Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
fatih civelek
12 yıl önce - Cmt 26 Arl 2009, 15:13
Euro 2016 Aday Şehir Kayseri - Haberler ve Fotoğraflar


Sitemizde; Türkiye’nin EURO 2016 Adaylığı ve Aday Şehirlerimizde ki Stadyumlar ve Hazırlıklar ile ilgili Başlıkları , yandaki indeks yardımıyla rahatlıkla tarayarak okuyabilir, resim indirebilir, yeni mesajlarınızı, dokümanlarınızı ve fotoğraflarınızı ekleyebilirsiniz. TÜR » EURO 2016 Adaylık İndeksiEuro 2016 Aday Şehir Kayseri
Haberler ve Fotoğraflar
(+) Erciyes Dağı & Kış Olimpiyatları


Erciyes Dağı
Kış Olimpiyatları Adayığı

Sevgili Wowturkey üyesi,

Euro 2016 Aday Şehir Kayseri ile ilgili adaylık süresi boyunca bu kentimizde yapılan hazırlıklar, çalışmalar ve tantıtımlar ile ilgili her türlü bilgi haber ve materyeller bu başlık altında paylaşmak asıl amaçtır. Misali olarak örnek vermek gerekirse ; bir otobus ya da tramvay durağında gördüğünüz afiş olsun, kent meydanlarında veyahut tarihi eserlerimizde asılan logolu flamalar olsun .. bunları fotoğraf çekme imkanını yakaladığınzda bu başlık altında paylaşabilirsiniz.

Yukarda ki indeks tablosunda da belirtildiği gibi yakın vakitte Türkiye'nin EURO 2016 Adaylığı ve Aday Şehirlerimizde ki Stadyumlar ve Hazırlıklar ile ilgili Başlıkları birarada derlenerek muazzam bir indeks çalıması hepimizin hizmetinde olacak.

Bu süre içinde (sadece) stadyumlarla ilgili inşaat ile ilgili bilgi ve inşaat fotoğraflarını ilgili stadyum başlığında paylaşmanız uygun olacaktır. Bunun için uygun stadyum başlığını bulabilmek için Stadyumlar İndeksi 'ne tıklamanız yeterli olacaktır.
Anlayışınız için şimdiden Teşekkürler
Dizinler görevlisi & WSF Ekibi


http://www.euro2016adayiturkiye.com
http://www.gosterkendiniturkiye.com

.

batuhansamet

12 yıl önce - Cum 01 Oca 2010, 22:35

Kayserinin son On yılda böylesi aşama kaydetmesi beni oldukça mutlu ediyor, eğer Türkiyemizin adaylığı kabul edilirse Kayserim için bir çalışmam var. Burada yayınlarım

Mesut Yeşil
12 yıl önce - Cmt 02 Oca 2010, 21:08

Kadir Has Stadyumu

2009'da hizmete giren, UEFA tarafından 4 yıldıza layık görülen 32.864 koltuk kapasiteli stadyumdur.Şuanda aday stadyumlar arasında hazır olan iki stadyumdan birisidir. Kayserispor ve Kayseri Erciyesspor kulüplerinin kullanımındadır.


Nazmi
12 yıl önce - Pts 04 Oca 2010, 20:50

Kayseri'ye adımını atmış bir kişi,kim olursa olsun,şehire girmek için önce Erciyes'ten izin alması gerekir.Göz göze gelinir önce,içinden de olsa hayranlık dile getirilir,Erciyes'e selam verildikten sonra da,Erciyes* yakışıklı suratıyla karşılar konuğunu.
Kişi için artık sorun yoktur,Erciyes'in himayesi altındadır.(+)EURO 2016 Yolunda Kayseri

Yapmış olduğu modern stadyumu ve spor tesisleriyle,EURO 2016 yolunda,yöneticilerimizi cesaretlendiren ve bir çok şehrimize örnek olan,bu özellikleriyle turnuva kazanıldığı takdirde organizasyonun ülkemizde düzenlenmesinde büyük katkısı olacak olan,her yönüyle modern ve model bir şehirdir Kayseri.(+)Kayseri yeşil alan bakımından,Avrupa standartlarını yakalamış ender şehirlerimizdendir.
Meydan parkı,Mimarsinan parkı,Gültepe ve Emirgan parkları,şehire gelecek olan yerli ve yabancı turistlerin,park ihtiyaçlarının karşılanması konusunda en uğrak yerleri olacaktır.Eğlence mekanı olarak da Anadolu Harikalar Diyarı işlerini görebilecek nitelikte olacaktır.


Ulaşım
Şehire ulaşım açısından,ulusal ve uluslar arası seferlerin düzenlendiği,modern,büyük ve halen büyütülmekte olan Erkilet Havaalanı,ülke içi ulaşımın kara yolu ile sağlanmasına imkan tanıyan Şehirler Arası Otobüs Terminali ve şu an proje aşamasında olan Kayseri - Ankara hızlı tren projesiyle,özellikle turnuva dahilindeki şehirlerle demir yolu bağlantısı sağlanmış olacaktır.

Şehir içi toplu taşımada ise,belediyeye bağlı otobüsler ve raylı sistem kullanılmaktadır.Şu anki tramvay hattı,şehir merkezinden stadyuma ulaşım imkanı sağlamaktadır.2016'ya kadar etap sayısının yükseleceğini düşünürsek,şehir içi ulaşım;çağın gereklerine uygun şekilde,daha hızlı ve konforlu hale gelecektir.


Seçkin Alış Veriş Merkezleri
*Kayseri Park
*İpek Saray
*Optimall AVM
*Kapalı Çarşı
*Yeraltı Çarşısı

Proje halindekiler;
*Forum Kayseri AVM
*Forum Erciyes AVM
*Kocasinan Outlet
*Başyazıcı AVM

Seçkin Oteller
*City One (5 yıldız)
*Hilton (5 yıldız)
*Otel Altınsaray (4 yıldız)
*Grand Eras (4 yıldız)
*Grand Eras Erciyes (4 yıldız)
*Dedeman Erciyes (4 yıldız)
*Miranda Del Lago (4 yıldız)

Proje halindekiler;
*Başyazıcı Otel
*İmamoğlu Otel


... ve son olarak Kadir Has Stadyumu,
Atatürk Spor Kompleksi* içerisinde yer alan stadyum,şu an itibariyle Ülkemizin en modern stadyumudur.(+)
(+)


Teknik Özellikler

• Kadir Has Stadyumu 32 bin 864 koltuk kapasitesine sahip.
• Kendisine ait kapalı otoparkı ve özel girişi olan çeşitli kapasitelere sahip 52 adet loca bulunuyor. Ayrıca kale arkalarında 2 adet sponsor grup locası yer alıyor.
• Çim saha ölçüleri: 68x105 m.
• Tribün saha mesafeleri: Kale arkaları: 9 m. yan tribünler: 7 m.
• Stadın etrafındaki 53 bin m² alanda yaklaşık bin 500 araçlık otopark yer alıyor. Kadir Has Stadı'nın hemen yanından geçen raylı sistem sayesinde şehir merkezinden stadyuma ulaşım imkânı da en kısa ve hızlı şekilde sağlanmış oluyor.
• Stadda toplam 3 bin 500 ton çelik kullanıldı. Dört bir yönden çelik konstrüksiyonlarla çevrilen stadda 222 m. uzunluğunda çelik aks geçildi.
• Stad 69 m² büyüklüğündeki digital skorboarda sahip.
• Her tribünün arkasında UEFA standartlarına uygun seyirciler için kapalı alanlar bulunuyor. 150 metrekarelik bu alanlar kafe, restoran olarak ve çeşitli toplantılar için kullanılacak.
• 2'si takımlar için (350 m² genişliğinde) olmak üzere toplam 4 adet soyunma odası bulunuyor. Takım soyunma odalarında havuz ve masaj bölümleri yer alıyor. Ayrıca futbolcuların iç mekanda ısınmasını sağlamak amacıyla ısınma koridorları bulunuyor.
• Stadda 150 kişi kapasiteli basın toplantı salonu bulunuyor. Bunun yansıra çok amaçlı 3 tane basın çalışma salonu ile birlikte basın tribünü ve basın locaları her türlü teknolojik donanıma sahip.
• Soyunma odaları, koridor boşlukları, basın toplantısı odası vs. gibi tüm birimler UEFA standartlarında yapıldı.
• Ayrıca stadda tribün ısıtma sistemi, saha alttan ısıtma ve drenaj sistemi bulunmaktadır.


iyi geceler.


fatih civelek
12 yıl önce - Pts 04 Oca 2010, 22:10

Nazmi bey,

Bu muazzam sunumu tebrik ederim. Ankara ve Kayeri tamam bu konuda. Eskişehir, Konya, Antalya, Izmir ve Bursa adaylık başlıklarını bu tip bir sunum ile yapbilecek arkadaşlar talip olsa keşke.

Teşekkürler
fatih civelekmc38
12 yıl önce - Prş 07 Oca 2010, 01:18

kayseri şu ana kadar ev sahipliği yaptığı dev organizasyonlarla turnuvanın en renkli şehirlerinden biri olacağını şimdiden gösteriyor.inşallah alırız.

fatih civelek
12 yıl önce - Prş 07 Oca 2010, 19:40

Evet arkadaşar .. adaylık süresi boyunca aday kentlerin başlıklarını, mevzu olan kent ile ilgili, yeni habelerle tazeleyebilecek ve wowturkey'nın barındırdığı bilgi ve fotoğrafları kullanarak tanıtım yapabilecek olan arkadaşar aranıyor.

Bu konuda :

Ankara aday kenti için İ.Hakkı Erdoğan bey
Kayseri aday kenti için 009^Nazmi bey
Bursa aday kenti için Efe Kahraman bey
Antalya aday kenti için ümit koca bey
İstanbul aday kenti için Hakan Sungur bey

ellerinden geldiği kadar, imkanları ve vakitleri el verdiğince güzel hizmletlerde bulancaklardır.1. ETAP : Izmir, Konya ve Eskişehir ADAY kentlerine talep oluğu an bu açığı da kapatmış olacağız.
Talip olmak isteyenler bana özel mesaj yollayabilirler.

2. Etap : Trabzon, Adana ve Şanlıurfa YEDEK aday kentler için arkadaşlar aranmaktadır.


Son olara Ankara, Kayseri ve Bursa aday kent başlıklarına tıklayarak tanıtım şekline göz atabilirsiniz. Altta ki alıntıda arkadaşların bu formata/dizilişe göre tanıtım yapabilinirse çok verimli olacaktır. Bu büyük organizasyon için ana kriterleri içermektedir çünkü.

Alıntı:
Sunum:

Havaalanı ile başlangıç
Hızlı Tren ve Gar
Metro ve Raylı Sistem
Otogar
Yeni Stadyum
Oteller
AVM 'ler
ParklarTeşekkürler
WSF Ekibi


murat_
12 yıl önce - Prş 07 Oca 2010, 23:37

Bu işi yapacakların en başındaydı Nazmi. Hep aklımdan geçiyorduda iki kişiden kim olabilir diye düşünüyordum.

Kendi kararını kendisi vermiş. Ellerine Sağlık Nazmi...


inanç09
12 yıl önce - Prş 14 Oca 2010, 02:57

Fransa açıklama yapmış en büyük rakiplerini Türkiye olarak görüyorlarmış Favori olmanın dezavantıjlı olabileceğini söylemişler bakalım şubattan sonra kulislerden haberler sızar heyecanlı bir bekleyiş olacak

batuhansamet

12 yıl önce - Prş 14 Oca 2010, 11:34

Nazmi cim verdiğin bilgiler için teşekkür ederiz, bundan başka Kapuz başı şelalesi ve Kapadokya bölgesi de Kayserinin turizm bölgesidir. Ayrıca 2016 ya gelindiğinde Kayseri de Raylı sistem projesi tam 4 kulvara ulaşacak, Erciyes dağı projesi bitmiş olacak ve dünyanın sayılı kayak tesislerinden birisi konumuna ulaşacak. Kuşçu Baraj projesi ve belkide Kayseri Kanal projesi hayata geçmiş olacak. Ankara ve İstanbul dan hızlı trenle ulaşılabilecek şehrimiz; unutmayınız ki bugün Trabzon, Adana, G.antep, Erzurum gibi bir çok büyük şehri geride bırakarak onların hayali olan bir projeye aday olmuştur.sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET