Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Cumhuriyet Meydanı
123 ... 333435   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Mehmet YASA

13 yıl önce - Prş 02 Eyl 2004, 19:26
İzmir Cumhuriyet Meydanı

15 Mayis 1919'da baslayan Yunan isgali, 9 Eylül 1922'de Türk ordusunun Izmir'e girmesiyle sona ererken tüm Türkiye'nin kurtulusu ve bagimsizliginin baslangici olmustur..13 Eylül 1922'de cikartilan büyük Izmir yangini kentin büyük bir bölümünü yok etmistir.Savas sonrasinda azinliklarin kenti terk etmesi nedeniyle bosalan sehir tekrar imar edilmeye baslamistir...Italyan heykeltras Canunica'ta  yaptirilan Atatürk heykelinin konumlandigi  Cumhuriyet Meydani'nin yapimi 1932'de tamamlanmistir..

(+)

Cumhuriyet meydani basligi açilmamis ,  ama sanirim sitede baska meydan fotolari vardi..onlari da buldukça bu basliga tasiyabiliriz..ilgili arkadaslarin aklinda olursa sevinirim

sipahi
13 yıl önce - Prş 02 Eyl 2004, 20:18

(+)

(+)

(+)

Cumhuriyet Meydanı

(+)

son foto Ümit abiye aittir.

Bunlari demek istedin adas herhalde?

vehbim

13 yıl önce - Cum 03 Eyl 2004, 16:58

tikla1
Daha önceden yüklediğim "Cumhuriyet meydanı" panaroması.

Mehmet YASA

13 yıl önce - Cum 03 Eyl 2004, 17:09

Cumhuriyet Alani'nda büyük önderimiz Atatürk'ün "Ordular ilk hedefiniz Akdeniz'dir , ileri!" komutunu simgeleyen ve Atatürk'ün üniformasiyla bir at üzerinde tüm heybeti ile gösterildigi anit , ayrica kaidesindeki kabartmalari ile de dikkati çekmektedir...

(+)

irfan x
13 yıl önce - Cmt 04 Eyl 2004, 12:55

arkadaşlar ben izmir'de hiç bulunmadım ama fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla çok şey kaybetmişim bir İstanbul'lu olarak.
Bence Cumhuriyet Meydanı Türkiye'nin en iyi en modern maydanı.
Ne bizim Taksim, ne de Ankara'da ki Kızılay bu meydanın kalitesine ve düzenine yaklaşamıyor.
Ben bu meydana çıkan caddelerin fotoğraflarını görmek isterim.
Böyle güzel bir meydana açılan yollar, meydana yakışıyor mu? Lütfen, size zahmet olacak ama bize o caddeleri de tanıtın...
Sevgiler...

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 333435   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR