Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 13

Adana'ya Yapılan Yatırımlar Sizce Yeterlimi?
yeterli 18.9%  18.9%  [20]
yetersiz 81.1%  81.1%  [86]
Toplam Oy : 106

Ahmet YükselS
1 ay önce - Prş 21 May 2020, 01:09

Yiğidim aslanım çok zorlama kendini. Kapasiteni aşar bu işler..
01 yakup kardeşim sağolsun hiç bir yere düşman olmadığımızı teslim etti. Teşekkür ederim kendisine. Bizim derdimiz bağcı dövmek değil, elimizden geldiğince doğru tespitler analizler yapılmasına yardımcı olmak. Hiç farketmez, Adana, Maraş Mersin, hepsi bizim. Bunu diyemeyip sadece kendi yaşadığı kentten başkasını görmeyen kuru ve cahil şehir milliyetçileriyle işimiz olmaz..
Sanayi hesabını anlatmıştım daha önce.. TÜIK illere göre Sanayi hasılasını hesaplarken, yaş sebze meyve ayıklama tesislerini, küçük sanayi sitesindeki tamirciyi, buğday depolama tesisini, mısır kurutma tesisini bile sanayi sayıyor. O yüzden kimse kaale almıyor Tüiki.. Artık illerin kaç tane büyük sanayi kuruluşu var ona bakılıyor, veya sanayide enerji kullanımı, istihdam gibi kriterler daha çok ilgi görüyor..

01 yakup
1 ay önce - Prş 21 May 2020, 03:28

Alıntı:

01 yakup kardeşim sağolsun hiç bir yere düşman olmadığımızı teslim etti. Teşekkür ederim kendisine

Rica ederim ahmet bey kardeşim ben olaylara tarafsız bakmaya doğruya doğru yanlışa yanlış demeye bilgi sahibi olduğum konularda bildiğim kadarıyla birşeyler söylemeye çalışıyorum

ads 1940
1 ay önce - Prş 21 May 2020, 11:48

Alıntı:
Ads1940'a cevap, baştan beri sorunlu bir ilçe olmasına rağmen Yüreğir belediyesi şu anda Adanada en iyi çalışan belediye. Önceki başkanlar sorunsuz bir Çukurova bırakmıştı. Ne yaptı sonraki gelen muhalifler? Kocaman bir hiç?. Çok geriden yarışa başlamasına rağmen Yüreğirde hiç olmazsa sürekli bir gelişme ve değişim var..

O zaman niye Yüreğir bu halde?

Bir Seyhan'a bak bir Yüreğir'e arada dağlar kadar fark var hatta bir ara Yüreğir göç veriyordu nüfusu azalmıştı diye biliyorum hatta çok değil bir kaç ay önce sular seller götürüyordu belediyecilik destanı yazan Yüreğir'i çabuk unutmuşa benziyorsun.

Yüreğir'i Sarıçam bile geçiyor bölünmeden sonra OSB, Yeni Stad, Üniversiteler, Hastaneler hep Sarıçam tarafına geçti Yüreğir'e ne kaldı ki gelişsin?

Kıytırık bir kaç projeden başka ne yapmış Yüreğir Belediyesi? millet bahçesi dersen onu heryere yapıyorlar o çok övdüğün modern çöp tenekelerinden var mı orada? hani bu kadar övüyorsun ya ondan diyorum.

Birde önceki başkanlar sorunsuz bir Çukurova bıraktı diyorsun ordan muhaliflere sallıyorsun iyi de orası yeni bir ilçe orayı sizinkiler hiç kazanamadı ki kıyaslama yapalım? sizinkiler hep Yüreğir'i kazandı o yüzden Yüreğir dedim ben.

Dışardan gelen 100 kişiye Yüreğir'de mi yoksa Çukurova' da mı yaşamak istersin desen %80'i Çukurova der.

efy efy
1 ay önce - Prş 21 May 2020, 11:58

Alıntı:

Yiğidim aslanım çok zorlama kendini. Kapasiteni aşar bu işler..
01 yakup kardeşim sağolsun hiç bir yere düşman olmadığımızı teslim etti. Teşekkür ederim kendisine. Bizim derdimiz bağcı dövmek değil, elimizden geldiğince doğru tespitler analizler yapılmasına yardımcı olmak. Hiç farketmez, Adana, Maraş Mersin, hepsi bizim. Bunu diyemeyip sadece kendi yaşadığı kentten başkasını görmeyen kuru ve cahil şehir milliyetçileriyle işimiz olmaz..
Sanayi hesabını anlatmıştım daha önce.. TÜIK illere göre Sanayi hasılasını hesaplarken, yaş sebze meyve ayıklama tesislerini, küçük sanayi sitesindeki tamirciyi, buğday depolama tesisini, mısır kurutma tesisini bile sanayi sayıyor. O yüzden kimse kaale almıyor Tüiki.. Artık illerin kaç tane büyük sanayi kuruluşu var ona bakılıyor, veya sanayide enerji kullanımı, istihdam gibi kriterler daha çok ilgi görüyor..

Ahmet abicim sen yiğit3344'ün nasıl bir karaktere sahip olduğunu bilmiyor musun kendiside mersin ve malatyayı körü körüne cahilce! Savunan çocuksu bir tavra sahip lütfen böyle şahsiyetlere cevap vererek kendilerini bişey sanmasına meydan verme adanada,antepde mersinde,malatyada türkiyenin 81 ilide bizim hepsinin gelişmesini en içten duygularımla isterim sadece düzensiz dağılmasına karşıyız yatırımların adana başlığında selam olsun kardeşlerime

01 yakup
1 ay önce - Prş 21 May 2020, 15:49

Adanadan da tüm türkiyeye sevgi ve selamlar

01 yakup
1 ay önce - Prş 21 May 2020, 15:50

Alıntı:
adana başlığında selam olsun kardeşlerime 

Adanadan da tüm türkiyeye sevgi ve selamlar

Ahmet YükselS
1 ay önce - Prş 21 May 2020, 16:50

Alıntı:

Birde önceki başkanlar sorunsuz bir Çukurova bıraktı diyorsun ordan muhaliflere sallıyorsun iyi de orası yeni bir ilçe orayı sizinkiler hiç kazanamadı ki kıyaslama yapalım? sizinkiler hep Yüreğir'i kazandı o yüzden Yüreğir dedim ben.

Dışardan gelen 100 kişiye Yüreğir'de mi yoksa Çukurova' da mı yaşamak istersin desen %80'i Çukurova der.

Ads dostum daha kendi yaşadığın şehri tanımazsın, bir de ona buna ayar verirsin!
Çukurova ilçesi kurulalı evet 11 sene oldu, yeni bir ilçe, ancak kurulmadan önce Seyhan ilçesine bağlıydı ve o dönemlerde Seyhan bld başkanı iktidardaydı. Daha da öncesine gidersek Çukurova bölgesini (kuzey Adana) kuranlar, geliştirenler (Aytaç Durak) zaten sağ kökenli başkanlar.. Bir tane muhalif bulamazsın.. Bu vizyonsuz muhalefet 11 sene önceki seçimde Çukurovada hazıra, sorunsuz bir ilçeye kondu. Üstüne bir gram bir şey yapmadılar daha.. Her şey olduğu gibi duruyor. Önceki dönemlerde yapılan tüm park bahçe ne varsa üzerine kendi isimlerini yazdılar.. Gören de kendileri park yapmış sanacak!! Severler çalmayı..

Bugün Seyhan ve Çukurovada gelişmiş olan ne varsa hep geçmişten gelen şeyler. Yeni olarak hiç bir kayda değer proje olmadı. Olmaz da zaten. Proje işi vizyon işidir. Bir uyduruk seyhan kent meydanı projesi vardı, onu bile bitiremediler daha..

Yüreğire gelirsek, daha önce de anlattık, Yüreğir zaten geri bir ilçeydi, ama iktidarın yönettiği son bir kaç dönemden beri nerden nereye geldi haberin var mı? Kamu yatırımlarından bahsetmiyorum, belediye olarak şehircilik olarak çok gelişti.. Evet Sarıçam da çok gelişiyor, zaten Yüreğirin bir mahallesiydi önce.. Sarıçamı kim yönetiyor sence?

Alıntı:
Kıytırık bir kaç projeden başka ne yapmış Yüreğir Belediyesi? millet bahçesi dersen onu heryere yapıyorlar o çok övdüğün modern çöp tenekelerinden var mı orada? hani bu kadar övüyorsun ya ondan diyorum.

O beğenmediğin millet bahçesinden bir tane de Seyhan belediyesi Çukurova belediyesi yapabildi mi? veya gelecekte yapabilecek mi acaba? Yahu bunlardan hizmet beklemek Bülent Ersoydan çocuk beklemeye benzer, daha öğrenememişsin.. Ayrıca, bence Adanada yaşamıyorsun, şehri tanımadığın belli, uzaktan gazel okuyorsun gibime geliyor..

ceyhanlı umut
1 ay önce - Prş 21 May 2020, 20:16

Alıntı:
Bu vizyonsuz muhalefet 11 sene önceki seçimde Çukurovada hazıra, sorunsuz bir ilçeye kondu. Üstüne bir gram bir şey yapmadılar daha.. Her şey olduğu gibi duruyor. Önceki dönemlerde yapılan tüm park bahçe ne varsa üzerine kendi isimlerini yazdılar.. Gören de kendileri park yapmış sanacak!! Severler çalmay

Çukurova belediyesi
Çanakkale şehitler parkı
Bülent Ecevit sanat parkı
Dinazor parkı
semt pazarları emekli dinlenme evleri semt kreşleri yaptı
şu an öğrenci yurdu yapılıyor
belediye evleri kentsel dönüşümünü başlattı
Kabasakal ve şambayadı imara açtı
Seyhan Belediyesi Zeydan Başkan döneminde şaha kalktı
semt pazarları kreşler mahalle merkezleri çöpler yeraltına indi
Barbaros Yenibey kentsel dönüşümünü başlattı
yüreğir için iyi hizmetler yapıldı ama kentsel dönüşüm konusunda çok zayıf kaldı

Ahmet YükselS
1 ay önce - Prş 21 May 2020, 23:41

Ya bırak gözünü seveyim, 3-5 tane dandik parkı, kreşi, emekli dinlenme evi komedisini bize bir de çağ atlattı diye anlatma, bunların on katını iktidar belediyeleri yapıyor, hem de yıllar önce.. İmara açmışmış, semt pazarı yapmışmış.. Bunların yaptığı parkları da biliyorum ben, 108 tane park yaptım diyordu Soner efendi, komedi hepsi, bir tanesi benim evime çok yakın, Özalda, eski elektrik hattının geçtiği ufacık 100 metre kareyi geçmez bir alan vardı, 3-5 ağaç diktiler oraya, çukurova belediyesi bilmem ne parkı dediler, sonra bir baktım yanına bir büfe açılmış, adam parkı kendi mülkü gibi kullanıyor, dünyanın parasını kazanıyor, sorsan kirasını ödüyor derler, araştırdım 2 bin lira kirası var dediler, aylık mı dedim? Yok yıllıkmış! Allah ıslah etsin. Eski yeni tüm parkları işletmeye çevirdiler.

ads 1940
1 ay önce - Cum 22 May 2020, 10:07

Alıntı:
Seyhan ilçesine bağlıydı ve o dönemlerde Seyhan bld başkanı iktidardaydı. Daha da öncesine gidersek Çukurova bölgesini (kuzey Adana) kuranlar, geliştirenler (Aytaç Durak) zaten sağ kökenli başkanlar.. Bir tane muhalif bulamazsın..

Senin asıl derdinin ne olduğu şimdi anlaşıldı

Bir yeri senin gönül verdiği traftan birisi kazanırsa orası süper karşı taraf kazanırsa tu kaka..

Aytaç Durak'a da Adanayı geliştirdi diyorsun ya pes doğrusu hangi partiden seçilirse seçilsin o adam Türkiyenin gelmiş geçmiş en başarısız BLD başkanıdır Adana'dan yatırımcıları kaçırtıp 4. sıradaki Adana'yı gerileten başkandır.

Tabi Adana'ya yatırımları yeterki gören bu arkadaşla bişey tartışamayız ona göre bir müddet sonra Şakirpaşa havaalanının kapatılacak olması bile zaruri ihtiyaçtır yani daha neyi tartışacağız ister muhalif belediyeye ister yandaş belediyeye sahip olsun başka illerde 1-2 yılda şıp diye biten Yeni Stad inşaatları iş Adanaya gelince 7 yılda bile bitmiyor ama bu arkadaş bunu da normal görür.

Bunu başka başlıklarda yazdıklarını da okuyarak yazıyorum diğer yerde de yaşamadığın şehrin BLD başkanına sallıyorsun İstanbula yol metro kanal köprü vs istiyorsun bunları merkezi hükümet yapıyorda ya Adana metrosunu niye yapmıyorlar bu kadar insan hastanelere nasıl gidecek diye neden sitem etmiyorsun?

Güya Ceyhan Rotterdam olacaktı 18 yıldır neden olmuyor diye sorsam sen hemen kazı çevirip öncekiler Rotterdam yapabildiler mi? dersin

Mesela metro için ulaştırma bakanlığının devreye girmesi gerekmiyor mu? onca taraftar 35 bin kişilik stada nasıl gidecek? ışınlamayla mı?

Mesela bu gibi başlıklarda seni göremiyoruz
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=161444

Burda Adana'ya yapılan yatırımları tartışıyoruz ama bu arkadaş illa siyaset diyor biz muhalifiz ama kim olumlu bir hizmet yaparsa isterse iktidar tarafından olsun takdir etmesini biliriz çünkü Adananın çıkarı söz konusu ama bu arkadaşa göre yandaş biri kazansa hiç bişey yapmasa dahi orası süperdir adam kendinden diye Yüreğir'i bille gelişmiş görüyor daha ne denilebilir ki!!

Yüreğir'i güç bela kazanan o genç başkan az daha kaybediyordu yani orası bile artık tehlikede bundan sonra 2024'ü düşün arkadaş Z kuşağı geliyor övündüğün gelişmiş Yüreğir bile elden gidebilir elden gittiği gece de sen tarafından bir gecede geri kalmış yer ilan edilir o ayrı.

sayfa 13
« önceki   123 ... 121314 ... 222324   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET