Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Efe Elaldı

8 yıl önce - Sal 22 Arl 2009, 22:37
Bursa Caddelerindeki Elektirik Tellerinin Yerin Altına Alınması ve Beton Direklerin Kaldırılması

15 gün istanbulda kaldım geceleri dikkatimi çeken ilk şey ara sokakalarda bile elektirik telleri kaldrılmış ve en modern ışıklandırma direkleri konmuş bursa bu konuda çok zayıf durumda atatürk caddesi geçmiş senelerde yenilenmişti artık bu cadde yerine burasanın diğer caddelerine yoğunlaşılması lazım bursanın diğer caddeleri adeta dökülüyor geceleri ışıklandırma yok veya çalışmıyor çoğu caddede belediye başkanları caddelerdeki elektirik tellerini kaldırma ve ışıklandırma projeleri konusunda çok yetersizler istanbul belediyelerinden biraz görsünler koskoca bursada atatürk caddesinden başka adam gibi ışıklandırılmış cadde yok ayıptır yani hala elektiriktelleriyle uğraşıyoruz bursada ilk yapılacak proje şehir içindeki ana arterlerin (mesela gazcılar beyazıt caddesi incirli caddesi hatta kükürtlü caddesi gibi) ve bağzı ara caddelerin ışıklandırma konusunda yenilenmesi bu konuda 3 büyük belediye osmangazi,yıldırım ve nilüferde hiç bir çalışma yok şuan yıldırım belediyesi geçen senelerde bir kaç çalışma yaptı ama yeterli değildir artık caddelerdeki tellerden ve direklerden bursanın kurtulması lazım her belediye kendi sınırları içindeki ana arterleri ve hiç olmazsa bağzı ara caddeleri tellerden ve direklerden kurtarıp modern ışıklandırmalar koymaları lazım sizde görüşlerinizi yazarsanız sevinirim

olecampara
8 yıl önce - Sal 22 Arl 2009, 22:40

İstanbul'da 15-20 yıldan beri elektrik telleri dışarda mevcut değil.Son 3 yıldır tatile Fethiye ye giderim beni en büyük hayal kırıklığına uğratan şeyde budur. Hem elektrik telleri dışrda hemde sürekli elektrik kesilir.
Anadolu da çoğu şehirlerde bile elektrik telleri kaldırılmışken en azında il merkezlerinde Bursa da olması çok ilginç. Şaşırdım doğrusu.

Efe Elaldı

8 yıl önce - Sal 22 Arl 2009, 22:48

valla bende şaşırıyorum ama belediyelere malesef şehircilik anlayışı bu adamlarım elektirik tellerinin dışarda olması merkezdeki tüm caddelerde bu tellerin kalkması lazım artık geçen gece lodostan kopan tel üstümüze geliyodu belediye başkanları hala hizmet yapıyoruz desin kaldırımları yeniliyolar sıra elektireğe gelince suçu tedaşa atıyolar ne güzel valla caddelerimizde görmek istediğim ışık direkleri atatürk caddesinde mevcut bütün caddelerimizde bu direklerden kullanılmalı işte resmi resim alıntıdır:

(+)

muratix87

8 yıl önce - Çrş 23 Arl 2009, 01:01

Kesinlikle katılıyorum daha 2 gün önce lodostan elektrikler kesildi benimde o zaman aklıma gelmişti sanki böyle bir proje vardı telleri yerin altına alma durumu. Eskiden direkten direğe 5 tel giderdi ve lodosta çarpışınca kıvılcımlar çıkardı bazen, şimdi o teller bitişik biçimde gidiyor ama yinede her lodosta elektrik kesiliyor ne hikmetse, umarım bu işi yaparlar ve elektrik kesintilerinden bizi kurtarırlar, hele ki Bursa gibi lodosu meşhur olmuş bir şehre gerekli.

Efe Elaldı

8 yıl önce - Çrş 23 Arl 2009, 01:05

eğer ilçe belediyeleri bu işi yapamıyorsa büyükşehir bu işe el atıp bir ihaleyle bursadaki bu direkleri kaldırabilir hem tek bir elden yapılmış olur yada farklı şirketlere ihale edip işin kısa sürede bitmesini sağlayabilir inşallah el atılır bu soruna birde şu görüntüye bakın bursa ertuğrul kentte saygınkentin önündeki cadde ve bir başka cadde yeni yapıldığı için oralar teller yok onun yerine süper ışıklandırmalar var işte resimler

Efe Kahraman

8 yıl önce - Çrş 23 Arl 2009, 02:38

Yıldırımda yavaş yavaş başlandı.
Hatta bizim sokağa başlayacaklar büyük ihtimal.
Elektirik telsiz bir Bursa gerçekten çok hoş olacaktır.
Fotoğraf'a engel,lodos ta kesinti'ye sebeb,görüntü kirliliği istemiyoruz artık.
Aslında yap-boz gibi yapcaklarına ilk zaman hepsini yer altına alcaklardı!

Mert Akgün
8 yıl önce - Çrş 23 Arl 2009, 17:47

%100 katılıyorum ve ilk yapılması gerekenlerden biri olarak görüyorum.

Efe Elaldı

8 yıl önce - Çrş 23 Arl 2009, 21:53

duyarlı arkadaşlara teşekkür ediyorum heralde benim gibi düşünen bir çok kişi vardır görüşlerini paylaşsınlar

savaşşentürk
8 yıl önce - Çrş 23 Arl 2009, 21:58

Hepinize katılıyorum Elektirik tellerinin yer altına mutlaka alınması lazım.

mustafaguler
8 yıl önce - Çrş 23 Arl 2009, 22:03

Zaten elektrik tellerinin dışarıda olması başlı başına bir tehlike faktörü. Bir keresinde ben bu tellerin kurbanı oluyordum ondan çok iyi bilirim. Acilen bu tellerin yerin altına alınmalı veya başka bir önlem almalılar. Yalnız şu bir gerçek Büyükşehirin hiçbir zaman sorunları bitmez ve bu kadar çok sorun varken bu tellere ne zaman sıra gelir meçhul.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet