Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Alacaatlı, Dodurga ve Türkkonut Bölgesi: Görüşler, Sorunlar ve Çözüm Önerileri
« önceki   123 ... 131132133 ... 139140141   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 132
Fırats
7 ay önce - Pts 22 Nis 2019, 00:21

Parselasyon falan degil. 16. Idare mahkemesinin 2018 279 esas nolu kararini iyice okuyun. 25000 5000 ve 1000 lik olceklerde tum planin yurutmesi durduruldu. Mahkemeler iptal demez. Yurutmeyi durdurma demek plani degistir demektir yani iptal. Ayrica parselasyon onemsiz bir sonuctur. Asil onemli olan ust planlar. Hali hazirda Ust mahkemeye de itiraz yok. Neticede bu planlar en bastan yapilacak. Buda yillar demek.

Yatırım333
7 ay önce - Prş 25 Nis 2019, 12:32
Yatırım sabır işidir

Değerli arkadaşlar Dodurga konusunda bir süredir yoğun tartışmalar yaşanıyor. Mevcut durumda görüşlerimi (kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir, şahsi görüşlerimdir) sizlerle paylaşmak istiyorum.

Eskişehir yolu güzergahı üzerinde en değerli bölgeninin devamında yer almakta Dodurga. Mevcıt yapılaşmaya bakıldığında daire fiyatlarının Yaşamkent ve Alacaatlı bölgelerinden düşük seyrettiğini söyleyebiliriz.

Dodurga ile ilgili yatırımın ne zaman dönüşü olur diye değerlendirme yapmadan önce bu 2 bölgenin durumuna bakmakta fayda var diye düşünüyorum. Yaşamkentte epey bi yapılaşma tamamlandı ve oturumlar başladı. Özellikle kiralık daireler revaçta diyebiliriz. Alacaatlı ise son 3-4 senedir gözde ancak inşaatlar durma noktasına geldi ekonomiden dolayı. Şirketler bu durumdan çıkış aramakta. Konut alımı yapmak isteyenlerin güçlü oldukları bir dönemden geçiyoruz.
Dodurgaya gelirsek. Bir kere dodurgada plan konusunda önceki belediye yönetimi istekli değildi ve yönetim değişti. Yeni yönetimin davul elinde tokmağı başkasında. Bu ortamda nasıl plan yapılacak ve onaylanacak sorusu önemli. Plan bugün onaylansa yapılaşma başlar mı, bu ortamda sanmıyorum. Dolayısıyla dodurganın biraz daha zamanı var. Öncelik Alacaatlı, Beytepe ve Yaşamkentte olacaktır.
Peki ne yapılmalı? Bence bu tür ortamlar yatırım için uygun ortamın gelişinin habercisidir. Kısa vadeli düşünmüyorsanız dodurgaya yatırım yapabilirsiniz. Ev sahibi olmak istiyorsanız bitmiş projeleri değerlendirmelisiniz. Faizler 0.98’e inerse bugün 650’ye burun kıvırdığınız konutu 900’e almak durumunda kalabilirsiniz.
Tabi herkes kendince yorum yapacaktır, biz de bu yorumlardan faydalanıyoruz ancak kendi aklımızın erdiğini yapmaya çalışıyoruz.
Kalın sağlıcakla

Hayri92
7 ay önce - Cum 26 Nis 2019, 12:21

Arkadaşlar Dodurga'da sabır eden 7-8 sene süre zarfında ev için sözleşmeyi imzalar. .Ancak belirsizlikler artar ise 10 seneyi bile bulabilir.

xyze
6 ay önce - Pzr 28 Nis 2019, 15:21

Büyükşehir Belediye sayfasında bugün yapılan işler de Dodurga da TÜRKKONUT BULVARI KAVŞAK VE 50 LİK İMAR YOLU AÇIMI diye devam eden bir iş görünüyor.Bu yeni planla mı alakalı bilen varsa bilgilendirirse seviniriz.Daha önceki aylarda zaman zaman buraya girip baktığımda dodurgaya ait hiç bir yol çalışması işi görünmüyordu.

baskan ahmet
6 ay önce - Cmt 11 May 2019, 03:03

Arkadaşlar herkese selamlar bu kırmızıyla işaretli olan yerden arsa önerildi fakat spor sahası diye geçiyor ne dersiniz fikirleriniz neler alınır mı sizce lütfen cevaplarmısınız

eyeshot
6 ay önce - Cmt 11 May 2019, 10:54

spor hissesinden nasıl bir kazanç sağlamayı düşünüyorsunuz?

baskan ahmet
6 ay önce - Sal 14 May 2019, 05:17

Hocam bize imar geçecek arsa olacak niteliği değişecek dediler ne kadar doğru bilemem 250 m2 fiyatına 70 bin tl dediler ne düşünüyosunuz

melonx99
6 ay önce - Sal 14 May 2019, 11:12

Bu parsel KOP.
Yani kamu ortaklık payı.
Yani teee kaç yıl önce buradan imar geçerken vatandaştan kesilen paylardan oluşturulan parsellerden.
Okul, sağlık ocağı, spor alanı, idari tesis, pazar yeri vb. gibi nitelendirilir bunlar.
Zamanı gelince belediye oraya spor tesisi yapar ve size piyasa değeri ne ise bunun üzerinden bir ödeme yaparak hissenizi kamulaştırır. Yok ben vermek istemiyorum diyemezsiniz.
Dolayısıyla "niteliği değişecek, konut arsası olacak" gibi emlakçı yalanlarına kanmamak lazım.
Para kolay kazanılmıyor.
Sorun soruşturun. Gaza gelmeyin.
Madem nitelik değişecek neden bu kadar ucuza veriyor, bunu da sorgulayın.
Selamlar.

Not: Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir. AL-SAT-TUT tavsiyesi değildir. Şahsi fikirlerimdir.

En son melonx99 tarafından Sal 14 May 2019, 17:44 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

baskan ahmet
6 ay önce - Sal 14 May 2019, 17:10

Yani kısaca hiç bir şey yapılamaz yani öyle mi orası öyle kalacak ve devlet ne zaman kamulaştırırsa mı para kazanacaz başka türlü yani orası artık arsa falan olamaz doğru mu anladım ?

tilsimonline

6 ay önce - Prş 16 May 2019, 13:32

Bölge için çok güzel haber sanırım , Planı bugun askıya çıkan otoyol bağlantı yolları en kısa sürede yapılması dileğiyle.

(+)

sayfa 132
« önceki   123 ... 131132133 ... 139140141   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet