Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Malatya'da ne nerde yenir, nereye gidilir?
« önceki   1234 ... 212223   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
ALİ KOCA
7 yıl önce - Pts 05 Nis 2010, 14:34

Alıntı:
Malatya'nın seyir teraslarından biri daha Çamlıdağ Restaurant.

Ağaçlandırma projesi meyvelerini vermeye başlayınca hakikaten çamlıdağ olacak

hakan topaloglu

7 yıl önce - Pts 05 Nis 2010, 14:44

Gördünüzmü burayı bilmiyorum ama bu restaurantın arka tarafı tamamen çam ağaçlarıyla kaplı Beydağının ilk ağaçlandırma seferberliğinin yapıldığı yerler olduğu için tamamen çamlıdağ.

ALİ KOCA
7 yıl önce - Pts 05 Nis 2010, 14:46

Buraya gitmedim hiç ama Beydağının eteklerinde bulunan bu çamlık Malatyadan rahatlıkla farkedilebiliyor. O zaman isim hakikaten anlamlı.

zali44

7 yıl önce - Pts 05 Nis 2010, 15:46

Belediye meydanının arkasında köfteciler sokağındaki, Arif Usta'nın kavurmasını mutlaka deneyiniz....

ALİ KOCA
7 yıl önce - Pts 05 Nis 2010, 17:26

Alıntı:
Belediye meydanının arkasında köfteciler sokağındaki, Arif Usta'nın kavurmasını mutlaka deneyiniz....

Malatya'dan ayrılmadan önce en düzenli gittiğim yer bu eski belediye arkasındaydı. Gençliğimizin daha başında arkadaşlarla burada ki mükemmel köfteler her cuma vazgeçilmezimizdi. Matimden buraya gelir ziyafeti çeker öğrenci halimizle bir sürü para döker çıkardık Üniversite hazırlık zamanı öyle üniversite falan okurken de değil. Ama değerdi lezzeti, yanında ki ezmeler, mükemmel ayran hala tadı var damağımda.

Birde eskiden BESLER vardı dörtyolda Ofis'in solunda. Oranon dönerinin lezzeti çoğu insanı çekerdi. Başka yerde 200.000 lirayken döner orada 250.000 di ama tadı başkaydı.

Mehmet!
7 yıl önce - Cmt 17 Tem 2010, 20:24

Kömürhan Köprüsü girişinde bir dinlenme tesisi var. Tatile gelirken uğradım ve göl manzaralı bahçesinde kavurma yedim, fena değildi. Kavurma dışında kebap çeşitleri ve balık gibi seçenekler de var.

(+) Kiremitte Kavurma

isa_kul

7 yıl önce - Çrş 04 Ağu 2010, 16:36

Malatya'dan geçip ten Arvat Köftesi Yememek olmaz benim tercihim bu yemeği 5 konaklardaki Malatya Mutfağında yemek ben orada kiraz yapragıyla yapılanı yedim ayrıca ayva veya dut yaprağıda kullanılabiliyor ... Ben Hastasıyım

(+)

umitcoskun
7 yıl önce - Cum 06 Ağu 2010, 02:35

Alıntı:
Malatya'dan geçip ten Arvat Köftesi Yememek olmaz benim tercihim bu yemeği 5 konaklardaki Malatya Mutfağında yemek ben orada kiraz yapragıyla yapılanı yedim ayrıca ayva veya dut yaprağıda kullanılabiliyor ... Ben Hastasıyım
ben de hastasıyım antalyalı bi arkadaşım yemiş ve bayılmıştı..

alikemaltokay
7 yıl önce - Cmt 07 Ağu 2010, 02:37
s.a

kardeşlerim kağıt kebabı hacıbabada,diğer yemekler ise lalezar lokantasında yenir bence tatlıyı ise diyarbakır kadyıflarında dondurmayı ise abdullah ustada yemek lazım

umitcoskun
7 yıl önce - Cum 20 Ağu 2010, 13:31

Fıstıkla kayısının birbirini sardığı mükemmel enerji veren lezzeti ve Analı kızlı köfte yemeden gitmeyin derim

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 212223   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET