Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir'e taşınan biri için oturulabilecek semt önerisi
« önceki   123 ... 181920   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 19
Misafir 528

3 ay önce - Cmt 04 Ağu 2018, 14:44

Balçova Narlıdere Güzelbahçe Fahrettin Altay Güzelyalı Poligon Göztepe Hatay Halilrıfat Paşa buralar İzmirin en kazık semtleri paran azsa açısından...

AnL_95
3 ay önce - Cmt 04 Ağu 2018, 15:10

Halilrıfat İzmir'in en yaşlı semtlerinden ayrıca ciddi tro istilası var. Kesinlikle lüks yada kazık değil Menderes döneminden kalma eski evler dolduruyor her yeri ulaşım açısındanda her yer yokuş. Hatay hakkında ciddi ön yargı var Metroya yürüyerek 5dk mesafede olan 1+1'de 650TL'ye oturuyorum. 650'ye anca Evka-4'te, Güzeltepe'de Uzundere'de ev bulursun bu şartlarda. Böyle iken böyle yani. Ama evet bakkallar, lokantalar, züccaciyeler, ustalar her şey çok pahalı civarda ben de ondan şikayetçiyim

Tacettin Şenel

3 ay önce - Cmt 04 Ağu 2018, 15:54

Anıl dedecim sen İzmirlimisin.....

Misafir 13a

2 ay önce - Pts 03 Eyl 2018, 11:31

Okuduklarıma göre herkes aktif olarak izmir hakkında bilgi verebiliyor. En güncel olarak benim merak ettiğim bölge imbatlı mahallesi ve örnekköy mahallesi. Gelişiyor baktığım kadarıyla ama yaşayan kesim hakkında bilgisi olan var mı? Ve şehirdışı olarakta çevreyolunu kullanarak heryere ulaşım kolay özel aracınız var ise. Şehirden uzakta site olup kesimin biraz daha elit olduğu bölgeleri de öğrenebilir miyim .
Teşekkürler.

AnL_95
2 ay önce - Pts 03 Eyl 2018, 15:15

Yani Mavişehir, Narlıdere (Sahilevleri, NARBEL, Folkart), Güzelbahçe, Ulukent (35. Sokak ve yukarısı) gibi bölgeler şehirden uzak olup genelde elit / beyaz yaka kesimin ikamet ettiği bölgelerdir.

Evet Taco İzmir'liyim

Misafir 28c

2 ay önce - Pts 03 Eyl 2018, 15:16

karsiyaka yi tavsiye ederim

Misafir bb9

2 ay önce - Cum 07 Eyl 2018, 20:57

Merhaba
Ben de İstanbul'dan İzmir'e öğretmen olarak gelenlerdenim.
3-5 sene sonra emekli olacağım.
İzmir'in semtleri hakkında hiç bir fikrim yok. İstanbul semtleri ile kıyaslanırsa Etiler'i nerededir; Kadıköy'ü nerede; Beşiktaş'ı nerede?

Hem deniz kokusu alayım, hem merkeze uzak olmayayım, hem de emekliye uygun sakin bir yer olsun, hem de 400 bini geçmesin istiyorum
Biliyorum çok şey istedim.

Öneriniz var mı acaba?

mahmut11
2 ay önce - Cum 07 Eyl 2018, 20:58

İzmir'in semtleri kendine özgüdür. Etileri Kadıköy'ü yoktur. Böyle tanımlamalar içinde kaybolmayız.

yusuf lutfi

2 ay önce - Cmt 08 Eyl 2018, 00:30

Alıntı:
Merhaba 
Ben de İstanbul'dan İzmir'e öğretmen olarak gelenlerdenim. 
3-5 sene sonra emekli olacağım. 
İzmir'in semtleri hakkında hiç bir fikrim yok. İstanbul semtleri ile kıyaslanırsa Etiler'i nerededir; Kadıköy'ü nerede; Beşiktaş'ı nerede? 

Hem deniz kokusu alayım, hem merkeze uzak olmayayım, hem de emekliye uygun sakin bir yer olsun, hem de 400 bini geçmesin istiyorum  
Biliyorum çok şey istedim. 

Öneriniz var mı acaba? 

İstanbul'da alıştığınız her mıntıkayı İzmir'de de bulabilirsiniz. Ama bu kıyaslamayı bırakıp, İzmir'in keyfini sürmenizi öneririm. 3-5 sene sonra İstanbul'a dönmek istemeyeceğiniz konusunda sizinle iddiaya girebilirim..

Misafir c2e

2 ay önce - Cmt 08 Eyl 2018, 19:46

İzmir'in ne Beşiktaş'ı ne Kadıköy'ü ne de Etiler'i vardır ama Rahmanlar, Kurfalı, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi tarzında mahalle arıyorsanız ziyadesiyle mevcuttur...

Şimdi Size Alsancak, Bostanlı, Mavişehir falan diyeceklerdir; bunların hepsini toplasanız bir Çiftehavuzlar veya Ulus etmez...

Bu nedenle ne diyecekler; semtlerimiz kendine özgüdür, başka şehirlerin semtlerine benzemez!

Mesela şöyle bir şey yapın:

Arama motorlarına "Bayraklı'dan Körfez manzarası" yazın, karşınıza gerçekten nefis manzaralar, nefis gün batımı fotoğrafları çıkacaktır...

Sonra bir de "Körfezden Bayraklı manzarası" yazın, bakın bakalım ilk aramanızdaki o nefis manzaraların görüntüleri nasıl semtlerden çekilebiliyor?..

sayfa 19
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 181920   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet