Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Ayhan
8 yıl önce - Pts 28 Arl 2009, 20:57
Kablosuz (wireless) modemle internetime kaçak bağlantı yapıldığını nasıl öğrenebilirim?


Wireles modemle internete kaçak bağlantı yapılıp yapılmadığını nasıl öğrenebilirim ?

Kazım Arslan

8 yıl önce - Pts 28 Arl 2009, 21:38

Alıntı:
Wireles modemle internete kaçak bağlantı yapılıp yapılmadığını nasıl öğrenebilirim ?


En kolayi: Wireless Access Point otomatik IP Adresi dagitimini üstlenmisse (DHCP), Modemin menüsünde "Client List" denilen bölümünde bagli olan Bilgisayarlari listeleyebilirsiniz.. PC isimleri ve MAC Adresleri yazar.. (Modemin markasina göre degisebilir)


Latife Koc
8 yıl önce - Pts 28 Arl 2009, 21:57

Alıntı:
Wireles modemle internete kaçak bağlantı yapılıp yapılmadığını nasıl öğrenebilirim ?Sizin bilgisayar kapalı olduğu halde modemde hareketlilik varsa demekki bişeyler oluyor şifreyi değiştirin bence, ve sağlam olsun.Ayhan
8 yıl önce - Pts 28 Arl 2009, 21:59

Şifreyi değiştirmiştim işin kötüsü değiştiğiyle kaldı ama işte şifre değiştirmek bile işe yarayamayabiliyor... sık sık yapmak lazım...

T_y_l_n

8 yıl önce - Pts 28 Arl 2009, 22:04

Modemin içine girdiğinizde o anda bağlı olan bilgisayarların mac adreslerinin bulunduğu bir bölüm var. Oradan görebilirsiniz... Hatta bu bilgisayarların hangilerinin interneti kullanıp hangilerinin kullanmayacağını da kendiniz belirleyebilirsiniz. Böylece şifreye de gerek kalmaz.

hakan merdivensoy
8 yıl önce - Pts 28 Arl 2009, 22:12

Arkadaş pc kapalıyken modemde hareketlilik varsa başkaları götürüyordur demiş ya her zaman bu kural geçerli değil modem TTNET server larına belli aralıklarla data gönderir bunun sebebide o IP nin kullanıldığını belirtmek için yoksa modemi kapattığınız anda o IP den TTNET server larına veri gelmediği için IP yi başka modem açan bir kişinin modemine atarlar !
Bu data transferi karşılıklıdır ! Senin modem TTNET e DSL modüleli sinyal gönderir (şifre,kullanıcı adı, bağlantı şifrelemesi,data paketleri)TTNET sunucuları da bilgileri aldığında karşılıklı olarak sana PPP modüleli bağlantı sinyali gönderir ! (Upload - Download gibi bişey gidişli - gelişli ) bu durumda modemin DSL ile PPP ışıkları arada bir 2 ila 4 kez gibi yanıp söner ! ama çok sık yanıp sönüyorsa arkadaşın dediği gibi bir problem olabilir !Burak Yılmaz.
8 yıl önce - Pts 28 Arl 2009, 22:15

Bilgisayarını kullanmadığın zaman modemini kapat. Ama sen kullanmadığın zamanlar modemde lambada yanıp sönüyorsa senin bağlantından kullanılıyor demek.Ayrıca sen kullandığın zmaan hızın yavaşlıyorsada birisi senin bağlantından kullanıyor demek

Kazım Arslan

8 yıl önce - Pts 28 Arl 2009, 22:19

Alıntı:
Şifreyi değiştirmiştim işin kötüsü değiştiğiyle kaldı ama işte şifre değiştirmek bile işe yarayamayabiliyor... sık sık yapmak lazım...


Aslinda WPA sifrelemesi kullaniyorsaniz ve biraz uzunca ve karisik bir anahtar (sözcük vs.) seçtiyseniz, onu normal vatandasin çözmesine imkan yoktur.. Buna, Internet'ten program indirip bir iki sifre çözünce kendini hacker sanan "hobi hackerler" de dahildir

Paranoya derecesine getirmek istersek, SSID'ye mesela "ZIRTERENKÖY" gibi fantezi bir isim verip gizleyebilir, bir de MAC Adres Filtresini aktif edebiliriz.. Modern aletler, Kullanici Veritabani olusturmaya da izin verir.. Bu durumda bilgisayar'in Kablosuz aga girisi olsa bile, Access Point isim ve sifre sorabilir.. Paranoya'nin sonu yok gibi birsey..


emre alb
8 yıl önce - Pts 28 Arl 2009, 22:24

WEP standardı ile şifreleme yapmayın öncelikle. Bir kaç dakika içinde kırılabiliyor. Bilgisayar bilgisi orta düzeyde olan ve biraz uğraşan herkes bunu yapabilir. WPA ve WPA2 standartlarını kullanın ve şifreniz de uzun ve anlamsız harf - rakam kombinasyonlarından oluşan bir şifre olsun. Modeminize kaçak bağlantı yapılmasını neredeyse imkansız hale getirin.

Modeminizin markasına göre değişmekle birlikte bağlı istemcilerin MAC adreslerini gösteren bir kısım vardır. Kablosuz ayarları altında olmalı. Burada bağlı bilgisayar sayısı kadar MAC adresi olmalı. Görünen adresler kablosuz bağdaştırıcıların adresleridir. Yani kablosuz ya da ethernet ağ bağdaştırıcılarının adresleri. Kendi MAC adresinizi öğrenmek için Başlat > Çalıştır > cmd yazıp açılan pencerede ipconfig /all yazın enter'a basın. MAC adresiniz "00-13-E8-0E-92-C3" gibi bir şeydir.


Misafir 306

3 yıl önce - Pzr 26 Ekm 2014, 15:41

İs yerinin internet şifresini buldum wifi ile baglaniyorum birinin baglandigini anladilar benim baglandigimi ogrene bilirler mi?
Alıntı:
sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET