Ana Sayfa 930 bin Türkiye Fotoğrafı

Yalova - Kadıköy Deniz Otobüsü Hattı Açılsa Kullanırmısınız ?
Evet
65.0%
 65.0%  [26]
Hayır
35.0%
 35.0%  [14]
Toplam Oy : 40

Süha
4 yıl önce - Cmt 26 Arl 2009, 18:36
YLV » Yalova'dan Kadıköy'e Deniz otobüsü Hattı Açılmasına Üzerine Fikirler

YALOVA'DAN KADIKÖY'E DENİZ OTOBÜSÜ HATTI AÇILMASINA ÜZERİNE FİKİRLER

Arkadaşlar bu konu Yalova Ticaret Odası toplantısında geçmiş. İstanbul Ticaret Odası geçen gün Yalova'ya yaptığı ziyarette bu konu konuşulmuş. Yalova-Kartal hattının zaman kaybı olduğunu ve çok uzun süre zaman kaybı olacağı konuşulmuş. Yalova Ticaret Odasından gerekli yazışmaların İstanbul Ticaret Odasına iletilip. İstanbul Ticaret Odası da İDO'yla görüşüp bu hattın açılması konusunda yardımcı olacaklarını dile getirmişler.

Yalova Ticaret Odasında internet sitesinde aşağıdaki bilgi var.
Alıntı:
Öyle ki; Yalova’nın saydığımız pek çok avantajı maalesef dezavantaj haline gelmiştir.”dedi. İstanbul’dan Yalova’ya 24 saat kesintisiz ulaşımın sağlanması ve İDO seferlerinin artırılması;

Kaynak: http://www.ytso.org.tr/Haberler/HaberDetay.aspx?HaberID=214

Fakat yukarıda anlattığım durumdan bahsetmemişler fakat toplantıda bu durum konuşulmuş. Aslında bu hat konulsa bende bu hattı kullanırım hem de çok güzel olur.

Enes Zengin

4 yıl önce - Cmt 26 Arl 2009, 21:43

Alıntı:
Öyle ki; Yalova’nın saydığımız pek çok avantajı maalesef dezavantaj haline gelmiştir.”dedi. İstanbul’dan Yalova’ya 24 saat kesintisiz ulaşımın sağlanması ve İDO seferlerinin artırılması;

İstanbul içinde bile 24 saat ulaşım yok ki Yalova' ya olsun.

Süha
4 yıl önce - Cmt 26 Arl 2009, 21:53

Enes Zengin demiş ki:
İstanbul içinde bile 24 saat ulaşım yok ki Yalova' ya olsun.

Enes haklısın İstanbul içinde tam olarak yok. Fakat Yalova-İstanbul bağlantısı dolaylı olarak Eskihisar-Topçular arasında 24 saat sürekli sefer var. Fakat tam İstanbul bağlantılı değil. Yalova’da çoğu zaman istenmiştir 24 saat kesintisiz ulaşım fakat ben orda sadece bu kadar bilgi verildi diye paylaşmıştım.

Asıl konumuz Yalova-Kadıköy bağlantısının sağlanması. Bu konuda çok istek gelmiş Yalova Ticaret Odasına bu konuda oda değerlendirme yapıp İTO başkanı Yalova’ya geldiğinde durumu bildirmiş. Belki bu yaz tarifesine yetişmeye bilir bu eğer yeni hat açılıp konulmak istenirse. İDO bu konuda bir araştırmada yapabilir. Kadıköy’den her yere ulaşım kolay.

Berktuğ

4 yıl önce - Cmt 26 Arl 2009, 22:23

İyi güzel Süha abi de bu İDO bu konuya yanaşacakmı? Hayır vapura yanaşmıyor ya o bakımdan sordum

Süha
4 yıl önce - Cmt 26 Arl 2009, 22:36

berktug_16 demiş ki:
İyi güzel Süha abi de bu İDO bu konuya yanaşacakmı? Hayır vapura yanaşmıyor ya o bakımdan sordum

Berktug öncelikle Yalova’daki şu işlemler tamamlansın İstanbul Ticaret Odasına gönderilsin. İTO ile İDO bit toplantıda konuşup bu olayı anlatsınlar.

İDO’daki arkadaşlarımız çok duyarlı insanlar her konuya ilgiyle yaklaşıyorlar. Bu konuya da gerekli önemi göstereceklerine eminim. Vapur ayrı konu Deniz otobüsü ayrı konu ikisini ayırt etmek gerekir.

tarkan arslan

4 yıl önce - Pzr 27 Arl 2009, 01:13

Çok faydalı olmaz gibi geliyor; seyahat süresi ve fiyat önemli faktörler. Belki Kabataş-Kadıköy-Yalova
olursa faydalı olur. Koyalım yolcu gelir mantığı çok yanlış olur. Bunu seyahat eden yolculara sormak gerekir.

0ğuz Lemi Tuna

4 yıl önce - Pzr 27 Arl 2009, 01:16

Hattaki durak sayısı arttırılırsa faydalı olabileceğini düşünüyorum. Dendiği gibi Yalova-Kadıköy-Kabataş daha faydalı olur. İnşallah İDO kabul eder. Güzel bir adım olur..

Süha
4 yıl önce - Pzr 27 Arl 2009, 01:28

tarkan arslan demiş ki:
Çok faydalı olmaz gibi geliyor; seyahat süresi ve fiyat önemli faktörler. Belki Kabataş-Kadıköy-Yalova
olursa faydalı olur. Koyalım yolcu gelir mantığı çok yanlış olur. Bunu seyahat eden yolculara sormak gerekir.

Fazla bir süre fark edeceği düşünmüyorum fiyatı da ona eş değer artar. Başka hatlar ekleyip düşünmeyin. Düşüncede sadece Yalova-Kadıköy var. Tarkan abi bu Yalova-Kartal hattını sende bende ve sitemizdeki arkadaşlar çok kullanıyor. Soruların cevabı bizlerde.

Deneme seferi yapsak ne kaybederiz ?
0ğuz Lemi Tuna demiş ki:
Hattaki durak sayısı arttırılırsa faydalı olabileceğini düşünüyorum. Dendiği gibi Yalova-Kadıköy-Kabataş daha faydalı olur. İnşallah İDO kabul eder. Güzel bir adım olur..

Tam tersine faydasız olur zaten Yalova-Yenikapı hattı varken Kabataş uygun olmaz. Zaten önemli olan dediğim Yalova-Kadıköy hattı için konuşalım.

Arkadaşlar bu daha proje. Daha ticaret odaları arasında yazışma olmadı ve İDO'ya gidip haber olmadı, danışılmadı. İDO bu hat için çalışma, araştırma yapmadı. Bunu bizim siteden öğrenecekler bugün. Sadece bu konuda üzerinde konuşuyoruz olacak diye bir kaide yok. Belki de hiç hayata geçmeyecek. Sadece kendi aramızda artı ve eksi yönlerini bulup ortaya çıkarmak üzerine düşünelim.

tarkan arslan

4 yıl önce - Pzr 27 Arl 2009, 01:48

Yalova-Kartal hattını yolcu kapasitesi kaç kişi önemli olan bu. Kendim için bulunduğum yerden Kartala ulaşmam belediye otobüsü ile tam bir saat sürüyor.Deniz yolculuğu 35-40 dakika. Kadıköye ulaşmam
ise 25 dakika deniz yolculuğu 50 dakikayı bulacaktır süre farkı yok . Birde Kartal deniz otobüsünü kaçırısam Pendik 10 dakika mesafede. Sürekli sefer var. Kadıköy hattından kaç sefer yapılacak.
vapuru niye kaybettik yolcu sayısı yüzünden. Sefer konması önemli değil yolcu olacakmı işte bütün mesele bu

Süha
4 yıl önce - Pzr 27 Arl 2009, 02:19

tarkan arslan demiş ki:
Yalova-Kartal hattını yolcu kapasitesi kaç kişi önemli olan bu. Kendim için bulunduğum yerden Kartala ulaşmam belediye otobüsü ile tam bir saat sürüyor.Deniz yolculuğu 35-40 dakika. Kadıköye ulaşmam
ise 25 dakika deniz yolculuğu 50 dakikayı bulacaktır süre farkı yok . Birde Kartal deniz otobüsünü kaçırısam Pendik 10 dakika mesafede. Sürekli sefer var. Kadıköy hattından kaç sefer yapılacak.
vapuru niye kaybettik yolcu sayısı yüzünden. Sefer konması önemli değil yolcu olacakmı işte bütün mesele bu

Yalova-Kartal hattında yolcu kapasitesi var ki bunca yıldır sefer yapıyor. Detaylı bilgi İDO'da var bu konuda. Kartal iskelesinden deniz otobüsünü kaçırdın mı Pendik var dedin Tarkan abi haklısın ama o dediğin 10 dakika maalesef Kartal deniz otobüsü iskelesi ile Pendik feribot iskelesi arasında yürüme mesafesine gidiyor. Zaten şu iki iskele arasında gidip gelmekten perişan oldu. İDO Kartal deniz otobüsü iskelesini diğer iskeleye taşıyamadı bir türlü. İnsanlar iki iskele arasında yürümekten perişan oluyor hele ki ellerinde bavul ve eşyaları varsa. Şimdi gelelim konuya Yalova-Kartal arası 40 dakika sürüyor. Sonra Trene gidiyorum eğer tren gara gelmeden önce ordaysam 5 dakika eğer kaçırırsam genelde 15 dakika bekliyorum garda. 45 dakika tren süresi sürüyor. 10 dakikada Haydarpaşa’dan Kadıköy’e kadar yürüme mesafesi var. 45+15+45+10= 115 dakika toplamda. Yalova-Kadıköy direk deniz otobüsü düşünsek 50 dakika diyebiliriz iskeleye yanaşması ile. Deniz Otobüsü iskelesinden vapur iskelesine yürümek 5 dakika, 55 dakikada vapur iskelesi önündesin.

Yalova-Kartal-Yürümek-Tren-Yürümek: 115 Dakika

Yalova-Kadıköy-Yürümek: 55 Dakika

Tabiki bu yaptığım kabataslak bir hesap sizde kendinize göre hesap yapabilirsiniz.
tarkan arslan demiş ki:
Sefer konması önemli değil yolcu olacakmı işte bütün mesele bu

Deneme seferi yapmadan bilemeyiz. Deneme seferi yapalım görelim bir çetelesini tutalım. İşte mesele olan kısmı çözmüş olacağız. Ne kaybederiz ? "Mazot+Zaman+Deniz Otobüsü Yıpranma Payı" mı?

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM - Marmara