Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Orkun
8 yıl önce - Cum 13 Ksm 2009, 14:02
Ankaradan taşınan biri için İzmirde oturulacak semt

Şuanda Ankarada oturuyorum. Ve yazın İzmire taşınmayı planlıyorum. 200.000tl ye kadar yeni site içinde ev arıyorum. Fakat izmiri hiç bilmediğim için sizden yardım istiyorum. Hangi semtlerde oturulur? Hangi siteleri tavsiye edersiniz? İstediğim özellikler site ya sıfır olsun yada 1-2 senelik yeni bina olsun. İzmirde istanbulun beylikdüzü semti gibi komple siteden oluşan bir semti var mı? Yada Ankarada Çukurambar gibi biryer. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

TUĞRUL ÖZDEMİR

8 yıl önce - Cum 13 Ksm 2009, 14:14
İzmir

7, 8 ay kadar İzmir de bulunmuş ve doğma büyüme Ankara lı olup, 25 yıldır İstanbul da yaşayan biri olarak benim önerilerim Bornova Profesörler Sitesi ve çevresi, Narlıdere-Balçova dolaylarındaki siteler olabilir, yinede en sağlamı önceden bir keşif yapıp kendinizin beğenmesi, şimdiden kolay gelsin....

Erkan_T
8 yıl önce - Cum 13 Ksm 2009, 14:47

Oturacağınız semti, işe yakınlık olarak yada dinlenme amaçlı olarak değerlendirmelisiniz.

Şehir merkezinde devamlı işiniz oluyor ise, Konak ilçesine yakın sahilboyundan bir yerler arayabilirsiniz.Arabanız var ise, Narlıdere ve Balçova' nın huzurlu ve sakin semtlerinden birinden yine Sahilyolu üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Narlıdere, şuan Kentsel dönüşüm yaşayan büyük ilçelerdendir.Var olan gecekonduların, küçük apartmanların yıkıldığı yeni sitelerin yapıldığı büyük bir ilçedir.Trafiğin rahat aktığı, Sahilevleri ve Çeşme gibi bölgelere yakın yerdir.

Balçova, artık dolup taşan bir ilçedir.Yine şehir merkezine çok kısa dakikalar ile kalkan otobüsler ile rahatlıkla gidip gelebilirsiniz.Yeni yapılan birkaç siteyi araştırabilirsiniz.Büyük AVM olanakları, İnciraltı gibi eğlence-dinlenme alanlarının olduğu büyük ilçelerdendir.
Balçova ve Narlıdere, Jeotermal altyapısının bulunduğu Türkiye' nin nadir ilçelerindendir.

Herşeyden önce gözlerinizle kendiniz gelip görmeniz olacaktır.

Orkun
8 yıl önce - Cum 13 Ksm 2009, 14:54

Bu yaz emekli oluyoruz eşimle birlikte. Birikimimizle emekli hayatı yaşayacağımız son durağımız olsun istiyoruz. Kızım dokuz eylülde okuyor bu sene ilk senesi. Arabamız var. Şimdi buradan sizin fikirlerinizi aldıktan sonra kafamda birkaç yer oluşsun oralara gideyim istiyorum. Sıfır gitmemek için. Sizin önerdiğiniz yerlerden kendi beğenilerimize göre bir yerde bütçeme uygun bir konut istiyorum. Her türlü öneriye ve fikire hala açığım. Teşekkürler.

H.İ.Murat ÇELİK
8 yıl önce - Cum 13 Ksm 2009, 16:28
Yüksek Vadi Evleri

Eğer aracınız var ise, Yüksek Vadi Evlerini öneririm. Karşıyaka'da otoban çıkışında yer alıyor.
Ayrıca dolmuş ve belediye otobüsü ile Karşıyaka merkeze ulaşımı çok kolay.
Belirttiğiniz fiyata 3+1, manzaralı, zemini sağlam, güvenlikli, otoparklı, yeşil alan içinde, merkezi ısıtmalı çok yeni evler satın alabilirsiniz.
Ayrıca çevresinde Oyak, Soyak gibi inşaat gruplarının da siteleri var. Onlara da bakabilirsiniz.
Daha detaylı bilgi için aşağıdaki linkleri inceleyebilirsiniz.

Kızınızın 9 Eylül'de okuduğunu söylemişsiniz. Sanırım Buca'da. Burası Buca'ya uzak kalabilir, ama yine de görmenizde fayda var.

İzmir'deki yeni yaşamınızda size mutluluklar...

www.wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=34946&start=10
www.yuksekvadievleri.com

Orkun
8 yıl önce - Cum 13 Ksm 2009, 17:42

Yüksek vadi evleri tam istediğim gibiymiş. Ayrıca baysettiğiniz gibi çevresinde de birçok site var.

serdar ölmez
8 yıl önce - Cum 13 Ksm 2009, 18:48

Alıntı:
Bu yaz emekli oluyoruz eşimle birlikte. Birikimimizle emekli hayatı yaşayacağımız son durağımız olsun istiyoruz.

Emekli iseniz. KESİNLİKLE BALÇOVA Termal otel yakınları veya NARLIDERE...

İşim Çiğlide olmasaydı kesinlikle buralarda otururdum. Havası, suyu bile farklı Bunun yanında termal otelin arkasında çok güzel bir orman yürüyüş parkuru varki ömrüne ömür katar insanın...

bu yürüş parkurunun manzarası

Siteler

teleferik ve orman manzaralı evler

Genel Görünüm

Umarım yardımcı olabilmişimdir...

ibrahim_

8 yıl önce - Cmt 14 Ksm 2009, 13:54

Kızınızın okuluna ulaşım yönünden,sizin isteklerinize uygun yer olarak bence Evka-3 çok uygun.Çevre yoluna yakınlığı,etrafında bolca sitelerin (düzen ve yerleşim olarak çok beğendiğim bir yer)olduğu bir semt aklınızda bulunsun..

M Ali Çelik
8 yıl önce - Cmt 14 Ksm 2009, 14:01

yeni bir site de daire için bütçenizi arttırmanız gerekir. Bahsettiğiniz rakamda bir daireyi site dışında bile sıfır veya 1-2 yaşında daire için bulmanız çok zor. Ancak biraz daha merkezlerin dışında daha orta kalitede bölgelerde, çoğunluğu kooperatif kökenli, sağlamlık konusunda soru işareti bırakan daireler var.

Burak ÇİÇEK
8 yıl önce - Cmt 14 Ksm 2009, 17:43

Alıntı:
İstediğim özellikler site ya sıfır olsun yada 1-2 senelik yeni bina olsun. İzmirde istanbulun beylikdüzü semti gibi komple siteden oluşan bir semti var mı? Yada Ankarada Çukurambar gibi biryer. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Mavişehir İstanbul'un Beylikdüzü özelliğine yakındır.
Çağdaş bir yerleşim birimidir.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 121314   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet