Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 433
Hazar23
2 ay önce - Sal 21 Tem 2020, 19:18

Salon kelebek konmuş gibi duruyor

Bunu çizen mimar kör olmamıştır inşallah

Kayra_23
2 ay önce - Sal 21 Tem 2020, 19:24

Mimarı da bilindik mimar aslında Alper Aksoy.. Kocaeli,Sakarya, Göztepe, Ordu, Erzincan stadlarının mimari....
https://www.alperaksoy.com.tr/mobile/kategori/sta ...ar-14.html

Fgh12
2 ay önce - Çrş 22 Tem 2020, 14:42

Alper Aksoy Göztepe stadı mimarı değil, eski Göztepe stadı projesinin mimari.

BJK 5106
2 ay önce - Çrş 22 Tem 2020, 15:02

O eski Göztepe projesi de biraz revize edilerek Erzincan'a uygulandı zaten. Yani iki sayılan bir proje aslında bir bakıma.

Mevcut Göztepe Gürsel Aksel, Bünyamin Derman Mimarlığın tasarımı.

Kayra_23
2 ay önce - Çrş 22 Tem 2020, 15:11

Siz değerli üyeler kadar detaylı bilmiyoruz bu konuları, Göztepe stadının projesini görünce Gursel Aksel Stadı sandım.
BJK5106 sizce Elâzığ stadı nasıl bir stad olacak? Mimarı acıdan nasıl? Stad başlıklarında aktif olarak gördüğüm sizin görüşünüzu almak istedim....

BJK 5106
2 ay önce - Çrş 22 Tem 2020, 16:19

Daha önce sohbet içinde kısa değerlenirmelerde bulunmuştum gerçi ama yinelemek gerekirse güzel bence.

Bu ölçekte futbol stadyumu için çok farklı mimari tasarım da beklenmez zaten.
Çift tribün katlı olması da pek anlamlı olmazdı keza bu kapsamda.
Hem bu kapasitede, hem de farklı tribün dizaynı için alternatifler sınırlı olur. Simetrik bir tasarımda daha da sınırlı olur. Asimetrik olması durumunda Giresun gibi tasarımlar mümkün olabilir işte.

Köşelerde tribün olsa Ankara Eryaman veya Göztepe Gürsel Aksel benzeri olurdu hemen hemen. Yurtdışı emsali olarak da Budapeşte Groupama Arena ve Prag Eden Arena vb. bazı projeler gibi.

Gerçi bu şekilde de farklı, ülkemiz kapsamında münhasır denebilecek bir havası olmuş olacaktır, ama o tarzda daha bütünlüklü ve zaman zaman dillendirilen kapasite yansımasıyla biraz daha tatmin edici olurdu sanırım.

Aşkım23

2 ay önce - Çrş 22 Tem 2020, 16:37

Bu stadın en belirleyici tarafı dış mekan da kullanılacak malzemrnin görsel zenginlik kazandırıp kazandırmayacağı.İnşallah güzel bir eser çıkar ortaya...

still23
2 ay önce - Sal 28 Tem 2020, 23:02

3 gündür stadın önünden geçiyorum, hiç çalışma yok. Yine paramı bitti acaba.

Hazar23
2 ay önce - Sal 28 Tem 2020, 23:23

Bayram tatiline girmiştir.

ender ahmet2
2 ay önce - Sal 28 Tem 2020, 23:25

still23

para bittiden çok türkiyede ekonomi çöküyor hocam

altın'ın gramı an itibariyle 437 lira oldu

bu ekonomide kaynak israfı olan stadlara(beton yığını) para yatırılıyor maalesef,geri dönüşü olmayan yatırımlar,

sayfa 433
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET