Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 659
Ahmet Alpdogan
2 ay önce - Cum 30 Eyl 2022, 21:55

Yeşil olsa harika olur bence.

Özellikle sarı seçilmesinin sebebi sarı renk en dikkat çekici renktir. Yapı ve materyal tasarlama ilkelerinde sarı renk dikkat çekmek için kullanılır.

Bordo/Siyah/Lacivert/Mor gibi soğuk renklerin tercih edilmeme sebebi bundan. Merdiven bulmakta veya merdivende çıkıp inişlerde zorluk yaşamamak için. Yüzde 80 ihtimalle sarı yapacaklar. Böyle gri beton rengi olsa ona da razıyız.

Sarı renk tercihinin bilimsel açıklaması bu. Ama açık, antep fıstığı yeşili veya çim yeşili tarzında bir yeşil çok daha iyi durur. Çok farklı bir hava katar.

Tabi gönül bordo veya bordo tonlarında bir renk olmasından yana.

BJK 5106
2 ay önce - Cum 30 Eyl 2022, 22:13

Olayın güvenlik boyutu olarak neredeyse tüm stadyum projeleri sürecinde o kadar çok yazıp çizmişimdir ki (birçok destekleyici emsaller de eşliğinde) artık yoruldum,bıktım yani bu mevzudan.

Ama kısaca değinirsem güvenlik işlevini tüm basamak alanlarını sarıya boyamadan da yerine getirebilecek yöntemler ve buna dair ürün - uygulama türleri olduğunu ifade edebilirim.

Yani genel görünüm konusunda şıklığı bozmadan da asli (tribün seyircisi açısından) güvenlik kısmı pekala halledilebilir.

Ama işte pratikte (ilgililer bağlamında) karşılığı pek olamayacağından (birkaç istisnai başarı vesilemiz ayrı), işin detaylarına, izahatli, emsalli vs. biçimde tekraren girmeye de gerek görmüyorum! Çünkü uğraşıp bunu yapsam da birkaç hafta sonra göreceğimiz manzara kuvvetle muhtemel bütünüyle sarıya boyanan merdivenler olacaktır.

harunt23
2 ay önce - Cmt 01 Ekm 2022, 00:39

Alıntı:
bundan 3 bin daha düşük kapasiteli yıkılan önceki stadyumun
eski stadyum 8.856 kapasiteliydi?

still23
2 ay önce - Cmt 01 Ekm 2022, 01:02

Eski stadyum isterse 20 bin olsun. Sonuçta eski. Yeni olsun 18 bin olsun. Daha modern şartlarda maç izlemek daha önemli.

Tolga Dt
2 ay önce - Cmt 01 Ekm 2022, 02:51

Alıntı:
eski stadyum 8.856 kapasiteliydi?

Eski stad 13000 bin kişilik idi.
Kale arkası yıkılınca o rakama düştü.

Ahmet Alpdogan
2 ay önce - Cmt 01 Ekm 2022, 13:59

Eski stadyum 17 bin küsürdü. Koltuklandırma olmadan 18 bin kişiye yakın seyircinin olduğu maçlar oynandı.

Koltuklandırma şartı ile birlikte 13 bin küsüre düştü.

Olimpik yapısı ve pistin getirdiği uzaklıktan dolayı kapasitesi 10 bin altı sanılıyordu.

KRAL456
2 ay önce - Cmt 01 Ekm 2022, 16:14

(+)

Alıntıdır

Tolga Dt
2 ay önce - Cmt 01 Ekm 2022, 16:29

Harika görünüyor şu tel örgülerin kaldırılması bile bizi 50 yıl ileri götürdü.

guray23
2 ay önce - Cmt 01 Ekm 2022, 16:43

stadımızın bir diğer özelliği ise fb-kadıköy bjk-beşiktaş örneklerinde olduğu gibi aynı yerinde yapılması o eski stad kültürümüzün, o eski ruhun mevcut yerinde devam edecek olması

Tolga Dt
2 ay önce - Cmt 01 Ekm 2022, 17:17

Stadımızın yerinde yapılması güzel oldu. Seyirci desteğimiz daha fazla olacak. Atmosferi çok güzel görünüyor. Bende köşelerin gereksiz olduğunu düşünüyorum. Geçen Ankaragücü Beşiktaş maçına gitmiştim. Eryaman stadı ful çekmişti ama köşeler boştu insanlar orta taraflarda ayakta izliyordu. Tribünlerin her yerden konforlu görüş açısı sunması çok önemli.

sayfa 659
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET