Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
adnan guven
8 yıl önce - Çrş 23 Arl 2009, 23:47

Ben İzmide yaşıyorum.Bütün heryerde tel var, hiçbir yerde yeraltına alınmamış, hatta İstanbulda 15-20 senedir yeraltında yazısını okuyunca şaşırdım. Burda yüksek gerilim direkleri yakınında evler var, millet korkuyor.Millette tellerin yeraltına alınmasının 10-15 sonra ancak olabileceğini düşünüyor.
Peki dilekçe ile başvurulsa faydası olur mu acaba.
Başımdan geçen bir olay.Akşam arabamı yol kenarına park ettim, birbirine çarpan tellerin kıvılcımları arabanın camında izler oluşturdu1,5 senedir camlar izli ve silgeç bu nedenle güzel temizlemiyor.

Berktuğ
site denetçisi

8 yıl önce - Prş 24 Arl 2009, 17:57

Bence bu sadece Bursa için değil her şehir için bir sorun maalesef yöneticilerimiz maliyetten kaçıp elektrik tellerini yer altına almıyorlar ve Tedaş'a kızıyorlar.En basit İnegöl'e gidin görün elektrik tellerinden eser kalmamış. Birde bizim yöneticilerimizde şöyle bir zihniyet var her mahalleyi bir tutmuyorlar.Mesela ana arterlerde elektrik telleri yer altına alınmış sonra sıra sokak aralarına gelmesi gerekirken işi iptal edip almıyorlar.

WolkaN_16

8 yıl önce - Cum 25 Arl 2009, 12:04

Geçenki lodos olayında arabamız kopan teller yüzünden mahvoldu.Bu konuyu kendi çevremde en çok dile getiren kişi benimdir .Hatta Başkanla konuşmayı bile düşünmüştüm.Ama tabi gerçekleşmedi.Yeşil Caddesinde Namazgah caddesinde vs vs. hala teller var.Bence tam bir geri kalmışlık örneği

Efe Elaldı

8 yıl önce - Cum 25 Arl 2009, 19:46

bursanın merkezi köy merkezi gibi namazgah olsun yine yeşil olsun incirli olsun beyazıt caddesi gazcılar saymakla bitmez kaldırımları yaparken bi zahmet alıverselerdi aşşaya geçen sene gazcılar caddesi kaldırımları yenilendi recep altepeye sordular neden teller yerin altına alınmıyor diye o bizim işimiz değil tedaşın işi dedi ama atatürk caddesi yenilenirken ışıklandırmalarda yenilendi ve en kalitelisi takıldı hep gösteriş bitane yapıp bakın biz bunu yaptık diyolar ama bursanın %90 nı yine telli ve beton direkli olarak duruyor

mimar m. karakoç

8 yıl önce - Cum 25 Arl 2009, 19:51

Kurumlar arasında eşgüdüm olmadığından bu sorunlar hep olacaktır. Bu tür kurumlar Belediyeye bağlanmadan iş çözülmez. Çünkü her kurumun ödeneği ve önceliği ayrı. Yazdığınız kadar kolay değil arkadaşlar.

Efe Elaldı

8 yıl önce - Cum 25 Arl 2009, 20:31

peki bunu istanbul nası yaptı nasıl atatürk caddesinin telleri yerin altına alındı yine aynı yasalar vardı bence istemediklerinden yapmıyolar gereksiz görüyolar ben başkan olsam yapılması gereken ne varsa yaparım kimseye suç atmam belediyelerimizin aklı nezaman başlarına gelecek merak ediyorum doğrusu

ersindonmez

8 yıl önce - Cmt 26 Arl 2009, 02:03

Genelde varoş bölgelere yatırım yapılmaz denir ama bu elektrik telleri konusunda yatırıma doymuş sanırım.
Bursa da Yıldırım Yunusemre mahallesinde oturuyorum ve bizim mahallede elektrik telleri 3-4 yıl önce yer altına alındı.Sadece bizim mahalle değil çevredeki Yavuzselim,Kazımkarabekir,Millet,Vatan,Anadolu,Mevlana ve Ulus mahallerinde de yer altında.İlginç değil mi bu?

Efe Elaldı

8 yıl önce - Cmt 26 Arl 2009, 23:36

evt ilginç ama bizim buralar hala beton direkli tel örgülü incirli ve beyazıt caddesi arasında kalan bölümden bahsediyorum başkanlar belirledikleri yerleri kafalarına göre yaptırıyolar toptan bir çözüm yok sadece belirli yerler gösteriş için

Mehmet Ali Giray
8 yıl önce - Cmt 16 Oca 2010, 19:49

Elektrik tellerinin yer altına alınması konusunda sizlerle aynı düşüncedeyim ama halen Şevket Yılmaz Devlet Hastanesinin yukarısında Emniyet Caddesinin üst tarafında bırakın beton direği ağaç direkler var.

Efe Elaldı

8 yıl önce - Pzr 17 Oca 2010, 03:07

belediye başkanları sesimizi duysun artık bu telleri ve direkleri biran önce kaldırın bursaya hiç yakışmıyor hem marka kent olamak için çalışıyoruz diyolar ama heryerde teller ve beton direkler var aydınlatmalarında çoğu yanmıyor bursa sokakları bu yüzden çok daha kötü görünüyor inşallah en kısa sürede bir çözümle halledilir bu iş

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet