Ana Sayfa 878 bin Türkiye Fotoğrafı

Malatya - Yeni Stadyum Projesi
Sayfa: 1, 2, 3 ... 66, 67, 68  Sonraki
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz (üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)

Malatya'nın yeni stadının ismi sizce ne olmalıdır ??
Turgut Özal Stadı
42.6%
 42.6%  [201]
Battalgazi Stadı
19.9%
 19.9%  [94]
( İsmet Paşa )İnönü Stadı
17.6%
 17.6%  [83]
Kayısıkent Stadı :)
19.9%
 19.9%  [94]
Toplam Oy : 472

umitcoskun
4 yıl önce - Pts 23 Ksm 2009, 23:07
Malatya - Yeni Stadyum Projesi

malatyamıza TOKİ tarafndan yapılma kararı alınan sadın ismi kapasitesi ve hertürlü konu
aklımıza takılan herşeyi ve stadla ilgili proje önerilerini stadın yerini vs.tartışabilecegimiz ve MALATYAMIZ için çooook önemli bu proje kararını konuşabilecegimiz bi sayfa açmak istedim..
yeni stad MALATYA mıza hayırlı olsun.. yapılması kararında emegi geçen herkese çok teşekkürler..
benim stadla ilgili bikaç önerim var varsa sizin de önerileriniz önce isminden başlayalım..

umitcoskun
4 yıl önce - Pts 23 Ksm 2009, 23:09

sanırım stadımız 27.000 kişi olacakmış ve inönü üniversitesi Elazığ yolu kampüsünün karşısında yapılması kararlaştırılmış.yanlış söylediysem ya da daha net bi bilgisi olan varsa bilgilerini paylaşmasını rica ediyorum..

fatih civelek
4 yıl önce - Pts 23 Ksm 2009, 23:16
kaynak ile ilgili

Ümit bey,

Internette bu konuyla alâkalı bir kaynak bulup ekleyebilir misiniz ? Neticede bu başlık ta Stadyumlar İndeksi'ne eklenecektir. Bu vesileyle stadyumlarla ilgili başlıklar güzel bir arşiv olmakla kalmayıp herkesin hizmetinde olacak. Bu durumda ilk yazınıza bir kaynak ekleyebilirsiniz çok mu çok şık ve yerinde olacaktır.

Saygılarımla
fatih civelek

Serdar OKAN
4 yıl önce - Pts 23 Ksm 2009, 23:20

Arkadaşımızın bahsettiği Malatya'ya yeni Stadyum ile ilgili bazı haberler...

Alıntı:
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Sivas, Malatya ve Afyonkarahisar'da bulunan 39-55 yıllık statları yıkıp, yerlerine yenilerini yapacak.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), 2008 yılında kurulan Tunceli Üniversitesi;nin ihtiyacı olan eğitim-öğretim binaları, lojman, idare binası ve sosyal tesislerini de yapacak.

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile TOKİ arasında imzalanacak protokol çerçevesinde; şehir merkezinde kalan, ekonomik ömrünü tamamlamış ve sportif faaliyetleri karşılamada yetersiz kalan spor tesisleri yıkılarak yerine yenileri yapılacak.

Gerçekleştirdiği konut projesi kapsamında 572 spor salonu yapan TOKİ, yapımı devam eden Seyrantepe Telekom Arena Stadı;nın ardından üç ile daha stat yapma kararı aldı. Sivas 4 Eylül, Malatya İnönü ve Afyonkarahisar Atatürk statlarının taşınmazlarını alacak olan TOKİ, söz konusu şehirlere uluslararası standartlarda yeni statlar yapacak.

Süper Lig takımlarından Sivasspor;un halen maçlarını oynadığı 4 Eylül Stadı'nın 1968 yılında, 2. Lig takımlarından Malatyaspor;un maçlarını yaptığı İnönü Stadı'nın 1970 yılında ve 3. Lig takımlarından Afyonkarahisarspor'un maçlarını oynadığı Atatürk Stadı'nın ise 1955 yılında yapıldığı belirtilirken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen yıl Sivas, Malatya ve Afyonkarahisar'a yaptığı gezilerde ''her üç stadın da yıkılarak yerine yenilerinin yapılacağı'' sözünü verdiği kaydedildi.

KAYNaK:http://www.malatyaguncel.com/news_detail.php?id=32084

Alıntı:
Yeni stad üniversitenin karşısına

İl Genel Meclisi Başkanı Abdurrahman Atay, yeni stadın 25 bin kişilik olacağını ve İnönü Üniversitesi kampüsü karşısındaki Atletizm Kompleksi'nin yanına yapılacağını söyledi. İl Özel İdaresi olarak Gençlik ve Spor Müdürlüğü'ne, üniversite kampüsü karşısındaki Atletizm Kompleksi'ne tribün yapımı ve çevre düzenlemesi için ayırdıkları 500 bin YTL'nin ise, Açık Yüzme Havuzu tadilatında kullanılmak üzere aktarılacağını belirten Abdurrahman Atay, "Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından talepte bulunulup, yeni stadın Atletizm Kompleksi yanına yapılacak olmasından dolayı burasının çevre düzenlemesi de yapılacak. Bu sebeple İl Özel İdaresi'nin ayırdığı 500 bin YTL'nin açık yüzme havuzunun tadilatına aktarılmasını talep ettiler. Biz de İl Genel Meclisi olarak kabul ettik" dedi.

Edinilen bilgiye göre, İnönü Stadı ve yanındaki Atatürk Spor Salonu ile Osman Çağlı Kapalı Yüzme Havuzu bölgesinin Toplu Konut İdaresi'ne (TOKİ) verileceği, TOKİ'nin ise burasını alış veriş merkezi için satacağı belirtildi.

TOKİ'nin ise alacağı bu bölgeye karşılık, üniversite kampüsü karşısına 25 bin kişilik stat, Şeker Fabrikası arazisine spor salonu ve havuz yapacağı kaydedildi.

Serdar OKAN
4 yıl önce - Pts 23 Ksm 2009, 23:24

Ben oylama şıklarından Battalgazi seçeneğini tıkladım. Malatyalı Cumhurbaşkanı İsmet İNÖNÜ adına bir Üniversite var. Malatyalı Cumhurbaşkanı Turgut ÖZAL adına bir Tıp merkezi var. Osmanlı döneminin Önemli Devlet adamlarından olan Battalgazi'nin Malatya'da her hangi bir yerde ismi yoktur bu yüzden Battalgazi seçeneğini işaretledim...

umitcoskun
4 yıl önce - Pts 23 Ksm 2009, 23:25

(+)

Kayserininki gibi olabilir ama farklı bi şekli görünümü olsun..

(+)

buna benzer olabilir tabiki görünüm olarak (bernabeu gibi yapılmasını beklemiyoruz )

şaka bi yana ben stadın 30.000 kişi kapasiteli yapılmasını çok istiyorum inşallah öyle olur ...

Serdar OKAN
4 yıl önce - Pts 23 Ksm 2009, 23:30

Bir başka isim MALATYA APRİCOT ARENA Stadyumu...

umitcoskun
4 yıl önce - Pts 23 Ksm 2009, 23:32

vayyy mükemmel oldu abi yaa stadın yapımına ne zaman başlanılacak acaba ??

fatih civelek
4 yıl önce - Pts 23 Ksm 2009, 23:56

Arena kelimesi beni çok cezbediyor.

' Battalgazi Arena ' .. Telâfuzu bile müthiş !

umitcoskun
4 yıl önce - Sal 24 Ksm 2009, 00:01

eyvallah abi saolasın böyle fikirler çok güzel şeyler çıkaracak inş.stad yapılmadan önce belediyenin önünde wowturkeyciler toplanıp karar verdigimiz ismi iletelim bence de
BATTALGAZİ ARENA STADYUMU Olsun.30.000 kişilik olsun.inönü üniversitesinin karşısına yapılsın.. hertarafı yeşillik restorantlar,alışveriş merkezi cafeler modern bekleme alanları spor salonları tenis kortları herşey olsun şöyle o üniversite yolundn geçerken arabayı sağa çekip yoldan stada bakıp gidebilinsin isteklerm bu kadar

Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET