Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Türkiye Büyük Millet Meclisi
« önceki   123456 ... 91011   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 5
Talip Gurbetçi
9 yıl önce - Cmt 11 Nis 2009, 19:13

Aslında TVde gördüğümüzden çok daha küçük bir Genel Kurul salonu var. Köksal Toptan'ın "Yahu kürsüdeki vekilin nefesi en önde oturan vekilin yüzünde" demesinin sebebini şimdi anladım. Aslında hiç hoş bir salon değil. Eskisi daha güzeldi. Elbette yarın daire şeklinde olması daha iyi. Parlamento tarzı budur. Ama koltukların kırmızı olması ve duvarların bembeyaz olması Güneri Cıvıoğlu'nun "Mahalle Süthanesi gibi" benzetmesini haklı çıkarıyor.
Size bir de Alman Federal Meclisi Bundestag'ı incelemenizi öneririm. Orası bizimkinin yanında muhteşem bir saray gibi. Genelkurul salonundaki mavi ağırlık ve tavandaki kubbenin camdan yapılması aynı zamanda Genelkurul salonuna bahçeden girilmesi içeriyi doğal bir aydınlıkla dolduruyor. Fotoğrafları bulup atacağım.
Bizim Genelkurul salonu bu kadar para harcanmasına rağmen berbat oldu bence...

Görkem Altınörs
9 yıl önce - Cum 01 May 2009, 19:43

(+)

Engin adlı arkadaşın çektiği bu büyük grup salonu 1980 öncesi 2 meclisli parlamento yapısında cumhuriyet senatosu'nun salonu olarak kullanılmıştır.

Alıntı:
Size bir de Alman Federal Meclisi Bundestag'ı incelemenizi öneririm. Orası bizimkinin yanında muhteşem bir saray gibi.

bence tbmm'nin mütevazı yapısı anadolu'nun ve milli mücadelenin mütevazı halini yansıtması bakımından önemlidir.
şahsen ben ankara'da şaşalı bir genel kurul salonu görmek istemem. bu halk egemenliğine aykırı olur bence.

bu arada eylül 2008'de tbmm stajı sırasında çektiğim fotoğrafları yakında siteye yükleyeceğim.

Görkem Altınörs
9 yıl önce - Pts 11 May 2009, 23:06

(+)

(+)

(+)

Erkut A.
9 yıl önce - Cmt 13 Hzr 2009, 01:55

(+)

Saygılarımla.

zali44

9 yıl önce - Cum 11 Arl 2009, 01:36

ankara ziyaretimde (Yıl:2001-2002) eski meclisimizin resimlerini çekmiştim, siz wow dostlarımla bunları paylaşmak istedim saygılarımla.....

sanırım o zamanlar ceylan derisi yokmuş

sayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123456 ... 91011   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA