Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Alacaatlı, Dodurga ve Türkkonut Bölgesi: Görüşler, Sorunlar ve Çözüm Önerileri
« önceki   123 ... 717273 ... 114115116   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 72
cegi
9 ay önce - Pts 05 Şub 2018, 00:08

Alper yalçına katılıyorum

Arsa Yatırımcısı
9 ay önce - Pts 05 Şub 2018, 00:54
Tebrikler Sn.Alper Yalçın.

Sn.Alper Yalçın tebrik ediyorum sizi gayet net bir şekilde açıklamışsınız herşeyi,hava deliği bırakmamışsınız
Sonuna kadar katılıyorum tüm yazdıklarınıza..

omer efe
9 ay önce - Pts 05 Şub 2018, 08:19

İşte bütün mesele o bir kere göreceği plan tadilatı.. plan tadilatında nasıl bir imar geçecek.. buraların planını yapan kişi , iş yapabilirliğini eski başkandan alıyordu, yeni başkanla aynı emsallerle planı geçirebilecekmi?? Kritik mesele budur..

Faltan
9 ay önce - Pts 05 Şub 2018, 10:49
Dodurga İmar Planı

Merhabalar,
Bu aşamadan sonra kapsamlı bir plan tadilatı düşünülemez çünkü bilirkişi raporu ve mahkeme kararına göre bölge genelinde emsale dayalı bir sıkıntı yok. Bildiğim kadarıyla, TOKİ plandaki kendi arsaları ile ilgili emsal artışı talep etmek amacıyla bir dava açmış. Bu davayı kazansa bile yapılacak ufak tadilat sadece encümen kararı gerektirecek ve sorunsuz onaylanacaktır.
Bu arada, Dodurga 50 mt.lik bulvar inşaatının 21.09.2017 itibarıyla Google Earth görüntüsü ekteki linktedir.

omer efe
9 ay önce - Pts 05 Şub 2018, 13:17

3 ayrı dava var, belki bir tanesinin konusu o olabilir ancak ş.plancıları odasının açtığı dava direk olarak emsale yönelik.. şehrin o bölgesinde bu yoğunlukla gelecek nüfus artışının mevcut yollar ve alt yapıyla karşılanamayacağını söylüyorlar.. bilirkişi raporundan bahsedenler ellerinde var ise paylaşabilirler mi burada

Faltan
9 ay önce - Pts 05 Şub 2018, 15:15
Dodurga İmar Planı ve davalar

Merhabalar,
Omer Efe Bey'in dediği gibi 3 adet dava var.
- TOKİ davasından bahsetmiştim.
- Çankaya Belediyesinin davası var, ancak mevcut plan Belediyenin taleplerinden daha avantajlı, bu nedenle büyük ihtimalle ya dava geri çekilecek, ya da Belediye aleyhine sonuçlanacak
- Ankara Şehir Plancıları Odasının davasında karar Ankara BB lehine sonuçlandı. Karar metninin ilgili sayfasının fotoğrafını çekebildim, ekte bulabilirsiniz

(+)

Alper Yalçın
9 ay önce - Pts 05 Şub 2018, 16:23

Başka sorusu ve sorunu olan var mı??

yada06
9 ay önce - Pts 05 Şub 2018, 17:37

hayırlı olsun. şpo istinaf yoluna başvursa dahi kararın hukuken değişmemesi gerekir çünkü karardan da anlaşıldığı üzere şpo bilirkişi raporuna itiraz etmemiş . bu durum usuli kazanılmış hak teşkil edeceğinden artık istinaf yolunda raporun hukuka aykırı olduğunu ileri süremeyeceklerdir sürseler dahi bölge idare mahkemesinin dikkate almaması gerekir. çok güzel bir karar bu hayırlı olsun

omer efe
9 ay önce - Pts 05 Şub 2018, 18:15

sanırım konu istinaf mahkemesine taşınmış durumda.. paylaşım için teşekkürler

Alper Yalçın
9 ay önce - Pts 05 Şub 2018, 18:42

Ömer Efe bu işler sanırımla olmuyor, belge getir, baştan beri belge istiyordun ya hani,
bir de bak bir üstte arkadaş yazmış istinafa gitse bile bilirkişi raporuna itiraz edilmediği için istinaftan da herhangibirşey çıkmayacağını yazmış..

sayfa 72
« önceki   123 ... 717273 ... 114115116   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet