Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Ayhan
8 yıl önce - Cmt 14 Ksm 2009, 22:27

Menemen Ulukent
Yüksek Vadi Evleri
Körfez Evleri
Evka - 3
Narlıdere
Balçova
Gaziemir

tavsiye edebilirim...

Orkun
8 yıl önce - Pzr 15 Ksm 2009, 03:02

Tavsiyeleriniz benim için çok önemli. Hepsini değerlendiriyorum. Teşekkürler. Umarım bu konu başkalarının da işine yarar.

uzay
8 yıl önce - Pzr 15 Ksm 2009, 17:06

Orkun Bey dediğiniz gibi arabanız olması ve emekli olmanız Urla'nın Torosan Mah.'deki özel sitelerden birisini seçebilirsiniz.Hem sakinliğiyle hem yeni yeni gelişen sahil boyuyla ve dünyada 3yerde bulunan rüzgarıya ve havasıyla tam bir doğa severlerin ve sakinlik isteyenlerin yeri derim.Benimde anneannem,babam hepsi emekliler ve her ikisininde burdaki altınevler sitesinde yazlıkları bulunmakta.1000kişilik bir yerleişm ve 7,8 adet site bulunmakta. Geri kalan evlerde yazlık veya şato tipinde olan evlerdir.Yolları tertemiz asfaltları yeni dökülmüş .Denize girme her tarafından yapılabilir.Çeşme'ye 20dklık uzaklıkta Konak Meydanı 'nada yarım saat 40dklık mesafede ayrıca tekne kiralama veya tekne satın aldığınızdada bir çok iskelesi bulunmakta bu iskelelerde boş durumda durmakta.Tam denizin ortasında Yılan Ada'sı mevcut .Kışlarıda dağlarda gezinti ve macera yaşamak isteyenlerin yerlerinden.Zaten 1,2 yerde orman yangınları oldu ama hepsi şu anda tekrardan yeşil örtüyle kaplanmış durumda.Urla içinede arabayla 5dklık mesafede ve saat başı Urla içine kalkan otobüsleride mevcut.Ben Urla derim .

ibrahim89

8 yıl önce - Pts 23 Ksm 2009, 21:13

eğer izmirin en iyi semtinde oturmak istiyorsanız balçova da oturmanızı tavsiye ederim, özellikle doğa ile iç içe bir yaşamınız olur(her sabah 7 de kalkıp baraja doğru bir yürüyüş yapabilir,akşamlarıda inciraltında keyifli bir vakit geçirebilirsiniz.)agora,kipa,koçtaş,mediamarkt,bestbuy,özdilek,palmiye gibi avm lere yürüme mesafesinde olursunuz.özellikle balçova korütürk mahallesinde 10 sene oturan bir kişi olarak size şunu söyleyebilirim, evinizin önündeki sokaktan yarım saatte 1 araba anca geçer o derece sessizdir.İnsanlar kültür seviyesi yüksek kesimdendir.Her apartmanın yarısından fazlası emeklidir.Sokaklar temizdir,ısınma sorunu yoktur çünkü jeotermal enerji vardır.Ancak ev fiyatları oldukça yüksektir.araştırmanızı tavsiye ederim

Mehmet Doğanöz
8 yıl önce - Sal 15 Arl 2009, 10:24

Buca şirinyer bir Ankaralının isteklerine cevap verebilecek nitelikte..

erdal ırgat
7 yıl önce - Cmt 06 Mar 2010, 13:35

Bende Ankara'da uzun yıllar oturdum ve Karşıyaka'yı tercih ettim...Ankara perspektifinden baktığımızda; İzmir'de yerleşmek isteyenler için ideal semtin Karşıyaka olduğunu söyleyebiliriz...

ibrahim89

7 yıl önce - Cmt 06 Mar 2010, 18:40

bornova ve bucayı tavsiye etmem..Denizin havası bu semtlere ulaşmıyor.Özellikle bornovayı Ankara'ya çok benzer bulacaksınız.

Fırat Yenidünya
7 yıl önce - Cmt 06 Mar 2010, 19:03

Bir farklılık yasamak ıstemıyosa menemen koylerınde otursun sakaydı

batuhan
7 yıl önce - Cmt 06 Mar 2010, 19:15

Bence Ankara'dan taşınan biri için en ideal yer Göztepe,Narlıdere,Konak civarıdır.Ankara yokuşlu e buralarda yokuşlu pek yabancılık çekmezler.Ancak Ankara'nın düz kesimlerinde oturanlar için Bornova ve Karşıyaka civarını öneririm.Ben ne dersem deyim insan oturacağı yeri kendi görmeli.Kendileri karar versin yani.

Ha birde yazmayı unutmadan.Yazları Çandarlıya Ankaralı vatandaşlar çok gelir.Aynı şekilde İstanbullularda.Amcamın orada bir evi var ve yazları hep kiralar.İstanbullular ve ya Ankarlılar daha çok arıyor İzmirlilerden. Adamlar 3-4 gün önceden arayıp ayırtıyor.Şaka bir yana gerçekten baya sevilen bir yer.

deniz dilara
5 yıl önce - Prş 06 Arl 2012, 05:30
fikirlerinize ihtiyacım waar :)

selam. Tatil amaçlı bi kaç kez İzmire gittim ve şuan oraya yerleşmeyi düşünüyorum. ama sizinde bildiğiniz gibi çevre, yaşam şekli ve kültür çok önemlidir. Yıllardır İstanbul'da yaşıyorum. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 121314   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet