Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
MeteHan!
10 yıl önce - Pts 14 Arl 2009, 13:25

Alıntı:
bu fatih altaylının dikkatle ve saygıyla dinleyişinden belli oluyor.

Gerçekten Fatih Altay'lı çok saygı duyuyor Cüppeli Hocaya.

O'nu dinlerken yüzünden tebessüm ve dikkatli bakışlar hiç eksik olmuyor.

Murat Bardakçı ise keza çok faydalanıyorlar bence.

İnsanlarında faydasına sunarak Hocamızı konuk etmeleri çok hoş.

Benim babam önceleri sevmezdi cüppeli'yi,ben ne kadar anlatsam,izah etsem ikna olmazdı bir türlü.

3 progamıda izledi ve cüppeli hakkındaki görüşleri tamemen değişti.

Eminim bir çok insan yanlış tanımıştı hocamızı,bu programlar sayesinde bu yanlış intiba yıkıldı zannediyorum.

SERDARR1
10 yıl önce - Pts 14 Arl 2009, 13:30

Bu hocanın en sevdiğim tarafı dinimizi karsıdakinin anlayacagı dillen anlatmasıdır çok sade örnekler veriyor youtube videoloarını seyredin farkedersiniz

Uğur!
10 yıl önce - Pts 14 Arl 2009, 13:32

cüppeli Ahmet Hoca

OkanDikmen

10 yıl önce - Pts 14 Arl 2009, 13:36

Alıntı:
cüppeli Ahmet Hoca

İptal olan 13 Aralık buluşması ileri bir tarihe ertelenmiş. Yapılacak olan ilk buluşmaya "cüppeli Ahmet Hocanın"da gelmesi kuvvetle muhtemel. İmza almak isteyenler şimdiden yerini ayırtsın.. Sonradan "vay ben duymadım, vay ben işitmedim, vay ben anlamadım" demek yok..

raufkibar

10 yıl önce - Pts 14 Arl 2009, 13:56

Alıntı:
Ben de bu başlık ne zaman açılır diyordum... Başlığın ismini cüppeli hoca nereye koşuyor olarak değiştirelim bence...

Bende bir ara seyrettim gerçektende espirili bir tarzı var .
Hocanın koştuğu kulvar belli ne yapsın geldiği çevre si belli ,salyangoz satacak hali yok .Ekmek parası.
Bir başındaki o şapkamı ,fesmi ,take değil o garip geldi bana .Birde kendisine açmışken soracaktım ama olmadı kara çarşaf meselesini .Arabistan sıcak kara çarşaf uymuyor ,Hac ta Müslümanlar beyaz giyiyor ,Ölünce Müslüman Allahın huzuruna beyaz kefen ile gidiyor da kara çarşaf niye .İslamda bence beyaz ve yeşil olmalı siyahı hiç yakıştıramıyorum İslama ,belki meslek içabıdır diyorum ama renklerin de dili vardır.

Neyse .Asıl benim en çok merak ettiğim konu .
Tarihimiz konusu adı altında Fatih Altaylı ile Murat Bardakçı nereye koşuyor .

Konular dönüyor dolaşıyor Osmanlı ile Hıristiyanlık hep birbirine yanaşıyor, yada bana öylemi geliyor inanın çözemedim.

En son raufkibar tarafından Pts 14 Arl 2009, 14:00 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

hüseyin79
10 yıl önce - Pts 14 Arl 2009, 13:58

Dün geceki programı önyargı ile yaklaşmadan izleyenler eminim etkilenmişlerdir kendisinden. Herşeyden önce kimseyi incitmeden olabildiğince yapıcı bir üslupla konuştu ve bildiklerini sade bir dille aktarmaya çalıştı.

Ben sadece programın sunumdan memnun kalmadım. Öyle ki Ahmet Hoca'nın konuyu anlatmasını tam bitirmeden, Fatih Bey araya girip başka bir soru soruyordu. Dolayısıyla bir çok konu yarıda kesilmiş oldu.

Gerçi Fatih Bey'e de bu noktada fazla kızamıyorum. Çünkü bilmediği manevi konularda kafasındaki soruların cevabını almak istedi ve aklına geldiği anda soramadan edemedi. Çok ileri gitmeyerek programa biraz espiri de katmaya çalıştı. Ahmet Hoca da bu yaklaşımdan rahatsızlık duymadı.

Kısacası şahsi görüşüm, oldukça yapıcı, düzeyli ve bilgilendirici bir programdı ve hoşgörü çerçevesinde geçti.

Turgay34

10 yıl önce - Pts 14 Arl 2009, 14:05

Alıntı:
Gerçekten Fatih Altay'lı çok saygı duyuyor Cüppeli Hocaya.

O'nu dinlerken yüzünden tebessüm ve dikkatli bakışlar hiç eksik olmuyor.

Murat Bardakçı ise keza çok faydalanıyorlar bence.

İnsanlarında faydasına sunarak Hocamızı konuk etmeleri çok hoş.

Dikkat ettiyseniz, ilk programla dünkü üçüncü program arasında F.Altaylı ve M. Bardakçı'nın hitaplarında olsun, davranışlarında olsun belirgin bir fark vardı.. İlk programda ellerine bir şov malzemesi geçirmiş gibi, "Ahmet Bey" derken bile hafif alayvari bir tebessümle izliyorlardı hocayı.. Dün baktım, yüzlerine bir ciddiyet ifadesi yerleşmiş ve "hocam" demeye başlamışlar.. İlk başta O'ndan bu kadar ilim ve vakâr beklemiyorlardı belki de..

En son Turgay34 tarafından Pts 14 Arl 2009, 14:08 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

SERDARR1
10 yıl önce - Pts 14 Arl 2009, 14:07

Alıntı:
Dikkat ettiyseniz, ilk programla dünkü üçüncü program arasında F.Altaylı ve M. Bardakçı'nın hitaplarında olsun, davranışlarında olsun belirgin bir fark vardı..

Bu gidişle hocanın cematine girerler sohbetlerin en ön safta dinlerle artık

Gözde

10 yıl önce - Pts 14 Arl 2009, 14:09

Fatih Altaylı'nın programını izlediğimde ''Keşke din dersleri bu adam gibi anlatılsaydı'' dedim.
Uslubu ve mizah anlayışı çok hoşuma gitti. Böyle bir hocayla herşey konuşulabilir.
Videolarında benim yobazlık olarak düşündüğüm cümlelerini espri olarak söylediğini programına çıkana kadar ben de anlamamıştım.
Cemaat kültürüne karşı biriyim. Kendisi hakkında detaylı araştırma yapmadım. Ancak; bu adamın kendi yağında kavrulan bir cemaati var gibi geldi bana.
Programı izlerken kendi cemaatini övmemesi, kendi cemaatinin reklamını yapmaması bende böyle bir his oluşturdu.

En son Gözde tarafından Pts 14 Arl 2009, 18:33 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Ahmet Türkoğlu
10 yıl önce - Pts 14 Arl 2009, 14:33

Motoru fazla zorlama Ehli sunnet olmasi yeter.

sayfa 2
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET