Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Alacaatlı, Dodurga ve Türkkonut Bölgesi: Görüşler, Sorunlar ve Çözüm Önerileri
« önceki   123 ... 717273 ... 838485   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 72
Ysfysf82
2 hafta önce - Cum 02 Şub 2018, 11:20

Yalçın Bey, Keşke iptal, düzeltme falan olmasa da ben de sizin gibi daha çok kazansam, hali hazırda 4 senedir bölgede yatırımcı olduğum için daha önce yaptığım matematiksel hesapta ortada zaten, duygulardan veya hayalden ziyade yapılan matematiksel hesaba da önceki sayfalardan ulaşabilirsiniz. orada duygu ve spekülasyon yok, matematik var. çok açık ve net. art niyet gibi duygusal ifadelere girmeden önce herkese yapılan matematiksel hesabı 1, 2 ve 3 sayfa öncesine giderek okumalarını tavsiye ederim.

yada06
2 hafta önce - Cum 02 Şub 2018, 12:33

gidip dosyaya bakma zamanı geldi haftaiçi idare mahkemesine gidip dosyayı inceleyeceğim ve en azından kendim adına belirsizlikleri sonlandıracam burayada bilgi veririm

Ali2017___
2 hafta önce - Cum 02 Şub 2018, 13:49

alper yalçın bey, Ysfysf82 beyin yaptığı hesaba bir itirazınız ya da görüşünüz var mı?

Alper Yalçın
2 hafta önce - Cum 02 Şub 2018, 20:04

Hesaplama yapmış arkadaş kendince kısmen doğru olabilir ancak buradaki konu getiri değil planın iptaline yönelik açılmış olan davalar ki Faltan Bey'in açıkça yazmış olduğu karara yönelik yapılan yorumlardır asıl konu, ayrıca hesapta bana göre şu şekilde olmalıdır; bugün gerek fiyat olarak gerekse yapılaşma beklentisi olarak Dodurga bölgesi arsa yatırımı yapılacak bölgeler içerisinde en mantıklı olanlardan birisidir, yapılan hesaba göre buradan daha avantajlı bir getiri sağlayacak yer var ise birlikte yorumlayalım,
1000 m2 imarlı bulvar üzeri arsamızın getirisini bir hesaplayın bakalım, %45 demiş arkadaş ama bana göre bulvar üzeri %50 ile kesin verilir üste para bile alınır, buna göre de 800 m2 net dükkan alanı çıkar 400 m2 bize kalır, buna teras ön kullanım vs. eklendiğinde iki katına kadar da çıkabilir bu alan ve satış m2 si de bürüt alandan hesaplanır (Kanuni bulvarı üzeri net 400 m2 dükkan teras ve ön kullanım ile neredeyse 1000 m2 olmuş ve şuan 6.5 milyon isteniliyor)
1200 m2 de daire çıkar ve bize 600 m2 de net daire alanı kalır ki bu da minimum 4+1 150m2 net 180-185m2 bürüt 4 adet daire eder bölgede satılan daire fiyatlarını da gözönüne alarak hadi arkadaşın söylediği fiyat 520 bin tl desek dahi iki milyon üzerinde bir rakam da daire getirisi olur ki dükkan ve daire getirisini hesap ettiğimizde kazançlı bir yatırım mı olduğu ortaya çıkacaktır. İmarlı arsa olarak tekrar satacağımızı varsayarsak bu getiriyi sağlayacak bir arsayı ruhsat aşamasına geldiğinde siz kaça satarsınız? Ben minimum 3000-3500tl/m2 ye satarım ki bana göre iki yıl bilemediniz üç yıl içerisinde de bu aşamaya gelecektir, bugünkü rakamlara göre sizce kazanç düşük müdür?
Ankara'da başka Çayyolu yoktur ve çok özel bir bölgedir, Dodurga da Çayyolu'na araçla üç-beş dakikadır ve buraya entegre olacak ve aynı nitelikte olacaktır, bugünlerde yaşanan konut satışlarındaki daralma ilk piyasa hareketliliğinde Çayyolu bölgesindeki şişmiş gibi görünen daire arzını tekrar dengeleyecek, yeni konut ihtiyacı ortaya çıkacaktır, Ankara'nın diğer bölgelerindeki konut şişkinliğini Çayyolu'na uyarlayamazsınız, zira bugün Ankara'da en fazla yaşamak istenilen bölge Çayyolu'dur, elit yaşamın ve iş dünyasının adresidir ve taliplisi fazla olduğu için de o oranda konut arzına ihtiyaç duyulacaktır, birkaç yıl içerisinde bana göre Dodurga bölgesi özellikle bulvar üzerinden başlamak üzere yapılaşmaya başlayacaktır.

Alper Yalçın
2 hafta önce - Cmt 03 Şub 2018, 03:34

Olumsuz yazılarla aylarca Dodurga’yı karalamak isteyenlere işi ve bölgeyi bilenler çok pis güldüler, arkadaşlar burası Yaşamkent’in karşısı-Bağlıca’nın köprüyü karşıya geçince karşı tarafı-Eskişehir Yolu’nun bilmem kaçıncı kilometresi vs. DEĞİL!!! Burası Ankara’nın en elit bölgeleri ile çevrili Güneyi İncek, Kuzeyi Çayyolu, Doğusu Beytepe olan, dörtbir tarafındaki imarlı sınırlarında en pahalı projelerin yapıldığı ve imar işi tamamlandığı gün müteahit firmaların kazma vuracağı şehrin içindeki bir yerdir ve en az çevresindeki İncek, Beytepe, Çayyolu kadar kıymetli bir bölge olacaktır ve öyle 8-10 yılda değil imar kesinleşip te ruhsat verilmeye başlar başlamaz çok hızlı bir yapılaşmanın olacağı bir bölgedir. Ankara’nın en marka semtleri ile çevrili bu kondisyonda başka bir yatırım bölgesi biliyor musunuz? Bilemezsiniz çünkü yok. O bakımdan 8-10 yıl değil bugün müteahit olsam yollar-altyapı olsa ve ruhsat verilse orada inşaat başlarım, orada proje yapılsa daire alır orada otururum ki bunu ben böyle düşünüyorsam bölgeyi tanıyan bilen herkes böyle düşünür diyorum, Alacaatlı’dan Dodurga’ya doğru yeni projeler yapılmakta, Beytepe bölgesi yapılmakta, İncek’te koca koca projeler dikilmekte ise, hemen yanında ve çok iyi lokasyondaki Dodurga bulvar neden 8-10 yıl bekleyecekmiş? Böyle bir mantık yok arkadaşlar, kimsenin şüphesi olmasın herhangibir soruna mahal vermeyecek şekilde yapılan imar planı aksamayacak, iptal olmayacak ve kısa bir sürede Dodurga’da yapılaşma başlayacaktır, en fazla bir plan tadilatı durumu olabilir ve bu da bir yıl uzatır, bunun dışında başka bir sorun olmaz, yatırım yapma düşüncesinde olan arkadaşlara duyurulur.

cegi
2 hafta önce - Pts 05 Şub 2018, 00:08

Alper yalçına katılıyorum

Arsa Yatırımcısı
2 hafta önce - Pts 05 Şub 2018, 00:54
Tebrikler Sn.Alper Yalçın.

Sn.Alper Yalçın tebrik ediyorum sizi gayet net bir şekilde açıklamışsınız herşeyi,hava deliği bırakmamışsınız
Sonuna kadar katılıyorum tüm yazdıklarınıza..

omer efe
2 hafta önce - Pts 05 Şub 2018, 08:19

İşte bütün mesele o bir kere göreceği plan tadilatı.. plan tadilatında nasıl bir imar geçecek.. buraların planını yapan kişi , iş yapabilirliğini eski başkandan alıyordu, yeni başkanla aynı emsallerle planı geçirebilecekmi?? Kritik mesele budur..

Faltan
2 hafta önce - Pts 05 Şub 2018, 10:49
Dodurga İmar Planı

Merhabalar,
Bu aşamadan sonra kapsamlı bir plan tadilatı düşünülemez çünkü bilirkişi raporu ve mahkeme kararına göre bölge genelinde emsale dayalı bir sıkıntı yok. Bildiğim kadarıyla, TOKİ plandaki kendi arsaları ile ilgili emsal artışı talep etmek amacıyla bir dava açmış. Bu davayı kazansa bile yapılacak ufak tadilat sadece encümen kararı gerektirecek ve sorunsuz onaylanacaktır.
Bu arada, Dodurga 50 mt.lik bulvar inşaatının 21.09.2017 itibarıyla Google Earth görüntüsü ekteki linktedir.

omer efe
1 hafta önce - Pts 05 Şub 2018, 13:17

3 ayrı dava var, belki bir tanesinin konusu o olabilir ancak ş.plancıları odasının açtığı dava direk olarak emsale yönelik.. şehrin o bölgesinde bu yoğunlukla gelecek nüfus artışının mevcut yollar ve alt yapıyla karşılanamayacağını söylüyorlar.. bilirkişi raporundan bahsedenler ellerinde var ise paylaşabilirler mi burada

sayfa 72
« önceki   123 ... 717273 ... 838485   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet