Ana Sayfa 892 bin Türkiye Fotoğrafı
0 Beden Ne Demek?
1234   sonraki »
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Hüseyin Keskin

4 yıl önce - Pzr 22 Ksm 2009, 18:06
0 Beden Ne Demek?

Başlık biraz tuhaf gelebilir ama site denetçileri uygun görürse tabi.Yıllardır aklıma takılan bir soru var 0 beden ne demek?Düşünüyorum düşünüyorum bir türlü cevabını bulamıyorum o yüzden sizden yardım bekliyorum mesela ben 34 beden pantolon giyiyorum.o zaman 0 bedene hiç sığmam.

En son Hüseyin Keskin tarafından Pzr 22 Ksm 2009, 18:22 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Kazım Arslan

4 yıl önce - Pzr 22 Ksm 2009, 18:12

Beslenme sorunun varsa, yedigini sismanlamayayim diyerek tekrar disari çikariyorsan, sözümona bazi süper modellerin boyutlarina indiysen, kisacasi bir deri bir kemik kaldiysan "Sıfır Beden" oluyorsun..

Zafer A

4 yıl önce - Pzr 22 Ksm 2009, 18:19

Evet tuhaf olmuş başlık sanki.. 34 beden patolon giyiyorum derken sanırım kot pantolonun bel ölçüsü olan 34 den bahsediyorsunuz, mesela 34-36 gibi bel ve boy bedeni ayrı olan kot ölçüsünden. Bayanlardaki sıfır beden olayı ise bildiğim kadarıyla abiye kıyafet için geçerli olan ölçüye göre 36 bedenden aşığısını tasvir etmek için kullanılıyor, mesela 34 beden abiye kıyafet "0" beden olarak geçiyor. Ancak kot ölçüsü olan 34 ile karıştırmayın, siz de tahminen kumaş pantolonda 46 beden gibi giyiyor olmalısınız.

Emel A
4 yıl önce - Pzr 22 Ksm 2009, 18:21

Sıfır beden, bu dünyada yoksunuz ya da kısa bir süre sonra yok olacaksınız demek..!
Benim gibi yetmiş kiloya dayanmış biri içinse bir daha ulaşılması (Allah korusun bir hastalık hariç) pek mümkün görünmeyen demek.

Engin

4 yıl önce - Pzr 22 Ksm 2009, 19:49

hiç kullanılmamış beden demek

Burak Yılmaz.
4 yıl önce - Pzr 22 Ksm 2009, 19:50

Sayılı günlerin kalmış demek

Saygın ÖNGEN

4 yıl önce - Pzr 22 Ksm 2009, 20:04

Durumundan fazlasıyla rahat görünen ve başkalarının"fazlalarıyla" dalga geçmeyi amaçlayan kişiler tarafından uydurulmuş bir sözcük.

Hüseyin Keskin

4 yıl önce - Pzr 22 Ksm 2009, 21:41

Benim fikrim iskeletin giyeceği beden.

Osman Ataman
4 yıl önce - Pzr 22 Ksm 2009, 21:47

0 beden, yeme, icme incel, incel en sonunda iskeletor ol demek. zaten cogunun sonu iskelet olmak oluyor. Insan ve ozellikle kadin bedenini somuren kapitalistduzenin AB kriteridir, 0 beden. Kominizm coktu, simdi kapitalizmde cokuyor. Islam diye heveslenmeyin, bugunku Islami yorumumuzla olsa olsa bol terorist vegerici cikar ama bir sistem cikmaz.

USA' de same sex marriage' ler aldi yurudu. simdide cocuk edinmegede calisiyorlar.

Eskinin lut kavminin yerini USA aliyor artik.

Bakalim bu seferki bir ciglikmi, yerden, havadan su kaynatmakmi, bir titrememi?

Arada olan bize olacak o ayri.

Vedat BEHAR

4 yıl önce - Pzr 22 Ksm 2009, 21:52

0 Beden : Dünyada yiyecek bulamayan ve açlıktan ölen insanları hiç düşünmeyen ama onlar gibi 0 (sıfır) beden olup arkadaşlarına gösteriş yapan sonradan görme lumpen burjuva kadın ve kızlarına 0 beden denir.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET