Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
ALİ KOCA
11 yıl önce - Pts 14 Arl 2009, 12:25

Yazın hep beraber . Ancak sitede ve buradaki ilk meajda da belirtildiği gibi geçirimsiz tabaka var yüzeyden 8-10 cm sonra. daha doğrusu kaya var. Bunun için belirli dikilm alanlarını isteyen insanların fidan dikmesi için kazmalılar.
Kazmazlarsa bi kazma bulur ben kazarım yinede dikeriz. İnşaallah uygun vir vakitte organizyon yapabilirz izin tarihlerimize uyacak şekilde.

"Beydağı artık "eteklerinin" renginde olmak istiyor"

isa_kul

11 yıl önce - Pts 14 Arl 2009, 14:37
Ben Katılmaya Hazırım

Kendi adıma Ali Koca arkadaşımın bahsettiği şekilde bir ağaç dikme organizasyonuna katılmayı çok isterim (izin zamanı)

umitcoskun
11 yıl önce - Pts 14 Arl 2009, 18:55

abi bu başbakanın başlattıgı bi proje değil ben başlatmıştm kafamda geçen sene.söyledim herkes bana güldü bn beydagının yeşil olması hayalini rüyalarıma taşıdım herkes bnle dalga geçti bn MALATYA manyagym.istanbuldayım ve bu yaz artk projeyi gerçekleştrecek kdr büyüdüm ve bi organizasyon yapcam destekler içn tşk edrm..bn MÜNÖD üyesiyim inş.yönetime de grcem yeni üniv.li olmama ragmen.. bu projeye münöd olarak destek vermeyi düşünüyorz bu yaz çok güzel olacak inş..

hakan topaloglu

11 yıl önce - Pts 14 Arl 2009, 19:14

Ümit kardeşim helal olsun sana. Senin gibi gençlere ihtiyacı var Malatyanın ve hatta Türkiyenin. Yeşil seven kardeş benden tam destek sana.

savaşşentürk
11 yıl önce - Pts 14 Arl 2009, 19:17

Bende destek veriyorum çok güzel proje.

umitcoskun
11 yıl önce - Sal 15 Arl 2009, 00:19

bnm zaten hayata geçirmek istedigim çok proje var ama.bu 2 sini başarırsak 1.si yeşil beydagı projesiyle ki bu herkesin projesi herkesin hayali.
bnm dile getrmek istedgm bi proje daha var sayın malatyalı abilerim.
malatyada TÜRKÇE yazmayan ne kadar tabela,levha,yazı,şerit,yol gösteren vb.herşeyin TÜRKÇE sini yazıp öncelkle tüm TÜRKİYEYE bilinçliliği,ve sonra tüm DÜNYAYA bizim dilimizi öyle kolayca yıkamayacakları mesajını MALATYA DAN vermek...
TABİ BU PROJEDE BELEDİYENİN etkisi çok olacak.mesela RESTAURANT ları LOKANTA ile değiştirmek gibi.LOKANTA olunca insanlar garip bakmasın TÜRKÇE o yaaa çok üzülüyorum bu biraz zor bi proje ama olsun hayal işte...herşey malatya da olsun istiyorum

Kemal
11 yıl önce - Sal 15 Arl 2009, 02:17

Alıntı:
RESTAURANT ları LOKANTA ile değiştirmek gibi.LOKANTA olunca insanlar garip bakmasın TÜRKÇE o yaaa çok üzülüyorum

Lokanta lafı Türkçe değildir.Türkçesi "yemekevi" olabilir.

umitcoskun
11 yıl önce - Çrş 16 Arl 2009, 00:47

teşekkür ederim abi yanlışımı düzelttgm için.çok özür diliyorum yüce TÜRKÇEMİZDEN

hakan topaloglu

11 yıl önce - Çrş 16 Arl 2009, 13:25

Alıntı:
Lokanta lafı Türkçe değildir.Türkçesi "yemekevi" olabilir.

Doğru Türkçe değil italyan kökenli bir kelime. Ama diğer Türk lehçelerinde karşılığı ne biliyormusunuz :

Restoran (Azeri,Kazak,Başkurt,Kırgız,Özbek,Tatar,Türkmen ve Uygur Türkçesi).

Türk Dil Kurumu nun resmi sitesinde "Eş ve Yakın Anlamlı Kelimeler Sözlüğü" ndeki Lokantanın karşılığı ise :

aşçı / aşevi / restoran
bana enteresan geldi.

hakan topaloglu

11 yıl önce - Prş 24 Arl 2009, 18:37

Alıntı:
Vali Ulvi Saran, Malatya'da bu yıl 10 milyon adet fidan dikiminin yapıldığını belirterek, ağaçlandırma faaliyetlerinin yaygınlaştığını söyledi.

Vali Saran, Battalgazi Kaymakamlığı'nın Fırat Köprüsü mevkiindeki ağaçlandırma çalışmalarını Kaymakam Abdulmuttalip Aksoy ile birlikte gezerek incelemelerde bulundu.

Saran, "Battalgazi ilçemizde 115 bin adet fidan dikimi gerçekleşti. Böylelikle ağaçlandırma çalışmamız il genelinde yaygınlaşıyor. Malatya genelinde 10 milyon adet fidan dikimi yapıldı. Bunu gelecek yıl 2 katına çıkartacağız. Bunun en önemli ayağını Beydağı bölgesindeki ağaçlandırma oluşturacak. Beydağı'nda önemli bir ağaçlandırma kampanyası yapacağız" dedi ve ağaçlandırma bölgesinde 2 adet fidan dikti.

sayfa 2
« önceki   123 ... 252627   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET