Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Alp
14 yıl önce - Cmt 07 May 2005, 05:24

Ben açılışın olduğu gün oradaydım.İşin açıkcası nasıl bir mağaza tasarlamışlar diye bir tasarımcı gözü ile görmek istedim.Aman hepsi onların olsun.Ne mallarda kalite var ne de içeride...Mankenler sandelye tepesinde dönüyorlar.Millet 2 köfte yer miyiz diye hınca hınç doldurmuş kafeteryaları...Aman diyorum arkadaşlar bu söyle işimize yaradı.Modoko da son dönemde mobilyalar inanılmaz uçmuştu ama şimdi bu durumda acayip bir indirim yapmayı planlıyorlarmış...

ASLI
14 yıl önce - Cmt 07 May 2005, 10:06

IKEA'nin urunleri cok kaliteli olmamakla birlikte urunlerin tasarimlari cok hos ve renkli. Bu yuzden ozellikle genclerin, ogrencilerin evlerini dosemeleri acisindan uygun bir firma oldugunu dusunuyorum. Bizim eskiler gibi bir kere alayim 20 yil kullanayima gelecek mobilya yok IKEA'da. Ama cok sirin lambalar var, aksesuarlar, mumlar, duvar cerceveleri var..
Bir de showroomlarindaki kombinasyonlar cok sevimli oluyor. IKEA'ya her gittigimde kafamda bir fikirle dondum ve evimde uyguladim.
Turkiye'de IKEA'ya gosterilen bu abartili merak ve ilgiyi acikcasi anlayamadim. Kapi onunde 300 m. kuyruk enteresan geldi acikcasi.. Hani bulunmaz hint kumasi degil IKEA da ama Turkiye'ye hos geldi sefa geldi. Eminim bu hizla mobilya piyasasini canlandirir.

Ati
14 yıl önce - Cmt 07 May 2005, 11:17

Alıntı:
Eminim bu hizla mobilya piyasasini canlandirir.

Ya da kucuk mobilyacilari/mobilya sanayisini oldurur.

Ugur
14 yıl önce - Cmt 07 May 2005, 16:45

IKEA"nin istendiginde ücret karsiligi montaj yaptigini biliyorum.Benim kastim bunu daha ucuza yapacak olan uyaniklar.

syigit1
14 yıl önce - Cmt 07 May 2005, 19:27
acgozluluk

Magazaya akin eden cok kisinin IKEA magazalarinda musterilere olcum yapabilsinler diye ucretsiz olarak verilen kagit mezuralara, bloknotlara ve magaza posetlerine/torbalarina hucum etmelerini uzuntuyle duydum.

Alp
14 yıl önce - Sal 10 May 2005, 15:53

Bu çok normal ne yazık ki zamanında Carrefour açılırken 4 tane döner ocağı etrafında (bedava) inanın binlerce insan sırada bekliyordu ve bunlar gelir düzeyi alt seviyede olan insanlarda vardı ama aralarında elinde araba anahtarından tutunda kolunda bileziklere kadar olan populasyondu.Çok üzülmüştük bu kadar önemli mi diye?

Uğur bey özel mesaj yolu ile gözlemlerimi sormuş.Hemen anlatayım.Şimdi mağazanın uccuz bucaksız oluşu birazcık handikap.Sonuçta alışveriş için ayırdığınız zamandan çalıyor.Birşeyi bulabilmek için sorduğunuz personel sizden daha iyi bilmiyor.Malzeme kalitesi Aslı hanımın dediği gibi çok kaliteli değil ve ne yazık ki demonte satıldığı için yapabilmek için ayrı bir maharet istiyor yani bu işleri yapacak adam sayısı da az ve birşey öğrendim çok şaşırdım bir bankacı arkadaşım söyledi onların bankasından geçen pos sayısı sadece bir bankanın ilk gün 200 milyarmış. bu çok ciddi bir rakam bana kalırsa...
Türkiye böyle hızlı tüketim kurbanı olmaya mahkum inanın 3 yıl sonra IKEA nın adı sadece sarı lacivert renkleri olduğu için bir kaç Fenerbahçeli tarafından hatırlanacak

ahmetgülen
7 yıl önce - Prş 07 Mar 2013, 11:05

ikea hakkında bol bol kötü haberler çıkıyor, artık sosis-köfte ikea dan yime ihtimalim kalktı. bademli kekide güzel diyordum, meğer sıkıntılıymış, doğruysa.
http://rthaber.com/haber-177630.html

Fatih
7 yıl önce - Prş 07 Mar 2013, 13:08

Madem bu kadar kötü neden bu kadar başarılı? Tüm dünyaya bu kadar kalitesiz ürünlerle, herşeyinde hile yaparak kendini nasıl kabul ettirmiş? Ikea Türkiye'de nasıl bu kadar hızla büyüyebiliyor?

Daha iyisini yapamadığımız ve dürüst olamadığımız müddetçe yukarıdaki sorulara ancak dudak bükebiliriz. Ikea dahiyane iş modeliyle tüm dünyada başarılı olan bir şirkettir. Ürünleri kalitesiz diyoruz. Peki. Bugün Türkiye'de (örneğin Bursa İnegöl'de) hala tutkalla mukavvayla mobilya üretiliyor. Ikea'nın en basit ürününde bile çekmece tabanı altında bir metal çıta var. İnsanlar bu farkı Ikea ile gördüler. Bu denli kalitesiz ürünlere mahkum olmadıklarını hatırladılar.

Ikea'nın başarılı ve dürüst küçük esnafa bir zararı olacağını sanmam, hedef kitleleri ayrı çünkü. Ama dediğim üç kağıtları yapanların işi zorlaştı çoktan ve karalama kampanyaları bu yüzden hararetle devam etmekte.

wedatben28

7 yıl önce - Çrş 13 Mar 2013, 10:48
i ki a

bende forum istanbul'a gittiğimde kesinlikle uğrarım..

hoş modeller var..

hucum hucum eden insanlar var..

ama oraya giden her iki kişiden birisi sadece alışveriş yapıyor..

aydinsc
2 yıl önce - Cmt 09 Eyl 2017, 15:50

dolaşmaktan keyif aldığım birkaç alışveriş mekanından biridir.

sayfa 3
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet