Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Pahalı et sorunu ithal et ile çözüldü
« önceki   123 ... 959697 ... 113114115   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 96
Fatih Şen

6 ay önce - Cmt 23 Arl 2017, 00:00

Uzun süredir ESK dan kıyma alıyorum fiyat ve hijyen olarak çok iyi ama kurbandan kalma bir kıyma ve ESK kıymasını kavurdum gerçekten arada müthiş fark gördüm..

ESK nın Kıymalı tatsız ve çok yavan geldi.Ve kavururken sertliği bir türlü geçmedi ufak parçalara kavuramadım büyük büyük kaldı.

Kurban bayramında kalan kıyma ise tadı tuzu yerinde kaç aydır beklemesinler rağmen ve Kum gibi kavrulmuş ufak ufak.

Moralimi bozdu ESK nın kıymasının öyle yavan ve formunun bozuk olması.

Ne güzel ucuz 31 liraya alıyorum diye seviniyordum

Markette satılan kıymaları denemedim.

Yakup

6 ay önce - Pts 25 Arl 2017, 15:06

Türkiye'ye Sudan'dan ucuz et teklifi

Sudan Tarım ve Orman Bakanı Abdullatif Ahmed Mohamed Ijaimi, "Eğer bir anlaşmaya varabilirsek Türkiye için yüksek kaliteli eti ucuza üretebiliriz. Fiyatı 4 dolardan daha fazla olmaz." dedi

Alıntı:
. Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) aracılığıyla 2014 yılında Türkiye ile Sudan arasında iş birliği protokolü imzalandığını söyleyen Sudan Tarım ve Orman Bakanı Abdullatif Ahmed Mohamed Ijaimi, bu kapsamda 30 bin hektarlık pilot bölgede projenin test edildiğini belirtti. Bakan Ijaimi, projenin tümünün hayata geçirilmesi için gereken hazırlıkların tamamlanma aşamasında olduğunu bildirdi.

Ijaimi, söz konusu pilot bölgede çeşitli tohumların denendiğini, buradan alınacak sonuçların büyük ölçekli projeler için kullanılacağını ifade etti.

Sudan'da canlı hayvan üretim maliyetlerinin düşük olduğunu dile getiren Ijaimi, "Eğer bir anlaşmaya varabilirsek Türkiye için yüksek kaliteli eti ucuza üretebiliriz. Fiyatı 4 dolardan daha fazla olmaz." diye konuştu.

Ijaimi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Sudan ziyaretinin önemine işaret ederek, bu çerçevede bakanlar ve iş dünyasının bir araya geldiğini söyledi. Türk iş adamlarının Sudan'daki yatırım fırsatları ve tarım sektörü konusunda bilgilendirildiğini anlatan Ijaimi, ziyaretin iki ülke arasındaki ilişkilere önemli katkı sunacağını vurguladı.

Türkiye ve Sudan arasında çeşitli alanlarda stratejik iş birliği için çalışmalar yürüttüklerini anlatan Ijaimi, iki ülke tarım heyetlerinin şubatta bir araya geleceğini, ardından bu kapsamda Türkiye'yi ziyaret edeceğini bildirdi. Ijaimi, "Türkiye'nin gelişmiş bir ülke olduğunu biliyor ve tarım alanında, kazan-kazan şeklinde, stratejik bir partnerlik üzerine çalışıyoruz." dedi.

TİGEM aracılığıyla 2014 yılında imzalanan anlaşma ile Sudan'da pilot çiftlik kurulması ve 5 farklı bölgede belirlenen arazilerde Türk girişimcilerin yatırım yapmasının önünün açılması hedefleniyor.

KAYNAK: MILLIYET.COM.TR

Pahali et sorunu yine uzun vadeli düsünemedik maalesef..

Yine kolay cözümü bulmaya calisiyoruz...

Ithal et ile SORUN CÖZÜLMEZ..

Misafir 269

6 ay önce - Pts 25 Arl 2017, 16:38

pahalı et sorunu sadece yerli üretici ve yerli üretimle çözülür..bakalım bunu ne zaman idrak edebileceğiz !..

Mühendis 000
6 ay önce - Cum 29 Arl 2017, 09:48

Çiftçi ve hayvancılığı ithal edilen ürünlerle bitirdiler. Kırmızı eti avustralyadan, balık etini norvecten rusyadan, tahıl bakliyatlari kanada meksika arjantin den, zeytin yağını tunustan, samanı bulgaristan dan , ithal eden bir ülke olduk ve alabildigince büyük olan topraklarımızsa bos. Üzerinde ne bir fabrika nede başka bir şey

önery

6 ay önce - Cum 29 Arl 2017, 10:11

sadece et değil çoğu üründe fiyatları düşürmek için ithalata başvuruluyor.
şuanki şartlarda 1 birim ürün üretmek bizde pahalıya geliyor. ucuza alınca sanki ucuzlayacak gibi düşünülüyor. halbuki bu işin içinden çıkılmaz bir durumu sürüklüyor.

ithala devam etmesen , kesildiği anda yine fiyatlar yükselecek.
devam etsen kendi üretimini baltalayacaksın.

ülkemizdeki 1 birim ürün üretme maliyetini düşürecek önlemler alınsa, ( sadece parasal destek değil ) verimi arttıracak tohum üretiminden tutunda, yem sanayisini geliştirmeye, çiftçiye ,hayvancıya eğitim vermeye, eğitimli insanlar tarafından yönetilmeye bir çok alanda girişimlerde bulunulsa bu ithal etmekten daha iyi daha kalıcı bir çözüm oluşmuş olur.
birde bu komisyoncuların sayısını azalttığında ballı kaymak.
ne üretici küser nede insanlar pahalı diye almaktan vazgeçer.

karadulcem
6 ay önce - Cum 29 Arl 2017, 10:48

şu ülkenin düştüğü duruma bakarmısınız hayvancılık anlamında bizden daha değerli olan neresi var ülke su dersen var toprak dersen '' adamı baş aşağı diksen '' ürün alırsın bu nasıl bir şey anlamadım gitti sarmısak alıyoruz üzerinde maddein çin yazıyor yazıklar olsun ciddi anlamda haram olsun

veysel döker
6 ay önce - Cum 29 Arl 2017, 11:07

simsarların çarklarına çomak sokmak için çok olumlu bir hareket. Ne üretici kazanıyor ne de tüketici ucuz et yiyordu. Varsa yoksa şişman aracı simsarların cebi doluyordu.
şimdi şişirsinler bakalım fiyatları

Yakup

6 ay önce - Cum 29 Arl 2017, 11:12

Alıntı:
sadece et değil çoğu üründe fiyatları düşürmek için ithalata başvuruluyor.
şuanki şartlarda 1 birim ürün üretmek bizde pahalıya geliyor. ucuza alınca sanki ucuzlayacak gibi düşünülüyor. halbuki bu işin içinden çıkılmaz bir durumu sürüklüyor.

ithala devam etmesen , kesildiği anda yine fiyatlar yükselecek.
devam etsen kendi üretimini baltalayacaksın.

Cözümleri ve sorunlari hep baskalarinda bulmaya calisiyoruz.. Kendimiz iceri dogru hic bakmiyoruz...

Misafir 5e5

6 ay önce - Cum 29 Arl 2017, 11:18

Sonuna kadar Serbest ticaret bu sonucu doğurur.
Büyük balık küçük balığı yutar.
Devlet bazı sektörlerde müdahil olmalı ama direkt üretici ve tüketicinin yanında olarak.
Tabiki bu dağıtım firması aracı ve rantçı yakınları olduğu sürece üretici ve tüketici kazık yemeye devam edecek.

önery

6 ay önce - Cum 29 Arl 2017, 11:25

o kadar üniversitede ziraat fakülteleri var. veterinerlik var. biyoloji var. buralarda tohum için , yem için, ürünlerin-hayvanların yetişme yerleri, toprak türü,iklim şartları için çalışmalar yapılsa hem maliyet düşer hemde düşen bu maliyete rağmen üretim verimi artar.
kalıcı da bir çözüm olur. çiftçilik hayvancılık gelişir. bir çok üniversite mezunu isthdam edilir.

sayfa 96
« önceki   123 ... 959697 ... 113114115   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET