Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Malatya - Ağaçlandırma Projesi (MAP)
123 ... 252627   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 1
44hakan
11 yıl önce - Cmt 12 Arl 2009, 17:03
Malatya - Ağaçlandırma Projesi (MAP)

Malatya Valiliği tarafından Beydağının ağaçlandırılması için büyük bir seferberlik başlatıldı.konu ile ilgili açıklama yapan Malatya valisi şunları söyledi:

Alıntı:
Malatya’da farklı bir ağaçlandırma kampanyası başlattık. Sizin aracılığınızla özellikle işadamlarımız duysun istiyorum.
- Nedir farkı?
- Biliyorsunuz Malatya’yı çevreleyen Beydağı çoraktır. Biz şimdi Beydağı’nı da ağaçlandırmak için kampanya başlattık.
- Nasıl olacak?
- Düz alana fidan dikmekle dağda aynı şeyi yapmak arasında önemli fark var. Pek kolay olmayacak. Çünkü, dağdaki toprak kalınlığı 5-10 santimetreyi geçmiyor.
- Ne yapacaksınız? Fidan dikimi nasıl gerçekleşecek?
- Kayaları delip, içine toprak dolduracağız ve fidanları o şekilde dikeceğiz.
- Normal fidan dikimine göre maliyeti yüksek olmayacak mı?
- Normalde her fidan 5 TL’ye mal olurken, Beydağı’nda maliyet 4-6 katına çıkacak.
Vali Saran, kentteki bütün kamu kurumlarını harekete geçirdiklerini belirtip, ekledi:
- İstiyoruz ki gerek kentimizdeki, gerekse başta İstanbul olmak üzere, memleketi dışında yaşayan Malatyalı işadamlarımız da bu işe el atsın.
- Onlardan ne bekliyorsunuz?
- İşadamlarına kendi adlarını kullanabilecekleri özel alanlar tahsis edebiliriz.
Beydağı’nda 30 bin dekar alana 1.5 milyon fidan dikilmesiyle ilgili kampanya Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla devreye girmiş...
Malatya Valiliği, kampanyaya katılımı artırmak, bilgi alınmasını kolaylaştırmak, bağışları yönlendirmek için Malatya Ağaçlandırma Portalı oluşturmuş.
İstanbul’dan Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki kentlerimize uçan herkesin dikkatini çekiyor olmalı... Uçak Ankara’yı geçtikten itibaren aşağıda hep çorak dağları görürüz...
Malatya Valiliği gerçekten iddialı bir kampanyaya girişmiş... Eğer başarılı olur, Beydağı yeşile dönüştürse, tüm Doğu ve Güneydoğu’ya örnek olur...
Vali Saran, ilgilenen herkesi, www.map.web.tr adresine bekliyor...

www.map.web.tr

hakan topaloglu

11 yıl önce - Cmt 12 Arl 2009, 17:10

Tüm kalbimle desteklemekle beraber bi şekilde katılım yapmayı düşünüyorum. Bravo

ALİ KOCA
11 yıl önce - Cmt 12 Arl 2009, 17:34
"Haydi Malatyalım yeşilin sadece kayısı ağacından ibaret olmasın!"

Acaba özel olarak halkın ağaçlandıracağı alanlar yapabilirler mi? Toprak ince olduğu için çukurlar kazıp toprak koyacak ve ağaç dikeceklermiş. Ben şimdi gitsem böyle bir imkanım olmaz. Ancak Halkın ağaçlandıracağı kontrollü bir alan tahsis etseler ve bizlerde gidip kendi ağacımızı kendimiz diksek! Tabiki dikeceğim fidan çeşidinin standardınıda belirlemeliler. Zaten ilgili siteye girince Özel Ağaçlandırma kısmında gerekli bilgiler verilmiş.

Eğer böyle birşey yaparlarsa ben yazın çokca gidip kendi ellerimle fidan diker ve çevremide teşvik ederim. Zaten amcamın emekli olunca hayaliydi bu " Beydağına çıkığ fidan dkeceğim hobim bu olcak emekli olunca diyordu" bizlerede bu türden bir organisazyonla teşvikçi olurlar. İlla herşeyi zenginlere bırakmayalım bırakınca halimizin ne harap olduğunu malum bir kaç olaydan biliyoruz!

"Haydi Malatyalım yeşilin sadece kayısı ağacından ibaret olmasın!"

goko_19
11 yıl önce - Cmt 12 Arl 2009, 17:35

cok guzel bir proje destekliyorum

hakan topaloglu

11 yıl önce - Cmt 12 Arl 2009, 18:06

Arkadaşlar detaylar belli oldu 1 Fidan 5TL.

SMS ile tüm Operatörlerden 1923 e mesaj atarak 5 TL karşılığında 1 fidan bağışlayabilirsiniz.

Yada T.C. Ziraat Bankası Akpınar Şubesi 350 099 68-5002 Nolu hesaba istenen miktarda bağış yapabilirsiniz.

Yada bu bağışı wowturkey gurubu olarakda yapabilirsiniz.

umitcoskun
11 yıl önce - Cmt 12 Arl 2009, 21:01

mükemmel bi seferberlik..yazın malatyaya gidişimde 10 tane fidanı bizzat beydagına gidip dikecem bikaç kişi bulup daha fazla dikmeye çalışacam.inş. yemyeşil ovamıza yemyeşil bi beydagı yakışıcaktr.

Serdar OKAN
11 yıl önce - Pzr 13 Arl 2009, 22:06

Malatya Ovası oldukça Yeşil. Belkide Türkiye'de Ovası en Yeşil 3-4 İlden biri. Ancak Malatya'nın daha doğrusu Doğu bölgelerinin Dağları tamamen kıraç durumda. Beydağını ağaçlandırma çalışmasını yürekten destekliyor ve kişisel olarak da yardımda bulunmayı düşünüyorum.

Doğunun Bursa'sı yakıştırması yapılan ve Eskiden olduğu gibi tekrar Yeşil Malatya unvanını alabilmesi dileği ile herkesin bu kampanyaya destek vermesini istiyorum...

Aksit Ozkural

11 yıl önce - Pzr 13 Arl 2009, 22:48

Bravo bu anlamli kampanyayi duzenliyenlere.

Ben de kendi adima katkida bulunacagim

Yesil bir Turkiye icin ileri.

+1923

Serdar OKAN
11 yıl önce - Pzr 13 Arl 2009, 22:51

Her ne kadar kısıtlı bir görüntüde olsa şu kıraç Dağlar, şu Yeşil Malatya Ovasına yakışmıyor. Dağlarımızında Ova ile bütünlük sağlaması için bu kampanyaya destek verilmeli...

(+)

(+)

En son Serdar OKAN tarafından Pzr 13 Arl 2009, 23:00 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

zali44

11 yıl önce - Pzr 13 Arl 2009, 22:58
bende varım

ümit çoşkun kardeşim projede bende olmak isterim yazın irtibatımızı oluşturalım 10 adet fidan da ben dikmek isterim,,,, herşey daha yeşil malatya için

sayfa 1
123 ... 252627   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET