Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Ahmet

19 yıl önce - Cum 21 Şub 2003, 06:11
BUR » B3.01. Bursa Bütünleşik Toplu Taşıma Sistemi

THE BUS SYSTEM IS INTEGRATED TO THE METRO SYSTEM.

BURSA METRO SYSTEM IN THE FUTURE

BURSA CITY CENTRE

A 3 DIMENSIONAL VIEW OF BURSA

En son Ahmet tarafından Çrş 26 Şub 2003, 05:58 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

xgokhan
19 yıl önce - Cum 21 Şub 2003, 06:44

I love the last one!

Mert Doğan
16 yıl önce - Prş 03 Ksm 2005, 22:59

Bursa'da toplu ulaşımı kullananların muhakkak farkettiği önemli bir yenilik yapıldı. Açıkcası İstanbul'da bile hatta türkiye'de bildiğim hiç bir şehirde olmayan çok güzel bir uygulama başladı.

Artık Bursadaki şehir içi ulaşımda kullanılan tüm toplu ulaşım araçlarına aynı akıllı kart ile biniliyor. Özel Halk Otobüsleri, Metro, Belediye otobüslerinin tamamında  Akıllı BuKart kallanımına geçilmiş durumda.

Ben bu akıllı kartları çok seviyorum. Özellikle temas etmesi gereken bir yerleri olmadığı için cüzdan içinden bile kartı okutturabiliyorsunuz. Taşıması kolay. aktarmalı hatlarda falan belli bir süre içinde araç değiştirince tüm sistem birbirine bağlı olduğu için hemen algılanıyor ve daha ucuz bir fiyata tarife uygulanıyor. Karta yüklenen kontrötler binilen hattın durumuna göre ücretlendiriliyor. Halbuki eskiden bilet kullanırken kısa hatta da uzun hatta da aynı bileti kullanıyorlardı.

Ulaşım ücretleri eskiye göre önemli ölçüde zamlandı. Eğer akıllı kart sahibi değilseniz tüm hatlar 1,5YTL ödeniyor. Ama AkıllıBuKartınız varsa en uzun hat 1,25YTL en kısa hat ise galiba 40kuruş.

Ayrıca metro fiyatları da artmış ama bence halen çok uygun. eskiden galiba 50 yada 60 kuruştu şimdi 80 kuruş olmuş. Öğrenci iseniz daha da ucuza metroyu kullanabiliyorsunuz.

Şahsen tüm toplu taşıma araçlarında aynı akıllı kartın kullanımasını çok beğendim. Bu sayede parayla veya biletle binilen tüm hatlarda AkıllıBuKart kullanılıyor. Ama Akıllıkartı olmayanlar eskisi gibi manyetik kartları kullanabilir. Tabi 1,5YTL vermeyi göze alabilrse.

Caner TEZER
14 yıl önce - Sal 24 Tem 2007, 03:07
Bursaray Fantezisi

Bursa Raylı Sistem'ini Google Earth üzerinden birazcık (!) geliştirdim. Bakalım beğenecek misiniz?  

(+)

-Öncelikle Bursaray denilen hafif raylı sistemi geliştirdim. Varolan ve planlanan 4 hattın son istasyonlarını birbirine bağladım. Uzatılması gereken kısımlarını da uzattım. Böylece Bursa'nın diğer illerle olan deniz, hava ve kara ulaşımı, üniversitesi, sanayi alanları ve turizm merkezi Uludağ'a çıkan Teleferiği birleşmiş oldu.
-Belli başlı varolan, varolacak ve benim tasarladığım istasyonları göstermeye çalıştım.
-Bursaray'a kardeş Bursa Metrosu tasarladım. Tamamen yerin altından ilerleyen (İstanbul'daki 4. Levent-Taksim Metrosu gibi) Böylece Bursaray bazı istasyonları ile Teleferik entegre edildi.
-Yine paralel istasyonları birbirine bağlamak amacıyla kısa cadde tramvay hatları tasarladım.
-Planlanan "Teleferiğin Oteller Bölgesi'ne ulaşması" fikrini de haritada göstererek Bursa'nın tüm ulaşım sorununu ortadan kaldıran bir sistem geliştirmeye çalıştım.

Hayal gücü ve gerçeğin birleşimi  

Talip Gurbetçi
13 yıl önce - Çrş 01 Nis 2009, 22:42

Çok güzel olmuş da hocam Mudanya'ya ve Havaalanına Metro'yu götüremeyizki... Yani bi kere Mudanya'ya yokuş çıkıp yokuş inmek gerekiyor. Havaalanı da bana çok uzak gibi geldi. Ama tabi keşke olsa da Mudanya'ya ve Havaalanına hızlıca ulaşılsa...

Caner TEZER
13 yıl önce - Prş 02 Nis 2009, 11:15

Yeter ki yapılmak istensin her şey olur. İstanbul'da tepeleri delip altına tünel yol yapıyorlar. Mudanya'ya metro götürmek için de bu şekilde bir yöntem uygulanabilir. Hem zamanında Bursa-Mudanya arasında demiryolu hattı varmış zaten. Sonradan sökülmüş. Hem dedim ya, zaten bu benim hayalim.

Batur

12 yıl önce - Prş 15 Ekm 2009, 00:15
Bursa Raylı Sistem Haritası

(+)

sinan2094

8 yıl önce - Cmt 31 Ağu 2013, 23:09
BURSA ULAŞIM HARİTASI

(+)

Hatalarım varsa lütfen söyleyin (ör: yeni farkettim d yerine c etabı yazmışım ) yazıları okuyamayanlar resmi bilgisayara indirip zoom yaparak okuyabilirler kendim yaptım alıntı değildir ilerde yeni hatlar (T2,T3 tramvay hattı, yeni bursaray etabları..vs) geldikçe eklemeye çalışacağım. inşallah ilerde daha yoğun raylı sistemlere sahip bir Bursa ulaşım haritamız olur.

umutberk
8 yıl önce - Cmt 31 Ağu 2013, 23:27

harita güzel olmuş ancak F-3 hattını da ilave etseniz daha iyi olabilirmiş.

sinan2094

8 yıl önce - Pzr 01 Eyl 2013, 13:24

Alıntı:
harita güzel olmuş ancak F-3 hattını da ilave etseniz daha iyi olabilirmiş

doğru söylüyorsun en yakın zamanda eklemeye çalışacağım...

Bu arada haritayı yükledikten sonra netliğini az kaybetmiş daha net halini
Buradan görebilirsiniz ==> https://plus.google.com/104250250154445927713/pos ...erid=ogpy0
zoom yaparak yazıları okuyabilirsiniz.

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara