Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Malatya'da ne nerde yenir, nereye gidilir?
« önceki   123 ... 20212223   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 21
irfanilya
8 ay önce - Pts 12 Hzr 2017, 22:24

Venk'e gidilir, şehir manzarasına bakılarak gazoz içilir. Pınarbaşına gidilir, kazanda kelle kaynatılır, ayran eşliğinde sazlı sözlü kazan başında muhabbetin dibine vurulur.

Misafir 5d1

6 ay önce - Cum 11 Ağu 2017, 10:37

Arkadaşlar Malatyaya özgü bir tatlı varmı?
Varsada nerede yiyebiliriz? Yoksada alternatifler nelerdir?

Misafir 489

6 ay önce - Cum 11 Ağu 2017, 11:00

Misafir 5d1

21 dakika önce - 10:37 (bugün)

Arkadaşlar Malatyaya özgü bir tatlı varmı?
Varsada nerede yiyebiliriz? Yoksada alternatifler nelerdir?

Alıntın:

Kayısı Tatlısı

http://www.showtv.com.tr/programlar/sahne/nursel- ...lisi/23958

Yassı Kadayıf
https://www.google.com.tr/amp/reklam_link.com/ha ...dayif/amp/

Abdullah4434
5 ay önce - Prş 21 Eyl 2017, 12:44

Yaprak Döner

Malatya merkezde Nasuhi caddesinde 5 katlı bir mekan, her katı özellikle öğlen vakti full doluyor.
Et'i gayet lezzetli, kendi besilerinde yetiştirdikleri hayvanlardan kullanıyorlarmış.

Et dürüm 7 lira ve gayet doyurucu, içi dolu dolu istanbulda olduğu gibi içinde cımbızla et aramıyorsunuz.

(+)

Bir günde bitirebiliyor musunuz bunu diye sordum ustaya, akşam 8 olmadan bitiyor demişti

Misafir 214

4 ay önce - Sal 10 Ekm 2017, 13:49

MALATYADA ÇİĞKÖFTE DENİLİNCE MÜSLÜM USTA AMA HANGİ ŞUBESİ SİZE TAVSİYEM AKPINAR ŞUBESİ
PTT ŞUBESİNDE YARIM KİLO ALDIM TADI YOK.ÇOK ÖZENSİZ YAPILMIŞ.KIŞLA ŞUBESİNDEN 1 KG ÇİĞKÖFTE ALDIM ARKADAŞLARLA ORDUZU PINARBAŞI (TURGUT ÖZAL TABİAT PARKI) NA GİTTİK ADAMA SORDUM KAÇ PARÇA EKMEK BIRATIN DEDİM .14 PARÇA DEDİ.POŞETİ AÇTIK.DOĞRU 14 PARÇA VAR AMA KÜÇÜK EKMEK UÇLARI 8 TANE GERİYE KALAN 6 TANESİ NORMAL EKMEK.ARKADAŞLARLA BİR DAHA GİTMEDİK.DEMEM O Kİ FİRMA HEPSİ BİR DEĞİL ŞUBEDEN ŞUBEYE FARK VAR. MÜSLÜM USTA NIN AKPINAR ŞUBESİ Nİ TEK GEÇERİM.

Aykut4444
4 ay önce - Sal 10 Ekm 2017, 19:18
.

Kebapta kesinlikle Gönül kebap salonunu tavsiye ederim . Asayiş şubesi nin orada[/b]

Abdullah4434
3 ay önce - Sal 07 Ksm 2017, 20:00
Çiğköfteci Müslüm Usta (Müslüm Boztaş)

Malatyada bikaçtane şubesi var Müslüm ustanın, İstanbuldaki gibi makine ile yoğurmuyor çiğköfteyi elde ve müşterilerin gözü önünde yoğuruluyor.
(Zaten hemen hemen Malatyadaki bütün çiğköfteçile böyle yapıyor )

Biz Sıtmapınarı şubesinden yemiştik, tadına diyecek yok on numara 👌

(+)

Porsiyon yanlış hatırlamıyorsam 8 liraydı.

Misafir 1ca

3 ay önce - Çrş 08 Ksm 2017, 19:28

öz urfa lahmacunun lezzeti hiçbir yerde yok. şu ana kadar yediğim en iyi lahmacun buradadır

truva elazığ

3 ay önce - Çrş 08 Ksm 2017, 19:47

Ben kayseride bi lokantaya gittim menü de Malatya lahmacunu yazıyordu sipariş verdim büyük ve kalin bir tane lahmacun getirdiler lahmacundan çok pideye benziyordu bizim Elazığ 'inkinden çok farklıydı. Malatya da yemedigim için bilmiyorum. Malatya lahmacunu böyle mi oluyor gerçekten?

brknt44
3 ay önce - Çrş 08 Ksm 2017, 20:00

Alıntı:
Ben kayseride bi lokantaya gittim menü de Malatya lahmacunu yazıyordu sipariş verdim büyük ve kalin bir tane lahmacun getirdiler lahmacundan çok pideye benziyordu bizim Elazığ 'inkinden çok farklıydı. Malatya da yemedigim için bilmiyorum. Malatya lahmacunu böyle mi oluyor gerçekten?

Yer yer değişim göstermekle beraber Malatya'da birçok yerde lahmacun kalın bir şekilde pişiriliyor ancak isteğe göre ince de sipariş edebilme şansınız bulunmakta.

sayfa 21
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 20212223   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET