Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
ali beyaz
13 yıl önce - Cmt 09 Oca 2010, 15:17

benim şahsi görüşüm;şehir seçimleri yapılırken kesinlikle yanlı davranılmadan,ülkenin ekeonomik koşulları ve uefa kriterleri göz önünde tutularak böyle bir kararın olduğu yönündedir,kaldıki konya ve eskişehir bugünkü koşullarda sistemin bir parçası olmak zorundalar,herkes biliyorki,uefanın olmazsa olmazlarından biri hızlı tren,eğer siyasi düşünülseydi eskişehir aday gösterilmezdi,adana nın adıbile geçmezdi,şimdi denilebilirki daha 2016 ya çok var ozamana kadar nasıl olsa eksikler tamamlanır,hızlı trende yapılır,otellerde yapılır,ama karar mayıs ayında verilecek,uefa nın elde hazır ne var onları görmesi gerekecektir mutlaka,yani ben kesinlikle art niyetli bir kara aldığını düşünmüyorum,şimdi hem antepli hem trabzonlu hemde tüm türkiye nin bu projeyi kucaklamasını istiyorum,unutmayalım ki hepimiz bu ülkenin bir parçasıyız

m.saygın
13 yıl önce - Cmt 09 Oca 2010, 15:29

Alıntı:
Euro 2016'ya aday statlar tartışmasına Şenes Erzik son noktayı koydu: TFF bu statları kendi inisiyatifiyle belirlemiyor. UEFA'nın belirlediği şirket inceleme yaparak bize iletiyor

UEFA'nın Birinci Yardımcı Başkanı Şenes Erzik, Radyospor'a yaptığı açıklamada çok tartışılan Euro 2016 adaylığında yapılan stat seçimlerine açıklık getirdi. Erzik, Türkiye Futbol Federasyonu'nun 2016 Avrupa Şampiyonası için stat ve şehirleri kendi inisiyatifiyle belirlemediğini belirterek "UEFA, aday ülkelerin şehirleri ve statları üzerinde ince eleyip, sık dokuyor. Yalnız futbol sahasıyla iş bitmiyor; oteller, statların konumu kentlere ulaşım. 10 bin kişiyi ağırlayacak konaklama tesisleri bütün bunlar çok önemli. Bu konudaki kararı federasyon vermiyor. UEFA'nın anlaşmalı olduğu şirket bunları inceliyor. Rantabiletisini tespit ediyor. Kriterlere göre tek tek değerlendirip, UEFA yönetim kurulunun önüne getiriyor. Ayrıca ülkeler ne kadar çok şehir belirlerlerse, şehirler seçilmediği zaman olabilecek itirazlar cevap vermek daha zor oluyor" dedi. Şükrü Saracoğlu'nda UEFA Finali'nin bu stada alınmasının gerçekten çok zor bir iş olduğunu kaydeden Erzik, "Hem de Dünya Kupası gibi büyük bir turnuvanın ardından çok kolay bir iş değildi. İşin içinde olduğum için söylüyorum. Çok zor oldu bunu kabul ettirmemiz. Bu konuda daha da fazla konuşmak istemiyorum" demekle yetindi.

Hakan Sungur
13 yıl önce - Pzr 10 Oca 2010, 19:02

ULAŞIM - Trabzon Havalimanı
Trabzon Havalimanı, Kasım 2008'de hizmete giren yıllık 2 milyon yolcu kapasiteli yeni iç hatlar terminaliyle, iç ve dış hatlar toplamında yıllık 3.5 milyon yolcu kapasitesine sahiptir.

Havaalanına deniz dolgusu üzerinde inşa edilmesi düşünülen ilave ikinci pist projesi için çalışmalar devam etmektedir.

(+) Trabzon Havalimanı Yeni İç Hatlar Terminali

Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım:
Kaynaklar: DHMİ, Havaş

Gürbüz KESKİNDEMİR
12 yıl önce - Cum 19 Şub 2010, 17:38

Turnuva Türkiyeye Gelirse kazanan Türkiye olmıyacak Kazanan İstanbul,Ankara,Antalya,Bursa,Eskişehir,Konya,Kayseri,İzmir olacak Zaten buralar sanayisiyle Nüfusyla gelişmiş bölgeler daha fazla yatırım yapmanın anlamı yok buralara Zaten bubir spor organizasyonuysa Trabzonlu Sporcuların ülke bayrağını dışarda başarıyla temsil etmişlerdir Bu turnuvanın amacı ülke tanıtımıysada Doğu Karadeniz gibi cennet bi bölge Türkiyede başka Varolduğunu sanmıyorum Biz davamızda ve tepkimizde sonuna kadar haklıyız Trabzonun bu ülkeye verdiklerinin bi karşılığı olmalı

Hakan Sungur
12 yıl önce - Cum 19 Şub 2010, 19:32

Arkadaşlar memleket sevdası, takım aşkı vs. çok güzel amma bu tip organizasyonlarda maalesef kriterler çıkıyor karşımıza... Şimdi bir çok şehir kendisi neden bu turnuvada ev sahibi olarak gösterilmedi diye serzenişte bulunuyor lakin aday gösterilen şehirlerle bile işimiz çok zor. Özellikle ulaşım yönünden çok büyük eksikliklerimiz mevcut. Daha aday gösterdiğimiz şehirleri otoyollarla birbirine bağlayabilmiş değiliz, hızlı tren deseniz keza öyle... 2016'yı bize verirler mi bilemiyorum, ama verirlerse de bu altyapı zamanında tamamlanır mı onu da bilmiyorum.

http://img96.imageshack.us/img96/9940/zm017o3827769.jpg

Bakın yukarıdaki tabloda hangi şehirde kaç maç oynanacağı verilmiş EURO 2016'yı alırsak. Turuva'nın yükünü İstanbul, Ankara, Antalya ve İzmir çekiyor. İstanbul stratejik konumu, Ankara Türkiye'nin başkenti olması, Antalya ve İzmir deniz turizmi nedeniyle daha çok gelişmiş şehirlerimiz. Konaklama ve turistik açıdan turnuvanın olmazsa olmazları... Turnuvada minimum maç Konya ve Kayseri'ye verilmiş, bunlar yeni yeni gelişmeye başlayan şehirlerimiz. Konaklama bakımından eksikleri mevcut. Ayrıca şehirlerarası ulaşım açısından da görece zor bir konumdalar. Bursa ve Eskişehir ise büyükşehirlere yakınlıklarıyla turnuvada aynı zamanda geçiş köprüsü konumundalar. Nitekim İstanbul'u İzmir'e, İzmir'i Ankara'ya, Ankara'yı İstanbul'a bağladığın anda Bursa ve Eskişehir de konumları itibariyle turnuva için birer fırsat haline geliyor.

Tüm bu otoyol ve hızlı tren projeleri ülkenin geneline yayılmak üzere Cumhuriyet'imizin 100. yılı olan 2023 yılı olarak hedeflenmiş durumda... Gel gelelim, az önce de bahsettiğim gibi, aday şehirlerin projeleri bile 2016'ya yetişecek mi meçhul durumda şu anda...

Trabzon'da yeni stat için başka bir bölge önerildiğini anımsadım. Son olarak bunun hakkında bir şeyler söylemek istiyorum. Özellikle yer seçiminde dikkat edilmesi gereken husus, genişliği olmalıdır. Biliyorsunuz UEFA Saracoğlu'nu alan sıkıntısı nedeniyle veto etmişti. 2026, 2030 gibi olası bir dünya kupası adaylığımızda sıkıntı yaşamamak için, Trabzon şimdiden bu konuyu dikkate almalıdır. 2030'lara kim öle, kim kala demeyin. Şehircilik, şehir planlamacılığı bunları gerektirmektedir. Yaptım oldu demektense, yapınca neler oluru düşünmek her zaman daha fazla fayda getirecektir.

sametbey61
12 yıl önce - Cmt 20 Şub 2010, 01:49
Olmak, yada olmamak

Ben iyi bir Trabzonlu olarak cok üzüldüm bu olaya.
Cok nedeni var. Ama en önemlisi Türkiyenin haritasi böyle olmasi:

Trabzon cok sey kaybedek, ama türkiye degilde baska bir ülke bu haritayi cikarsa kiyamet kopardi.

Gelelim Trabzon niye yok, diyorlarki ulasim yok, otel yok vesayre.
Bende diyorumki 5 senede ne olmazki ?
Bu sehir Futbola hasta, bu sehir ekmek yemez maca gider.
Ucagin gittigi yere herzaman ulasmak mümkün, 2002 dünya kupasinda adada olan stadi unutmayalim.

En son sunu diyorum: Madem aday olduk, bütün bir harita olmali, madem buna gücün yetmiyor, ozaman aday olma, oldugu zaman aday ol.

Mehmet Demirkolun yazisini buyrun okuyun:

3 Eylül’de yazmış, uyarmaya çalıştım. 3 ay geçti hazırlıklar tamamlandı. Lansman yapıldı. Ve akıl almaz şekilde kimsenin umursamadığı ortaya çıktı. Bu ülkenin halkına, yöneticisine, bakanına, başkanına, kimseye dokunmadı. Kimse rahatsız olmadı. Kimse önemsemedi. Aynı gün arayıp sonra da yazısında bahseden Yılmaz Özdil dışında. Ve tabii Diyarbakırlılar...
O gün bu haritada Trabzon da vardı. Bugün Türkiye’nin tek şampiyon şehri, ülkenin tek gerçek futbol şehri, kulübün şehri geçtiği tek vilayet de haritada yok. Onlar da artık Türkiye’nin dışında. Şimdi de Diyarbakırlıların yanına Trabzonlular da eklendi. İki şehir aynı mağduriyeti yaşıyor.
Bugün durum şu:
2016 eğer bize verilirse Orta ve Batı Anadolu’ya verilmiş olacak. Doğu ve Güney Doğu’ya değil.
2016 eğer bize verilirse Ege ve Akdeniz’e verilecek, Karadeniz’e değil.
Şu haritaya bir baksanıza...
Bu haritayı bir Fransız gazetesi yapsa... Ülkemizi bölüyorlar diye ortalığı yıkarız.
Bu haritayı Yunanlılar yapsa Pontusculuk yapıyorlar der, nota veririz.
Açıkça söyleyeyim. Ben bu adaylığı desteklemiyorum. Birisi bana sorarsa bu organizasyonun alınmaması için elimden geleni de yaparım. Rakibiniz sadece İtalya ve Fransa değil. Ben de rakibinizim.
Kendimizden kaçıyoruz
Bırakalım bu işleri
Şimdi UEFA istemiyor diyebilirler. Yalan...
Şartlara uymuyor diyebilirler. Bu da yalan. Uymuyorsa da 6 senede o şartlara uyarsın.
Söyleyin, Trabzon’daki otel sayısı Guimares’tekinden daha mı az? Leipzig Diyarbakır’dan daha mı yakın? Sadece uçakla gidiliyor, alternatif yok diyecekler... Japonya’nın Kuzey’indeki adada yer alan Sapporo Stadı’na nasıl gittik?
Kore’nin Güneyi’ndeki Jeju Adası’na aynı Dünya Kupası’nda nasıl gidildi?
4 büyük organizasyona gittim. Hepsinde de organizasyon ülkenin her yerine, mümkün olduğunca her yerine yayılmıştı.
En doğudan en batıya, en kuzeyden en güneye kadar... Mümkün olabildiğince her yere. Çünkü zaten esas amaç budur. Ülkeyi top yekün harekete geçirmek. Ama biz toplam toprağın yarısından azına sığmaya çalışıyor, kendimizden kaçıyoruz.
Bu ayıptır. Bu suçtur. Ve buna ses çıkarmayan herkes de bu ayıba, bu suça ortaktır.
Normal bir ülkede Gökçeada’ya stat yapıp orada maç oynatmaya çalışırlar. Sadece Ege aynı zamanda bir Türk denizidir demek için. Ama nerede!
Eğer Diyarbakır ve Trabzon bu organizasyona uygun değilse. Bunu Cumhuriyetin 86’ıncı yılında gönül rahatlığıyla söyleyebiliyorsan, hedefin, bu şehirleri 6 sene içinde hazır hale getirecek planlamayı ve çalışmayı yapmak olmalıdır.
Yok hayır böyle bir çabaya girişemem diyorsan da, yapılması gereken şey onları dışarıda bırakmak değil, aday olmamaktır.
Ne zaman uygun olurlar, sen de o zaman aday olursun.
Yoksa! Eğer sen bu adaylığa Diyarbakır’ı almıyorsan, Diyarbakır’la ilgili söyleyecek bir şeyin kalmaz. Ve bu, bu ülkenin kendi kalesine attığı en kritik gol olur.

Pes diyorum!
Tekrar ediyorum. Bu harita benim ülkemin haritası değil.
Bunu eğer dert etmiyor ve “ne olacak canım şartlar işte, UEFA öyle istiyor” vs., diyorsanız, ben de size ancak “pes!” derim, “yuh” derim...

benersoy
12 yıl önce - Cmt 20 Şub 2010, 04:03

nedir bu gereksiz cekisme anlamiyorum?
sonucta kazanan ülke türkiye olacak!
yok antep olmazsa italya olsun, yok bilmem ne!
hakikaten bize bu turnavayi vermezlersede hak ettigimizi
düsünmeye basladim, bune yaa!
türkiye bu turnovayi alsinda, varsin trabzon hakkari rize olmayiversin yav!
bukadar sacma bir gerginlik yaratmak kimin cikarina yarar saglayacak!
trabzon 8 senedir yeni stad diyor! bol bol ortaya projeler cikiyor,
ama bakiyorsun ortada bisi yok!
sehir ici rayli sistem yok!
genis parklari meydanlari yok!
sanirim yeterli otel kapasitesi yok!
otoyol baglantisi yok!
hizli tren baglantisi yok!
hala trabzon niye yok! diyorsunuz,
gelin biraz horon tepelim, birakin su güzelim süreci baltalamayi!
yok oglu yokyok, yok oglu yokyok haydi usaklar bidaha daaa

Karaman Ahmet
12 yıl önce - Cmt 20 Şub 2010, 04:16

Alıntı:
Tekrar ediyorum. Bu harita benim ülkemin haritası değil.
Bunu eğer dert etmiyor ve “ne olacak canım şartlar işte, UEFA öyle istiyor” vs., diyorsanız, ben de size ancak “pes!” derim, “yuh” derim...

Benim ülkemin haritasi avrupa sampiyonasina katilacak sehirlerin icinde karadenizden yada dogudan sehir yok diye degismez, merak etmeyiniz.

Bölünmüs Türkiye haritalari cizerek ve insanlarin milliyetci damarina basarak milliyetcilik yaptiginizi sannediyorsaniz, cok yaniliyorsunuz.

Sizlerin yaptigi milliyetcilik degil, farkinda olmadanda olsa, rakiplerimiz Fransa ve Italya icin yurt icinde lobicilik yapmak.

Siz burada insanlari yuhalamadan önce, neden bu stadlar secilmis, önceki sayfalari okuyun ve Türkiyenin organizasyonu yanlizca misafir edecegini, düzenleyenin ise UEFA olacagini söyle bir idrak edin!

www.sercan.de
12 yıl önce - Cmt 20 Şub 2010, 15:35

Iyide ama o haritada niye Denizli, Sakarya vs yesil. Onlar dahil degilki.

Esas harita bu
http://i47.tinypic.com/2cetfzk.jpg

Keske doguda olsaydi ama iste gelismis sehirler suan Türkiyede daha cok bati ve "ortada"'da

deniz_61
12 yıl önce - Cmt 20 Şub 2010, 15:59

Açıkçası turnuvaya Trabzon un seçilmemiş olması büyük bir ayıptır.Federasyonda zaten Trabzon a hep ön yargılı bakmıştır ve de bakmaya devam ediyor.En son Bursa da oyuncularımız maçtan sona kadar küfür yedi Trabzon taraftarlarının otobüsü taşlandı.Bursalılar o kadar olay çıkardı.Peki ne ceza verildi merak ediyor musunuz?Bursaspor a 15 bin TL Trabzonspor a 20 bin TL.Şimdi bu kadar olay çıkartan bir kulübe 15 bin veriyorsun.Deplasmanda olan azınlığa ise 20 bin TL ceza.İşte federasyonun adaleti.Bunu neden anlattım.Çünkü federasyonun Trabzon a bakış açısını görün diye.Burda kimse birlik olma zamanı naraları atmasın.Basketbol şampiyonasına olan iller futbolda da var.Aynı iller.Haa Trabzon un basketbolda olmamasını anlarım.Buna birşey diyemem.Ama söz konusu futbol olunca orada duracaksın.Türkiye de futbol organizasyonu yapıyorsun.Şampiyon olan tek şehri bu turnavadan mahrum bırakacaksın.Ülkeyi seçmek için oyum olsa Türkiye ye asla vermem.Kimse milliyetçilik,duyusallığı,alt yapı,ulaşım yalanları uydurmasın.Kore de adaya trenle mi gidildi.Orası uzak değil miydi?

sayfa 3
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET