Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
İstanbul Adalar Fayton Tarifeleri

Ana Sayfa -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Süha
4 yıl önce - Cmt 26 Arl 2009, 20:55
İST » Adalar Fayton Tarifeleri

BÜYÜKADA FAYTON TARİFESİ
Alıntı:
HARAKETGİDECEĞİ YERÜCRET
Araba Meydanı Kaymakamlık6,00 TL.
Araba MeydanıKumsal ve Civarı 7,00 TL.
Araba MeydanıM. Nedim Doral - Şemsi Molla8,00 TL.
Araba MeydanıÇarkıfelek - Nakibey (Plaj) - Mimoza Sokak8,00 TL.
Araba MeydanıSeferoğlu Çankaya Sonuna Kadar8,00 TL.
Araba MeydanıNizam Köprüye Kadar8,00 TL.
Araba MeydanıNizam Evler Sonu9,00 TL.
Araba MeydanıMaden Karakolu9,00 TL.
Araba MeydanıMaden Bakkal10,00 TL.
Araba MeydanıMaden Evler Sonu12,00 TL.
Araba MeydanıGüzel Sanatlar - Kadıyoran Caddesi13,50 TL.
Araba MeydanıKaradağ - Misak Sokak - Cami Çıkmazı13,00 TL.
Araba MeydanıTürk Mezarlığı14,50 TL.
Araba MeydanıDil Burnu (piknik alanı)18,50 TL.
Araba MeydanıAşıklar - Yörükali (plaj)19,50 TL.
Araba MeydanıTürkoğlu20,00 TL.
Araba MeydanıMavi Kulüp - Orman Kampı20,00 TL.
Araba MeydanıLunapark (Ayayorgi St. George Monastery)20,00 TL.
Araba Meydanı Yıldırım Spor Tesisleri14,00 TL.
Araba MeydanıAyanikola Gazinosu17,00 TL.
Araba MeydanıPrenses Plajı22,50 TL.
Araba MeydanıKüçüktur - Viranbağ Gazinosu ( short Tour)40,00 TL.
Araba MeydanıBüyüktur ( long tour takes 70-75 minutes)50,00 TL.

1. Tarife kişi başına değildir, faytona uygulanır.(Fayton 4 kişiliktir)
2. Beklemelerde 15 dakikadan sonraki her 15 dakika için 2,50 TL. alınır.
3. Faytona alınan 40 x 50 cm ebadını aşan valiz başına 2,50 TL. alınır.
4. Gece saat 24:00'dan sonra %50 zamlı ücret alınır.

NOT: Şikayetlerinizi fayton plakasını alarak 0 216 382 70 71 - 0 216 382 30 82 numaralı telefonlara bildiriniz.

Kaynak: http://www.adalar.bel.tr/fayton_tarife.asp

Tuncaaa

4 yıl önce - Cmt 26 Arl 2009, 23:26

Bizim baba tarafi heybeliadali.. gecen sene bir faytona bindik uzun zaman sonra adaya gitmistik.. ama babam faytonun haline inanamadi dokuluyordu.. neden? is yok.. para kazanamiyorlar.. neden? fiyatlar pahali... halbuki maliyet cok az.. ata samani yedir vur kicina kamciyi.. ama hep su mantik.. uludagdaki gibi.. sezonda is yapiyoruz kazik atalim butun sene yatalim parayi yiyelim.. sen simdi 20-30 liraya buyuk tur atarim desen her adaya gelen bi buyuk tur patlatir.

turgutakbaş
4 yıl önce - Cmt 26 Arl 2009, 23:27

sürümden kazanma mantığını tercih etmeyen, lüks bir ürün satmıyorsa daima kaybedektir hocam

Volkan Cordan

4 yıl önce - Pzr 27 Arl 2009, 02:36

Alıntı:
ata samani yedir vur kicina kamciyi

Bir (Heybeli)adalı olarak sırf bu zihniyet yüzden faytonları kullanmıyorum. Yerlilerin de çoğu faytonları tercih etmiyor.
Hayvanlara gereken ilgi gösterilse, tarifedeki fahiş fiyatlara bir nebze anlam verilebilirdi - sonuçta turistik bölge. Hayvanların çoğu bir et,bir kemikten ibaret...resmen hayvanlara işkence ediliyor (bazı istisnalar mevcut).
Bu durumda küçük ya da büyük turda bisiklet daima tercih sebebidir!

Selamlar

Rifat Behar
4 yıl önce - Pzr 27 Arl 2009, 06:06

Bu ne biçim belediye? Hani Heybeli ve Burgaz tarifleri? Adalar Büyükada'dan ibaret değil ki? İşte orta zekalı güruh belediyeciliğine bir başka örnek...

Necdet Cevahir
4 yıl önce - Pzr 27 Arl 2009, 06:13

Şimdi bir daha baktım, hakikaten diğer adaların tarifesi yok

Acaba onlarda pazarlıkmı geçerli,

hulyayalcin
4 yıl önce - Pzr 27 Arl 2009, 08:44
koku

Faytoncu olmak hic de oyle sanildigi gibi kolay degil. Atlarin bakimi bir kere cok zor. Cayirda bayirda beslenmiyor atlar. Bilakis parayla saman ve yulaf aliniyor. Bunun disinda da, her ne kadar butun gun oturuyormus gibi gorunselerde, fayton suruculerinin isi fiziksel olarak oldukca yipraticidir. Yazin kizgin gunesin altinda, kisin karda, yagmurda, camurda, ustelik de atlarin hemen arkasinda.

Tarifeyi bastan sormakta fayda var.

Mustafa Noyan

4 yıl önce - Pzr 27 Arl 2009, 11:14

Heybeliada' da durağa telefon açıp öğreniyorlarmış:

http://erkanoksuz.com/viewpage.php?page_id=12

Hasan Mihrican

4 yıl önce - Pzr 27 Arl 2009, 11:28

"Tarife kişi başına değildir ,faytona uygulanır."
ibaresi bana 3-4 yıl önce yaşadığım bir olayı hatırlattı.

büyükada'da bir arkadaşla bir fayton tutup aya yorgi'ye gitmiştik. faytoncu için daha karlı olduğundan mı, yoksa aya yorgi'den başka bir iş almasının zor olacağını düşünmesinden mi bilinmez bize, istersek aşağıda bizi bekleyeceğini ve adanın kalan kısmı üzerinden merkeze dönebileceğimizi söyledi. biz de tamam dedik. buraya kadar bir şey yok zaten. aya yorgi'den sonra tekrar fayton'a bindik ve ilerlerken yolda 2 kişi el kaldırdı ve faytoncu bize sormadan bu kişileri aldı. yaptıkları sohbetten en azından daha önce de aynı faytoncu ile yolculuk yaptıklarını ve bir tanışıklıkları olduğunu anladığım bu kişilerin, faytoncu tarafından "yolda kalmasınlar diye hayır için" faytona alınmış olabileceğini düşünürken merkeze geldiğimizde faytoncu bu kişilerden de ücret aldı. indiğimde elemana "bu nasıl iştir. hem benim tuttuğum faytona benim onayım olmadan yolcu alıyorsun, ki ben bunu hayır için yaptığını düşünmüştüm, hem de bu insanlardan ayrıca para alıyosun" dedim. onun yaptığı ise "abi şöyleydi, abi böyleydi" diye eveleyip, gevelemek oldu. ondan sonra adalara bir daha gitmedim ama gidersem böylesine uyanık esnafa malzeme olmamak için bisikletimle gideceğim.

Tuncaaa

4 yıl önce - Pts 28 Arl 2009, 20:08

Arkadaslar
faytonularda malesef taksiciler gibi Turk.
ve gurur duydugumuz Turk ozellikleri eskisi gibi degil.. artik nerde sahtekarlik cakallik orda biz.. sultanahmette gece tarifesi acmakta bize ozgu bu sekilde adam kaziklamakta bize ozgu..

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM