Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 228
yusufyuşa23
1 ay önce - Prş 28 May 2020, 23:41

Salla Cübbeli ne de olsa sana inanan çok.

buğra_ay
1 ay önce - Cum 29 May 2020, 00:38

Bu kertenkele öldürme mevzusu benim bildiğim zararlı haşare oldugu için Peygamberimiz tarafından öldürülmesi uygun görülen hayvanlardandir. Ilk vuruş ikinci vuruş meselesi de amaç tek vuruşta öldürüp hayvanın acı çekmesine engel olmaktır. Ama cübbeli olayı öyle bir anlatmış ki elime savaş aletleri alıp kertenkele avına çıkasim geldi sevap kazanmak için. Sonra gençlik neden dinden imandan uzaklaşmaya başladı diye düşünürler. İşte bunlar gibi sözde hocalar yüzünden. Şu videoyu kafası karışık bir genc izlese ne dini kalır ne imanı.

yusufyuşa23
1 ay önce - Cum 29 May 2020, 00:56

Kertenkeleyi tek seferde öldürenlere 100 bonus sevap. İki defada öldürenlere 50 bonus. Allah'ın yarattığı zavallı zararsız hayvancığı hedef gösteriyor.
İşte bu tipleri takip edenler anlatılanları safsata değil İslamiyet olarak öğreniyor.

ömer faruk26

1 ay önce - Cum 29 May 2020, 01:03

Alıntı:

Kertenkeleyi tek seferde öldürenlere 100 bonus sevap. İki defada öldürenlere 50 bonus. Allah'ın yarattığı zavallı zararsız hayvancığı hedef gösteriyor.
İşte bu tipleri takip edenler anlatılanları safsata değil İslamiyet olarak öğreniyor.

Cübbeli Ahmet'in şahsından bağımsız birşey söylemem şart:
Bahsedilen kertenkele hadisi doğru bir hadistir. Çölde bazı kertenkele türleri insanlara zarar verdiği için Hz. Peygamber (a.s) bunların öldürülmesini söylemiştir. Hatta tek seferde öldürün ki hayvan acı çekmesin anlamında bir tembihte bulunuyor. Bunun daha sevap olması buradan gelir.

Yani bilip bilmeden itham etmeyiniz...

yusufyuşa23
1 ay önce - Cum 29 May 2020, 01:06

Cübbeli'nin anlattığıyla alakası yok işin. Biz çölde mi yaşıyoruz? Bahsedilen kertenkele türü Türkiyede yoktur bile. Ülkemizde zararsız onlarca kertenkele türü var. Cübbeliye itimat ederek zavallı hayvanları öldürenler sevap mi günah mi işliyor bilemem

ömer faruk26

1 ay önce - Cum 29 May 2020, 01:11

Alıntı:

Cübbeli'nin anlattığıyla alakası yok işin. Biz çölde mi yaşıyoruz? Bahsedilen kertenkele türü Türkiyede yoktur bile. Ülkemizde zararsız onlarca kertenkele türü var. Cübbeliye itimat ederek zavallı hayvanları öldürenler sevap mi günah mi işliyor bilemem

Anlatamadım heralde Cübbeli Ahmet'ten bağımsız birşey söylüyorum. Temel ilke şudur size zarar vermesi mümkün bir hayvanı öldürebilirsin. Ve bunu yaparkende merhametli ol demek bu hadis. İlla çöl kertenkelesi olması şart değil.

Sözgelimi evine akrep girdi. (-ki başıma geldi) sert bir hamleyle öldür hayvanı ki merhametine karşılık Hakk Teala'dan sevap umasın...

yusufyuşa23
1 ay önce - Cum 29 May 2020, 01:13

Dediğinize itirazım yok. Ben de Cübbeli üzerinden örnekleme yaptım.

A.Mehmet
1 ay önce - Cum 05 Hzr 2020, 02:29

Alıntı:

Fatih Isatanbul,u almak icin 4 taraftan kusatmis ve surlari zorlarken.Icerdeki Hiristiyan alimleri melekler erkekmi kadinmis tartismasi yapiyor.
Dusmanlar 4 tarafimizi kusatmis,dine heryerden saldiri var ama bizim musluman alimler kertenkele oldurup sevap kazanma pesinde.Bu beyinsizler Peygamberin dusmanlari nasil rezil ettigini,din dusmanlarini nasil maglup ettigini ve islami nasil yucettigini anlatmazlar.Cunku bunlar canlarini,mallarini vede dunyayi cok seviyorlar.

!yunus!

1 hafta önce - Sal 07 Tem 2020, 18:38

Dunyayi felakete suruklemeye calisan seytanilerin acik acik konusuldugu program.

yusufyuşa23
3 gün önce - Cmt 11 Tem 2020, 13:07

Cübbeli dua etmese açılmayacakmış İyi ki varsın Cübbeli! Gülmek için lazımsın bazen.

(+)

sayfa 228
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET