Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
Sözcü Gazetesi kimin için çalışıyor!!!
Sayfa: 1, 2, 3 ... 187, 188, 189  Sonraki
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
MeteHan!
4 yıl önce - Çrş 09 Arl 2009, 17:11
Sözcü Gazetesi kimin için çalışıyor!!!

Bu gazetede ülkeye dair bir tane olumlu haber göremezsiniz.
Hep kaos,karamsarlık aşılar okurlarına.
İktidarı 7 yıldır illegal yollarla ve seçimlerle deviremeyen ulusalcı kesime hitapeden bu gazete,baştan aşağı kin ve nefret kusmaktadır.

Emin Çölaşan'ın hürriyetten kovulduktan sonra yazmaya başladığı bu gazete acaba kimin için ve ne için çalışmaktadır.

İstisnasız hergün hükümet aleyhtarı yazılar ve haberler yaparak insanları yanlış ve tehlikeli bir biçimde yönlendirmeye çalışan bu gazete hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Böyle bir başlık için2-3 ay öncesinden çalışmalara başladığını ciddi ciddi düşünüyorum.

sipahi
4 yıl önce - Çrş 09 Arl 2009, 17:16

Ilk defa duydum bu ismi, taraf'ı aratmayacağa benziyor.

tekin m
4 yıl önce - Çrş 09 Arl 2009, 17:20

Bu tip başlıklarda yeni moda oldu galiba o gazete kimin için çalışıyor bu gazete kimin için çalışıyor
Bunları iki bölüme ayırabiliriz
a) Yandaş medya olarak adlandırılan ve hükümet lehine haber yapan gazeteler
b) Hükümet aleyhine çalışan gazeteler

Her ikisi de sahiplerinin ideolojik ve kişisel görüşleri doğrultusunda bu görüşleri taşıyan kişiler aracılığıyla çalışıyorlar

alimemo
4 yıl önce - Çrş 09 Arl 2009, 17:21

Benim yaşadığım veya uzun süreliğine seyahat ettiğim tüm ülkelerde, kıraathane edebiyatıyla iktidarı eleştiren gazeteler mevcut. Türkiye'de de bu tür gazeteler olması normal.
Ancak Star, Sözcü, Vakit gibi gazetelerin halkın düşüncelerine çok etki ettiklerini sanmıyorum. Zaten kendi okur kesimine hitap ediyor. Hristiyanların deyimiyle "koroya vaaz" veriyorlar. Hükûmetin başarıları ve başarısızlıkları ortada. Güneş balçıkla sıvanmaz, pislik de yaldızla örtülmez.
EK:
Alıntı:
150.000 trajı olan bir gazete olduğunu biliyorum.
Epey satılıyor yani.

Epey yüksekmiş. Ama üslûbu çok da etkili olmuyordur diye tahmin ediyorum.

En son alimemo tarafından Çrş 09 Arl 2009, 17:23 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

MeteHan!

150.000 trajı olan bir gazete olduğunu biliyorum.
Epey satılıyor yani.

En çok satanlar arasında 10. sırada.

http://www.medyatava.net/tiraj.asp

En son MeteHan! tarafından Çrş 09 Arl 2009, 17:23 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

mehmet mendoza

Alıntı:
Ilk defa duydum bu ismi, taraf'ı aratmayacağa benziyor

bence de "taraf" ın öteki tarafı bu da.

OkanDikmen

4 yıl önce - Çrş 09 Arl 2009, 17:23

Zaten o kadar büyük çelişkiler var ki o kapakta..

1) Kürt açılımı

Demokratik Açılım..

2) Kürt açılımı son şehitlerle Türkiyenin acısı oldu.

Sanki 30 senedir terör yoktu da bu süreçle başladı terör..

3) Yakup, Harun, Cengiz, Fatih, Kemal Ferit ve Onur açılımı başımıza bela edenlere ahiratte hesap soracak..

Peki sorsunlar bakalım..

Ancak geçen 30 senede verdiğimiz binlerce şehit de bu sorunun çözümü için kılını bile kıpırdatmayan korkaklardan hesap soracak bunu unutmasınlar..

tekin m
4 yıl önce - Çrş 09 Arl 2009, 17:27

SÖZCÜ 150.368 satış rakamıyla gazeteler arasında 10.sırada olan bir gazete
http://www.ucankus.com/detay/57035/dikkat-30-kasim-06-aralik-tarihleri-arasinda-hangi-gazete-ne-kadar-satti-zirve-bu-hafta-hangi

Sözcü (Cumhuriyetin Sözcüsü) 2006 yılında Merkezi İstanbul'da olmak üzere kurulmuştur.Genellkle ulusalcı sol kesime kayan, genel yayın yönetmenliğini Metin Yılmaz'ın yaptığı bir gazetedir.Özellikle Cumhuriyetçi kesimin çok büyük takdirini toplamıştır.
http://tr.wikipedia.org/wiki/S%C3%B6zc%C3%BC_(gazete)

Satış rakamları gayet iyi Star,Akşam,Takvim ve Güneş gibi bir çok gazeteyi geçmiş

En son tekin m tarafından Çrş 09 Arl 2009, 17:29 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Turgay34
4 yıl önce - Çrş 09 Arl 2009, 17:28

Sözcü gazetesi'nin kimin hesabına çalıştığını bilemeyiz.. Ama yukarıdaki manşetiyle derin devlet / ergenekon / jitem / dtp / pkk çizgisine hizmet ettiği konusunda bazı şüpheler oluşturduğu söylenebilir. Çünkü açılımın gerçekleşmesi en çok bu kesimin oyununu bozacak..

cem özbatur
4 yıl önce - Çrş 09 Arl 2009, 17:34

Bayiye gidip 35 krş ücretini ödiyerek haftanın bir kaç günü alıp okuduğum bir gazetedir.

İktidara muhalifdir.Demokrasi çerçevesinde iktidarın gözden uzak tutmak istediği sorunları irdeleyen bir yayın organıdır.
Okumakta fayda var bence,tavsiye ederim

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET