18
Elazığ - Keban - Çır Çır Şelalesi ve Alabalık Tesisleri


Keban ÇırÇır Alabalık TesisleriOFFSHORE TİPİ KAFES BALIĞI TESİSLERİMİZ

16 metre çaplı hdpe malzemeden yapılı offshore tipi kafes balığı tesislerimizde, 900 ton/yıl kapasiteli üretim yapmaktayız. Yılın 12 ayı 10 derece sıcaklığa sahip , akıntılı, insan yerleşiminden çok uzakta, kaynak suyu ve içme suyu kalitesindeki sularda doğal ortamındaymış gibi yetiştirilen balıklarımız; Türkiye’nin ve dünyanın tercihi olmaktadır ve KEBAN ALABALIK markasıyla piyasalarda yerini almıştır.Karakaya Baraj gölü Tesisleri

Fırat Nehri üzerinde, Karakaya Baraj Gölü 10. bölge olarak adlandırılan bölgede 200 adet dörtgen kafesten oluşan tesisimizde 650 ton/yıl üretim yapılmaktadır.

Ulaşımın teknelerle yapıldığı tesisimizde, yetiştirilen balıklar, doğal ortamda büyümenin avantajlarına sahiptirler.Bu tesislerimizde aynı zamanda kırmızı benekli alabalığının da yetiştiriciliği yapılmaktadır.

Keban Baraj Gölü Kafes Tesisleri

Keban Baraj gölü 3. bölgede 32.000 m² su alanı üzerinde sekizgen kafeslerden oluşmuş, 300 ton/yıl kapasiteli iki adet kafes sistemimiz mevcuttur. Bu bölgede yıllık üretimimiz 600 ton/yıl dır.

Bu alanda yine 5.000 ton/yıl kapasiteli off-shore kafes sistemiyle kurulması planlanan iki tesis içinde müracaatlarımız yapılmış olup hazırlıklarına başlanılmıştır.Çırçır Havuz Tesisleri

Çırçır havuz tesisleri 30.000 m² alan üzerine kurulu 170 ton/yıl kapasiteye sahip, 2.000 lt/sn kaynak suyunun kullanıldığı ülkemizin nadir tesislerinden biridir.

Yetiştiricilikte bu miktarlardaki kaynak suyunun kullanımı sağlıklı ve lezzetli balıkların kaliteli son ürün olarak hasat edilmesini beraberinde getirmektedir.Kuluçkahaneler

Çırçır Kuluçkahanesi

Çırçır Kuluçkahanesi, havuz yetiştiriciliği yaptığımız tesislerimizin hemen yanında kurulmuş olup; 20.000.000 adet/yıl yavru kapasitesine sahiptir.

Kuluçkahanemizde 12º c lik kaynak suyu kullanılmakta olup yumurta aşamasında yavru balık aşamasına kadar ℅ 90 oranında bir çıkış başarısı sağlanmaktadır.

Olağanüstü hijyen koşulları altında çalışılan kuluçkahanemizde yavru balıklar 1 gr ağırlığa getirilerek sevki yapılmaktadır.

Fırat Kuluçkahanesi

Fırat Nehri üzerinde yüzer platform şeklinde inşa edilmiş olan kuluçkahanemizin kapasitesi 5.000.000 adet/yıl yavrudur. Burada son derece titiz bir çalışma sonucu elde ettiğimiz yavrularımızın bir kısmını kuluçkahanemizin hemen yanında bulunan kafes yetiştiricilik tesislerimizde muhafaza etmekteyiz. İhtiyaç fazlası yavru balıklarımızı bu bölgeden satış ve nakil için sevk etmekteyiz.

Kuluçkahanemiz dünyanın en büyük kapasiteli yüzer kuluçkahanesi olma özelliğine sahiptir.

İŞLEME TESİSLERİ

2007 yılı içerisinde en son teknoloji ve gıda hijyen kuralları doğrultusunda inşasını tamamladığımız balık işleme tesisimizde; yıllık 1.000 ton kapasiteli olmak üzere balık işlenip sevkıyatı yapılmaktadır.

Tesisimizde, son teknoloji makineler kullanılmakta olup, hammadde girişinden müşteriye ulaşana kadar ürünlerimiz HACCP planları doğrultusunda oluşturulmaktadır.Bir adette laboratuara sahip tesisimizde işlemlerin her aşaması yoğun hijyen planları ve kontroller doğrultusunda gerçekleştirilmektedir.

2010 yılı içerisinde sadece yurtdışına işlenmiş (fileto, füme, konserve, kaplama edilmiş pişmiş balık) balık satışına çalışacak olan; 2.000 m² kapalı alana sahip 5.000 ton/yıl balık işleme kapasiteli bir işleme paketleme fabrikasına başlanacaktır.TESİS'den...(+)


İstediğiniz her an gidebileceğiniz Keban ÇırÇır Tesislerini gidip görmenizi tavsiye ederim...

Konuyla İlgili Fotoğraf Bulan Arkadaşlar EklesinSabri KAVUNCU

7 yıl önce - Cmt 27 Şub 2010, 19:08(+)(+)


Emre demir23
7 yıl önce - Pts 15 Mar 2010, 22:28

Keban - Çır Çır Şelalesi ve Alabalık Tesisleri

Emre demir23
7 yıl önce - Pts 15 Mar 2010, 22:34

Keban - Çır Çır Şelalesi ve Alabalık TesisleriEmre demir23
7 yıl önce - Prş 08 Nis 2010, 14:31
Elazığ - Keban - Çır Çır Şelalesi ve Alabalık Tesisleri


Elazığ - Keban - Çır Çır Şelalesi ve Alabalık Tesisleri(+)
(+)
sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 131415   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler