Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2

Adana'ya Yapılan Yatırımlar Sizce Yeterlimi?
yeterli 18.9%  18.9%  [20]
yetersiz 81.1%  81.1%  [86]
Toplam Oy : 106

Misafir 0f7

4 yıl önce - Pts 14 Mar 2016, 13:03

Biz yatırım almıyor diyoruz,olanları alıyorlar diyoruz,gelişmemiş demiyoruz ki, bu halimizle bile bir çok ilden iyiyiz,birde yatırım aldığımızı düşün..

Misafir a52

4 yıl önce - Pts 14 Mar 2016, 13:41

adana gelismemis demiyoruz sadece iatenilen duzeyde yatirim almiyor elbetteki yatirim var adana su haliyle bile sanayi geri kaldi ilerlemedi diye elestirmemize ragmen kayseri konya eskisehir gibi anadolu kaplani anadolunun lokomotolifi diye lanse edilen illerden fazla ihracat yapiyor adana ama biz bursa kocaeli gaziantep seviyesinde olmak istiyoruz ondan yatirimlari yeterli bulmuyoruz

Furkan Özer1
4 yıl önce - Pts 14 Mar 2016, 13:49

Adana'ya yatırım yapılmıyor demek olmaz.Ama yatırımlar hem geç kaldı ve diğer şehirlere baktığımızda daha az yatırım alıyoruz.Diğer şehirler çevre yolları,adliyeleri yaptılar bizde daha yeni yeni başladı/bitiyor.Bir de şu var 2005-2007 arası adana her alanda dipe vurmuştu.Ne merkezi hükümetten ne de belediyeden hiç yatırım yoktu desek doğru olur.O tarihlere göre şimdi daha iyi noktadayız ama yetersiz kalıyor ama benim umutum var.Son günlerde güzel haberler geliyor.

Halit D
4 yıl önce - Pts 14 Mar 2016, 13:51

Ben artık Adana evladı olan Fatih terimden bir yatırım bekliyor belki dev bir insaat projesi olabilir

Burç

4 yıl önce - Pts 14 Mar 2016, 14:01

Alıntı:
anadolu kaplani anadolunun lokomotolifi diye lanse edilen illerden fazla ihracat yapiyor adana

İhracat rakamları sizi yanıltmasın, ona bakarsan Şrnak da müthiş ihracat yapıyor da Şırnak'da ne üretiliyor?

Alıntı:

1 MİLYAR DOLARLIK İHRACATIN SIRRI

Kişi başına düşen 2 bin 595 dolarlık milli gelir ile 81 il arasında son sırada yer alan Şırnak’ın ihracat rakamları görenleri şaşkına çeviriyor. Ekonomi Bakanlığı verilerine göre Şırnak’ın 2012 ihracatı 1 milyar 18 milyon 812 bin dolar. Ancak gerçekte durum böyle değil. İstanbul, Gaziantep, Mersin gibi illerden yapılan ihracat Şırnak üzerinden kayıtlara geçiyor. Şırnak’ın gerçek ihracatı ise yok denecek kadar az.

Türkiye’nin en yoksul ili olarak kayıtlara geçen Şırnak’a kayıtlı ihracatçı firma sayısı ise 2002 yılında 52 iken 2012’de bu sayı 212’ye çıktı.

MALI DA PARAYI DA GÖRMÜYOR

Şırnak Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Osman Geliş, 1 milyar doları geçen ihracat rakamının kendilerine ait olmadığını ifade etti. Bu durumda, söz konusu ihracat malı da elde edilen dövizin de Şırnak ile bir ilgisi yok. Bir başka ifada ile Şırnak ne malları ne paraları görüyor. Ancak sıralamada Şırnak en çok ihracat yapan iller arasında yer alıyor.

http://www.hurriyet.com.tr/1-milyar-dolarlik-ihra ...i-22535873

Misafir b92

4 yıl önce - Pts 14 Mar 2016, 14:02

adanaya devletten gelecek yatirimlar adliye binalari 33binkisilik stad 2500kusilik yuzme havuzu spir salonu (belediyede yapiyor) guney cevre yolu bilin ve tekniloji universitesi bolge muzesi. belediyeden gelecek yatirimlar d400un kapatilmasi turk kusu meydani devletbahceli koprusu rayli sistem otogar yeni hayvan pazari kitapcilar carsisi adnan menderes regabilitasyon

Misafir b92

4 yıl önce - Pts 14 Mar 2016, 14:06

ilk 500de konyadan fazla firmamiz var kayseride bizden bi tane fazla adana ilk binde ikisinden de fazlayiz akdeniz tersanesi sasa temsa (abdye otobus ihrac ediyor) sonnez cimento adana cimento sunar yag abdioglu plastik bunlar hersene cirolarinu arttiriyir

Misafir b92

4 yıl önce - Pts 14 Mar 2016, 14:10

ilk 500de konyadan fazla firmamiz var kayseride bizden bi tane fazla adana ilk binde ikisinden de fazlayiz akdeniz tersanesi sasa temsa (abdye otobus ihrac ediyor) sonnez cimento adana cimento sunar yag abdioglu plastik bunlar hersene cirolarinu arttiriyir ihracatlari artiyor ayrica tuik verilerine gore adana 16inci istenilen duzeyde degil ama gelusmemus denilecek duzeydede degil

Burç

4 yıl önce - Pts 14 Mar 2016, 14:15

Maalesef ne Konya, ne de Adana Türkiye bütçesine katkı sağlamıyor.
Katkı sağlamak bir yana, her sene yük bindiriyor.

Anadolu'daki hemen hemen bütün iller gibi Adana da her sene bütçe açığı vermekte. Adana'dan toplanan vergilerden misliyle fazlası Türkiye bütçesinden Adana'ya verilip harcanıyor zaten.
Hala da daha fazlasını istiyorlar. Hani bir sene de aldığından fazlasını Türkiye bütçesine verirsin de, ondan sonra gene 10 yıl daha açık ver. İstanbul'dan toplanıp Adanaya gönderilen vergiler olmasa maalesef Adana'ya geçtim yeni yatırımı, belediye çöp bile toplayamaz. Her sene, her sene Adana Türkiye bütçesine sadece yük bindiriyor maalesef.

İstatistikler için bu mesajı inceleyebilirsiniz :
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=3858789#3858789

Misafir f1e

4 yıl önce - Pts 14 Mar 2016, 14:27

adanadaki cogu firma vergisini ustanbula oduyor adanaya odese adana kendi kendini amorti eder burc bey ayrica ben istanbul ile bi kiyaslama yapnadim adanaya gelusmemus diyen dogudaki illerle ayni kefeye koyanlar icin yazdim adanaya haksiz tesvik uygulamasi yapilip cevre illere yuksek tesvik verilnese adanayi o zaman gorun

sayfa 2
« önceki   123 ... 222324   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET