Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
levend46
9 yıl önce - Sal 09 Ağu 2011, 15:38

Çöreğimiz yapılışı

Burhanettin Akbaş

9 yıl önce - Sal 09 Ağu 2011, 15:45

Kardeşim, Kahramanmaraş sadece çöreği ya da dondurması ile değil, bir bütün olarak da çok büyük bir lezzet durağı. Sadece Kahramanmaraş'ta bütün bunları yaşayabilmek için zamana ihtiyaç var. Yani Kahramanmaraş'ta kalabilmek ve lezzet duraklarını bir bir keşfetmek gerekiyor. Ben Kahramanmaraş'a bayıldım, çok nefis ve lezzetli bir şehir.

levend46
9 yıl önce - Prş 11 Ağu 2011, 21:18

Her Ramazan Özlemle Beklenen Tat "Maraş Çöreği"

(+)

Kahramanmaraş'ta asırlardan beri Ramazan'ın vazgeçilmezi haline gelen geleneksel 'Maraş Çöreği' lezzeti ve hoş görüntüsüyle insanları cezbediyor.

(+)

Son yıllarda artan talep üzerine büyük bir sektör haline gelen ve Ramazan ayında evlerde konuklara hoşaf ile birlikte ikram edilen Maraş çöreği Kahramanmaraşlının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Bayramlarda çok fazla tüketilmesi nedeniyle bayrama da ismini vermiş olan Maraş çöreği uzun süre dayanıklılığı ile de dikkat çekiyor.

(+)

Geçmişi bir asrı bulan Maraş çöreği her mahallede yer alan fırınlardaki ustaların maharetli ellerinde ortaya çıkıyor. Artan talep üzerine iş yerlerinde tuzlu, şekerli, Cevizli, Üzümlü, Pekmezli gibi çeşitleri ile Maraş çöreği vatandaşların ağızlarını tatlandırıyor.

Ramazan ayının özellikle son günlerinde imalatında büyük artış yaşanan çörek, her Ramazan özlenen tat haline geliyor.

http://www.haberler.com/her-ramazan-ozlemle-bekle ...15-haberi/

Duzlu çörek ve yumuşak çöreği çok seviyorum çayla birlikte.

Burhanettin Akbaş

9 yıl önce - Cum 12 Ağu 2011, 01:35

Alıntı:
Duzlu çörek ve yumuşak çöreği çok seviyorum çayla birlikte.

Biz ne yapacağız? Bizim durum tümden sakat...

levend46
9 yıl önce - Cum 12 Ağu 2011, 01:37

Alıntı:
Biz ne yapacağız? Bizim durum tümden sakat...

Abi Maraşpazar'dan Yöresel tüm ürünlerimiz mevcud olup adrese gönderilmekte.Maraşta olsaydım ben yollardım.

http://www.maraspazar.com/

levend46
9 yıl önce - Cum 12 Ağu 2011, 15:28

Çöreğimiz ve tarhanamız

(+)

Burhanettin Akbaş

9 yıl önce - Cum 12 Ağu 2011, 15:33

Alıntı:
Abi Maraşpazar'dan Yöresel tüm ürünlerimiz mevcud olup adrese gönderilmekte.Maraşta olsaydım ben yollardım.

http://www.maraspazar.com/

Süpermiş vallahi... Ben bu işi sevdim.

kms2009

9 yıl önce - Cmt 27 Ağu 2011, 00:52

MARAŞ ÇÖREĞİ RAMAZAN BAYRAMI'NIN VAZGEÇİLMEZİ OLDU

Çörek bayramı olarak bilinen Ramazan Bayramı'nda vatandaş bu geleneksel yiyeceğe yoğun ilgi gösteriyor

Ramazan ayının özellikle son günlerinde imalatında büyük artış yaşanan ve taleplere karşılık vermek için çalışılan çörek bayramda evlere misafirlik için gelenlere hoşaf ile birlikte sunuluyor.

1969 yılından beri çörekçilik yapan Yılmaz Akçöp, yılın her günü satışa sundukları çöreğin Ramazan ayında büyük talep gördüğünü ifade etti.

Akçöp yaptığı açıklamada şunları söyledi, “Çörek, Kahramanmaraş’ta yıllar önce geleneksel olarak atalarımızdan beri devam ediyor. Kahramanmaraş’ta önceleri hamur olarak fırınlara gelirdi, herkes kendi evinde hamuru yoğururdu fırınlara getirirlerdi. Haftalarca fırınlarda bekletme olurdu, herkes sırasını beklerdi. Ama şimdi ise günün 365 günü çörek yapıyoruz. Çeşit olarak gevrek, şekerli, yumuşak çörek yapıyoruz. Bunun özelliği taş fırında pişmesi. Ramazan ayında herkes çörek alır, ikramda bulunur. Hoşafla ikram edilir. Ben 1969 yılından beri bu mesleğin içerisindeyim. Çocuklarımla beraber bu işi yapıyoruz

kms2009

9 yıl önce - Pzr 28 Ağu 2011, 15:09

(+) Alıntıdır!

kms2009

7 yıl önce - Pzr 10 Mar 2013, 22:06

Kahramanmaraş Çöreği...
  (+)

sayfa 3
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET