Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Turgay34

10 yıl önce - Pts 14 Arl 2009, 12:45
Cübbeli Ahmet Hoca Kimdir?

Cübbeli Ahmet Hoca kimdir?

Son dönemde en çok tartışılan İslami kimliklerden biri de Cüppeli namıyla maruf Ahmet Ünlü Hoca'dır. İlmî vukûfiyeti, zekâsı, vaazları, aile yaşantısı, giyim tarzı, zaman zaman başına dert olan açık sözlülüğü, polemikleri ve son dönemde medyada sıkça yer bulması O'nun soyadı gibi ünlü olmasında başlıca etkenler..

Son aylarda Habertürk TV'de Fatih Altaylı ve Murat Bardakçı ile yaptığı programların tekrar tekrar yayınlanması rating sonuçlarının iyi olduğunun ve izlendiğinin bir göstergesi olsa gerek.. F.Altaylı ve M.Bardakçı rating anlamında 'maden' bulduklarını düşünmüş olmalılar ki, dün akşam yine Cüppeli Hoca ile program yaptılar.. Program sabaha karşı sona erdi.. Her sorduklarına gocunmadan Ayetli - Hadisli cevaplar vererek düşüncelerini paylaştı..

Bütün önyargılardan sıyrılarak kendisini alâkayla izledim.. İlginç şahsiyeti, söylediklerini dinleten tarzı bir yana dini mevzulardaki bilgisi, Ayet ve Hadislere hakimiyetine ve hıfzına hayran olmamak elde değil.. Adamdan resmen ilim fışkırıyor.. Tasvip edersiniz etmezsiniz, ama inancı ve inancını yaşamadaki samimiyetinde ve ehli sünnet itikadına bağlılığında tereddüt meydana getirecek herhangi bir söylemine şahit olmadım.. Bilakis faydalanılacak bir çok mühim konuya parmak bastı. Böyle giderse TV'lerde çok daha fazla yer bulması muhtemeldir..

Cübbeli Ahmet Hoca hakkında bilgiler

ünsal_91

10 yıl önce - Pts 14 Arl 2009, 12:51

Kendileri çok doğru konuşmaktadır
Bazıları gibi lafları çevirmekten hoşlanmayan ne biliyorsa şakayla karışık karşısındakini incitmeden söyleyen imam efendi

Cem YILMAZ'ı bile geçmiştir.Çok güldürür beni

Ayhan
10 yıl önce - Pts 14 Arl 2009, 12:51

Ben de bu başlık ne zaman açılır diyordum... Başlığın ismini cüppeli hoca nereye koşuyor olarak değiştirelim bence...

OkanDikmen

10 yıl önce - Pts 14 Arl 2009, 12:53

Teke Tek'e konuk olduğu programdan görüntüler.

Sait_71
10 yıl önce - Pts 14 Arl 2009, 13:06

Dünki program çok güzeldi valla

MeteHan!
10 yıl önce - Pts 14 Arl 2009, 13:11

BU ADAMI O KADAR ÇOK SEVİYORUM Kİ ANLATAMAM.

Dün Fatih Altaylı'nın programına 3.katılımıydı sanırım.

Çok espirili,çok alim ve çok takva bir insandır.

Sohbetlerine hiç katılmadım malesef ama videolardan izlediğim kadarı ile insanları hiç sıkmadan,espilerle ve latifelerle birşeyler öğretmeye çalışıyor.

Dinleyici profili çok geniş.

Deri montlusuda var,uzun saçlısıda var,küpeliside var,cüppeliside var,normal giyimli insanlarımızda var.

ALLAH ONDAN RAZI OLSUN.

Alıntı:
Başlığın ismini cüppeli hoca nereye koşuyor olarak değiştirelim bence...

İnsanları bilgilendirmeye,bilinçlendirmeye koşuyor.

tunati34

10 yıl önce - Pts 14 Arl 2009, 13:18

Tebessümle dinlemekten zevk alıyorum

En azından Fatih ALTAYLI gibi birisine böyle hazırcevap ve dolu bir adam lazımdı

SERDARR1
10 yıl önce - Pts 14 Arl 2009, 13:20

Zevkle dinlediğim bir hoca

mehmet mendoza
10 yıl önce - Pts 14 Arl 2009, 13:21

Alıntı:
Her sorduklarına gocunmadan Ayetli - Hadisli cevaplar vererek düşüncelerini paylaştı..

En önemli özelliği de bu bana göre. Karşısındakinin dini bilgisinin zayıflığını ya da muzip sorularını aşağılamadan cevaplaması. Bir din bilgininde olması gereken en önemli şey onda var. Karşısındaki defalarca aynı soruları sorsa bile sıkılmadan çeşitli hadislerle tekrar tekrar anlatabilmek. fatih altaylı ve murat bardakçının teke tek özel programlarını zaten her pazar izliyorum. Tarih hobimden dolayı. fakat şuna inanıyorum, cübbeli ahmet hocayı çıkarmalarındaki tek neden reyting değil, kendileri de büyük haz alıyorlar onunla sohbet etmekten. bu fatih altaylının dikkatle ve saygıyla dinleyişinden belli oluyor.

Bende kendisini sıkılmadan, inanarak güvenerek izliyorum. Dün gece de saat 02.00 e kadar izledim.

İnsani yönü çok güzel cübbeli ahmet hocanın. Her söylediğine yüzde yüz katılmasam da samimiyetine inancım tam.

ÖZTÜRK_Y77
10 yıl önce - Pts 14 Arl 2009, 13:22

Cüppeli Ahmet Hocanın ZEKASINA ve ESPİRİ anlayışına hayranım
Böyle din adamları İslamın sevecen yüzü olabilirler
İslamı taliban gibi katı bir anlayışlı kişiler yerine Cüppeli Ahmet hoca gibi insanlardan severek öğrenmek gerekir

En son ÖZTÜRK_Y77 tarafından Pts 14 Arl 2009, 13:51 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET