Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Umut Özdemir

8 yıl önce - Pzr 17 Oca 2010, 03:13

Bütün TR sehirlerinde bence eletkrik direklerinin yer altina alinmasi gerekir.
Ben Almanyada hic görmedim böyle sehirlerde alektrik diregi
Gelisen bir Ülkeyede yakisir

yasarcakir

8 yıl önce - Pts 18 Oca 2010, 08:33

Elektrik tellerini beton direkleri geçtik hala yüksek gerilim hatları mevcut.

Özellikle Nilüferin çoğu kısmında bu durum geçerli.

Ne zaman düzene geçileceği konusunda en ufak bir fikrim yok

Cihan Yılmaz16
8 yıl önce - Sal 09 Şub 2010, 20:43

yüksek gerilim hatları konusunda sıkıntı söz konusu.. tamam Türkiye'nin en büyük organize sanayi bölgelerinden birine sahibiz. ama bu, şehrin içinden, evlerin çatılarının hemen üzerinden yüksek gerilim hatlarının geçmesini gerektirmez.. uzun yıllar önce evinin üstündeki terasa çıkıp elektrik tellerine takılan uçurtmasını almak için demir çubukla tellere vuran ve sonuç olarak iki bacağını da kaybeden komşumuzun çocuğunu hatırlıyorum! hemde evleri tek katlıydı düşünün artık.. eminim her gün benzer olay yaşanıyordur her yerde.. yer altından elektrik hattı geçirmenin kimseye zararı olmaz.. hem kaçak kullanım azaltılır hem can ve mal kaybı..

EVRİM ERDEM
8 yıl önce - Sal 09 Şub 2010, 22:07
BU TÜRKİYE'NİN MESELESİDİR:

Elektrik tellerinin yer altına alınması gerektiği gerçeği, Bursa ölçeğinde değerlendirilmemeli.Bu Türkiye'nin genel bir sorunu ve yapması gereken bir görevidir.Türkiye'nin hiç bir şehrinde tamamen tamamlanmış bir altyapı ,yüksek standartta iş kalitesi henüz görmedim.Aşağı yukarı tüm şehirleri de gördüm.Evet belli başlı mahalleler,caddeler ya da küçük ölçekli semtlerde bu işlemin yapıldığı Bursa dahil çok yer var;Ama bu hiç bir kentte tüm mahalleleri kapsamıyor ve genel politika eksiği ve kaynak yetersizliğinden kaynaklanan bir durumdur.Bursa'yı ,özel olarak, karşılaştırmalı bir değerlendirmeye tabi tutarsak ,Bursa altyapı kalitesinde Türkiye genelindeki bir çok şehrin önünde olacaktır;Dolayısıyla bu başlık tüm şehirlerde olması gereken bir başlıktır.Evet Bursa'dan beklentimiz bir çok şehirden yüksek ve aceleciliğimiz buradan kaynaklanıyor.Bursa çok daha iyi hizmeti hakediyor ancak ülkemizde her şey için zaman gerekli.Yine de özellikle son on senede Bursa'da bu konuda çok şey değişti...Atatürk Caddesi'nden başlayarak bazı cadde ve sokaklarda bu işlem gerçekleştirildi.Sevindirici bir başka şey de yeni restore edilen yapıların çevresinde de bu işlem yapılıyor.Şu anda buna Mahkeme Hamamaı(İbrahimpaşa) örnektir...

Efe Elaldı

7 yıl önce - Çrş 20 Nis 2011, 00:04

bu başlığı açtım askere gidip geldim hala şehir merkezindeki tellerin yerin altına alınmasıyla ilgili yıldırım belediyesi hariç hiç bir çalışma yok sadece yıldırım belediyesi bizim burada yani emirsultan tarafında bir çalışma yapıyor ve telleri yerin latına alıyor yeni cadde aydınlatmaları dikiyor diğer yerlerde hiçbir çalışma yok bu dönem içerisinde diğer bölgelerdede çalışma olmalı yeşil,namazgah,altıparmak.gazcılar,uluyol,beyazıt caddesi,incirli caddesi ve devamı,maksem,temen yeri vb gibi yerlerde muhakkak bu dönüşüme ihtiyaç var tam bir köy havasında mağlesef caddelerimiz buradan duyurulur yetkililere

tolga yılmaz
7 yıl önce - Cum 22 Nis 2011, 01:14

çarşamba bölgesinde 70 cm kaldırımların ortasında birde elektrik direkleri var

Efe Elaldı

7 yıl önce - Pzr 24 Nis 2011, 18:18

şuan istanbuldayım yine heryer geceleri sanki gündüz gibi ara sokaklarda buna dahil bizim belediyelerin acilen bu projeyi hayata geçirmesi gerek tellerin ve direklerin biran önce kaldırılıp yerlerine modern aydınlatma direklerinin konması gerek 2011 bursa caddeleri böyle köy görünümlü ve estetikten uzak olmamalı istabuldaki caddeleri görmeleri yeterli bizim belediyelerin bu görüntüyü ortadan kaldırmaları için

Mert Akgün
7 yıl önce - Pts 02 May 2011, 14:59

bence bu işi belediye değil elektrik dağıtım şirketleri yapmalı. belediye böyle konularda dik durabilmeli ve tavrını dayatmalı. mesela santral garajın oradaki ptt binası vb. gibi dış mimarisi kötü olan yerleri kanunla yeniletmeli. sim city diye bir oyun var onda bile şehrin mimarisini kendin seçebiliyorsun. belediye de ''kent görüntüsünü koruma yasası'' gibi bir kanun getirerek bursanın çehresini bozan şeyleri düzelttirebilsin. elektrik direkleri kabloları ,işyeri tabelaları , otobüs reklamları vb.

Efe Elaldı

5 yıl önce - Çrş 29 May 2013, 20:32

başlığa yazı yazmayalı 2 yılı geçmiş gelişmeler var sesimizi duyan oldu uedaş ana arterlerdeki bir çok beton direği sökerek yerlerine yeni aydınlatma direkleri dikti teller yer altına alındı tabi daha çok eksik var merkezde bir çok caddede beton direkler duruyor acilen onlarında kaldırılması gerek tellerin yeraltına alınması gerek 2 senede yapılan umutları arttırdı benim için

zeynep91
5 yıl önce - Cmt 03 Ağu 2013, 18:10
Elektrik tellerinin yer altında çözümlenmesi

Genel olarak tellerin yer altına alınması avantajlı görünebilir, ama bir binanın elektrik sistemi için hafriyat çalışması yapılırken aynı çalışmalar su için de yapılıyor ve bu durumda boruların patlaması vs bir sürü sıkıntı çıkıyor. Yani bir sıkıntı olduğunda tekrar tekrar kazı bir sürü sıkıntı ve maliyet doğuruyor. Yurt dışındaki uygulamalarda bunun için tünelleri yapılıyor bina içindeki şaftın dışarı da yapılanı gibi.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet