Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
İstanbul Atatürk havalimanına metrobüs önerisi
sayfa: 1, 2, 3, 4  Sonraki
Ana Sayfa -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)

Metrobüs Atatürk Havalimanı'na Uzatılsın Mı?
Evet
30.9%
 30.9%  [38]
Hayır
22.0%
 22.0%  [27]
Yenibosna'da Metro Aktarması İyi Durumda Metrobüs Gereksiz
47.2%
 47.2%  [58]
Toplam Oy : 123

Doğukan Kahraman
4 yıl önce - Sal 08 Arl 2009, 00:29
İstanbul Atatürk havalimanına metrobüs önerisi

Bugün işim gereği Atatürk Havalimanı'ndaydım oradan çıktım ve Mecidiyeköy'e gidecektim. Metroyu kullandım ama akbil olmadan parayla yolculuk yaptım. Yenibosna'da metrobüse aktarma yaptım ve gerçekten çok pahalı bir yolculuk ücretiyle karşılaştım. Metro 1.5 TL metrobüs malum zamlandı 2 TL ona gitti toplam Havaalanı Mecidiyeköy arası toplam yolculuk ücreti 3.5 TL. Metrobüs neden havaalanına uzatılması için bir düşünce getirilmedi? Bu öneri Avcıular'dan Mecidiyeköy'den ya da Söğütlüçeşme'den metrobüse binenler Yenibosna'da metroya aktarma olmadan tek biletle haavalanına rahat ulaşmaktır. Düşüncelerinizi yorumlarınızı bekliyorum.

Güray Noyan
4 yıl önce - Sal 08 Arl 2009, 01:11

Bence Metrobüsten inip Metro'ya aktarma yaparak Atatürk Havalimanına, Atatürk Havalimanından ayrılırkende metro'dan inip metrobüse binilerek gayet rahat ulaşım sağlanıyor. Havalimanına metrobüs götürmek fazla lüks ve gereksiz bir yatırım olur.

Murat USLU
4 yıl önce - Sal 08 Arl 2009, 02:09

Bence de gerekli değil.Metro,havalanı için metrobüsten daha kullanışlı bir araç bence.Üstelik onlarca yatırım beklerken ve daha metrobüs beylikdüzüne ulaşmadan böyle bir uzatma gereksiz ve lüks olur

mehmet tevdik
4 yıl önce - Sal 08 Arl 2009, 02:52

metro yeterli olduğunu düşünüyorum. sonuçta havalimanı 1. derece bir sorun değil

hakan merdivensoy
4 yıl önce - Sal 08 Arl 2009, 03:00

Ben başından beri metrobüs e karşıyım (Bayırı zor çıkan araçtan hayır gelmez bide bu araç mazot kullanıyor ). Metro varken ne gerek var ! (Zaten Dünya ülkelerinde Raylısistemler hep ön plandadır geri kalmış ülkelerde ise karayolu fazladır ! )
Bide çizdiğin güzergahtan ikitelli Ağır raylı sistemi geçecek zaten inşaatı devam ediyor !
-Arkadaşın biri bilgiler yanlış diye eksi puan vermiş ! nesi yanlış söylesin !
Olimpiyat köyünden gelen metronun İkitelli güney sanayi istasyonundan Havalimanına kadar olan kısmı Ağır metro olarak inşaa edilecek Elimde belgeleri var ! İnanmıyorsan Radikal in geleceğin metro haritasına bak !

En son hakan merdivensoy tarafından Sal 08 Arl 2009, 23:59 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

İSMAİL ÇELİK

4 yıl önce - Sal 08 Arl 2009, 10:59

Gerek yok Lrt yetiyor şu an buraya.

semih89
4 yıl önce - Sal 08 Arl 2009, 13:08

Çok gereksiz bir iş olur havalimanına gidecek o tip kaç tane insan çıkar ? zaten halihazırda metro mevcut orada. kapının önüne kadar götürüyor. metrobüs yapıldı diyelim , orada zaten allak bullak olan şuan birşeyler yapılıp düzeltilmeye çalışılan trafik çok daha beter olur. Zaten havalimanına gidenler yolunacak kaz gözüyle görüldüğü için heralde metrobüs de bir 5 lira falan olur o zaman çalışanların da çok büyük kısmı neredeyse hepsi servisle işe gidip geliyor bu yüzden metrobüs buraya gerekli değil derim.

Doğukan Kahraman
4 yıl önce - Prş 03 Hzr 2010, 22:19

Atatürk Havalimanı'na geçen hafta yolum düştü ve metro ile metrobüsü kullandım. Havaalanından M1 hattını kullanıp, Mecidiyeköy'e gittim. Aktarmayı, Şirinevler'de inerek metrobüse bindim. 34 hattı gibi yoğun olan bu hattın araçlarına binmek her istasyonda zor oluyor. Şimdi havaalanında metrobüs olupta, havaalanından kalkan metrobües, eğer Zincirlikuyu'ya kadar sefer yapsaydı çok rahatlıkla gideceğim yere kadar gitmiş olacaktım.

BarışGökhan Yılmaz

4 yıl önce - Cum 04 Hzr 2010, 00:18
AİRPORT EXPRESS METROBUS

34H=Atatürk Hava Limanı-Topkapı/Mecidiyeköy/Zincirlikuyu olarak hat açılıp 5-10 dk da bir sefer olmak üzere olabilir aslında, İç Terminal ve Dış Terminal den geçerek Otobüs duraklarının olduğu yere kadar olabilir.Metrobüs sadece Havaalanı Ekspres'i olarak kullanılırsa yoğunluk olmaz aynı normal hatta olduğu gibi Havaalanından binen insanlar duracak düğmesine basarak inebilirler yani ara duraklarda yolcu alımı olmasın (Havaalanından>>T.Kapı/M.Köy/Z.Kuyu istikametine giderken)alınırsa Zincirlikuyu istikametine gitmek isteyen insanlar yine yoğunluk oluşturacaktır. Dönerken ise ara duraklardan yolcu alıp indirme olabilir(Böylece gidişte seyahat süresi %80'lere dönüşte ise %50'lere kadar kısalır). Bu uygulamanın Avrupa Kültür Başkenti İstanbul'a çok yakışacağı kesin biraz Lüks olacak ama çok güzel olacağı kesin hayali bile güzel hemen İETT ye bir öneride bulunacağım ..Daha açılmadan Tabela hazır sol yan tabelada gerekir herhalde Havaalanı metrobüsüne..

İSMAİL ÇELİK

4 yıl önce - Cum 04 Hzr 2010, 09:47

Gerek yok M1 hattı yetiyor buraya.Havalimanı yolcusu ekseriyetlede ya taksi ile ya hususi araçla gidiyor hem.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM