Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Pahalı et sorunu ithal et ile çözüldü
« önceki   12345 ... 123124125   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 4
GÜVENLİK
8 yıl önce - Prş 30 Eyl 2010, 04:36

Akaryakıt fiyatlarına alıştık, et fiyatlarınada alışırız.

serhat arkadaş, alışmak zorundamıyız?

ahmetgülen
8 yıl önce - Prş 30 Eyl 2010, 22:08

Alıntı:
En pahali et bizim degil.
Iranda daha pahaliymis

İranda çok oluyor, bizim rekorlarımızı nasıl elimizden alır, inanamıyorum.

O kadarda İrana para veriyoruz. (doğal gaz)

kaan87
8 yıl önce - Prş 30 Eyl 2010, 23:23

Arkadaslar size sorum.Eskiden böyle 5 -6 sene önce yazlari köyde dedemgili ziyaret edince, köylülerin mali yani inek felan cokdu, gecen sene gitim vallah diyorum köyün yüzde onu anca hayvancilikla ugrasiyor. Bide köyde genc kalmamis hepsi sehire gitmis. Genclerimiz hayvancilika hic merakli degil galiba ne dersiniz?

Murat Y
8 yıl önce - Prş 30 Eyl 2010, 23:38

Alıntı:
Genclerimiz hayvancilika hic merakli degil galiba ne dersiniz?

İnsanların hayvancılıkla ilgili fikri "Benim oyum dağdaki çobanla bir mi olacak" iken, normal değil mi bu?

Güzel fatih

8 yıl önce - Prş 30 Eyl 2010, 23:49

Alıntı:
İnsanların hayvancılıkla ilgili fikri "Benim oyum dağdaki çobanla bir mi olacak" iken, normal değil mi bu?

1300 TL maaşla çoban bulunamıyor

Malatya'da yılın 7 ayı çalışan ve tüm ihtiyaçları köylüler tarafından karşılanan çobanlığa ilgi, bin 300 lira maaş verilmesine rağmen olmuyor

ÇOBAN MAAŞIMLA EV ALDIM'
Malatya'nın Akçadaç ilçesine bağlı Göktarla köyünde çobanlık yapan 39 yaşındaki Faik Hamurcu ise, 12 yıldır inek çobanlığı yaptığını belirterek, mesleğinden memnun olduğunu söyledi.
yorum sizin

sefer bayraktar

8 yıl önce - Prş 30 Eyl 2010, 23:59

çok şikayetçi olduk çok
hiç birşey beğenmiyoruz
yok dünyanın en pahalı eti bizdeymiş
yok dünyanın enpahalı alkol fiyatları bizdeymiş bir şişe rakının % 68 vergiymiş
yok akaryakıt fiyatları tavan yapmış benzinin litresi 3.65 tl.olmuş

bir şey beğenmiyoruz arkadaş
hükümetimiz yemedi içmedi, gece demedi gündüz demedi yeni anayasa paketini meclisten geçirip refarandumla aziz milletimize onaylattı..
vatandaş olarak Anayasa mahkemesine bireysel başvuru hakkı kazandık...az şeymidir bu??
hangi avrupa memleketinde var bu özgürlük...

düğün bayram yapacağımıza dünyanın en pahalı etini yiyormuşuz da.. eti bulmuşuzda parasına bakıyoruz...sallandırıcan birkaç tanesini bak birdaha et yiyorlarmı??

Emre TURKKAN

8 yıl önce - Cum 01 Ekm 2010, 21:01

Alıntı:
Arkadaslar size sorum.Eskiden böyle 5 -6 sene önce yazlari köyde dedemgili ziyaret edince, köylülerin mali yani inek felan cokdu, gecen sene gitim vallah diyorum köyün yüzde onu anca hayvancilikla ugrasiyor. Bide köyde genc kalmamis hepsi sehire gitmis. Genclerimiz hayvancilika hic merakli degil galiba ne dersiniz?

hayvancilik koylunun elinden cikmis buyuk entegre tesislere girmis durumda, bundan dolayi hayvan populasyonu cok azaldi.bunda genc nesilin sehirlilesmesi de etkili diye dusunuyorum e yaslilarda bir sure sonra cobanlik yapamiyor zaten. koylerde bolgesine gore katmadegeri yuksek tarim urunleri tercih ediliyor artik (kayisi, findik vs...)

Serdar_Valerii

8 yıl önce - Cum 01 Ekm 2010, 22:20

sekörün 1 e 1 içindebiri olarak gözlemliyorum. Ülkede tarın sektöründe ağalık sistemine doğru gidiliyor. 10-15 başlık 200 küçük işletme yerine 3000 başlık tek büyük işletme olsun isteniyor. İktidara gelen kim olursa olsun hangi parti olursa olsun artık bu iş devlet politikası haline geldi. Hayvan Islah kanunu kaldırıldı ve ilgili yasa hükmü aralık ortalarında yürürlüğe giriyor. Yeni kanuna göre ıslah birlikleri pasivize oluyor. Köylü kendi ıslah kayıtlarını tutamayacak duruma getiriliyor. Yem fiyatlarına peş peşe acımasız zamlar geldi. Sanayici eti sütü yok pahasına alıyor. Gerekçe olarak da "yem fiyatından banane ben bu fiyattan alıyorum" diyor. Yem fabrikaları da" et süt fiyatından banane ben bu fiyata satıyorum" diyor.Ama süte zam gelince yemci de bindiriyor. Bu şartlarda hayvancılık ölüyor ve et süt parekandede pahalı hale geliyor. Ama bu ağalık sistemi yerine oturunca şu an yatırım yapan ağalar parayı o biçin götürecek.

Mustafa Kavlak

8 yıl önce - Cum 01 Ekm 2010, 22:40

üzücü bir kıyaslama yapacağım,

Almanya ve Fransa da etin kilosunu 5 ile 8 euro arasında alabiliyoruz bu arada maaşlarımız 1000 ile 2000 euro civarında sayılır.

Türkiye deki rakamları hatırlatmayım, benden daha iyi bilirsiniz, mevcut hükümetimizi çoğu başarılarından dolayı tebrik ediyorum amma halkın et tüketimi gibi temel ihtiyaçlarına çözüm getirememesi kabul edilecek bir durum değil.

Madem çok sayıda işsiz insan var, hayvancılık ve çobancılık mutlaka teşvik edilmeli,
yoksa millete iş mi beğendiremiyoruz.

En son Mustafa Kavlak tarafından Cum 01 Ekm 2010, 22:40 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

denizdab
8 yıl önce - Cum 01 Ekm 2010, 22:40

aşrı zenginleşen %1 değilsen, türkiye de maddi açıdan yaşamak çok zor.

sayfa 4
« önceki   12345 ... 123124125   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET