Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
Serdar Cesar
9 yıl önce - Sal 25 Eyl 2012, 09:17

Alıntı:
İstanbul Belediye otobüslerinde de telefon yasak idi. Sonradan birden serbest oldu. Meğersem bir zararı yokmuş. Kandırıldık mı?

Aynı yasak Ankara'da 1999 model Mercedeslerde de vardı. Sonradan yasak kendiliğinden kalktı

Otobüslerde yasak etmenin 1 numaları nedeni çenesi düşük yolcular. AŞTİ'den başlıyor konuşmaya, neredeyse Bolu'ya varana kadar birşeyler söylüyor karşısındakine. Sanki insanlar mecbur senin sülalenin iç meselerini dinlemeye. Ya da müdürüyle, patronuyla , elemanıyla iş meselelerini tartışıyo. Bize ne sizin fabrikanızdan. Yasak iyidi bence.

tolginho

9 yıl önce - Sal 25 Eyl 2012, 10:06

Buradaki temel nokta bir otobusteki 100 yolcu serbest diye ayni anda konusursa ortaya cikar. Otobus kapali bir kutu oldugundan farday kafesi gibi calisir ve sinyalin buyuk bolumu arac icine geri yansir. Boylece 100 cihaz belki 150 cihaz varmis gibi etki yaratabilir.

O yuzden telefon gorusmelerini kisa tutmak gerekiyor.

Sorun bilincsizce saatlerce yapilan gorusmelerdi. Belediyeler bu tip kullanimlarin gozardi edilebilecek kadar azaldigini dusunuyorlar ki yasagi kaldirdilar.

İDO ya gelince, telefon gorusmeleri artik serbest.

Yusuf Esengül
9 yıl önce - Sal 25 Eyl 2012, 10:09

KEŞKE YASAK DEVAM ETSEYDİ

Özellikle gece yolculuklarında zaten koltuk arkası TV lerin ışıkları ve kulaklıklarından dışa taşan sesler konforu iyice düşürdü. Buna ilave bir de telefon zilleri ve sesli konuşmalar eklenince otobüs yolculuğu çekilmez oluyor. Sabaha kadar uyuyamıyorsunuz ve ertesi gününüz mahvoluyor.

burak tan
9 yıl önce - Sal 25 Eyl 2012, 10:28

Şöförlerin bi kısmı yasak değil diyor,diğer kısmıda yasak diyor,hangi birine inanılcak?

Nihat Koç

9 yıl önce - Sal 25 Eyl 2012, 10:40

Yasak uygulanmalı

müslüm56
9 yıl önce - Sal 25 Eyl 2012, 14:04

Gaziantep firması olan seç turizmde seyahat esnasında telefonlarınızı kapalı tutunuz şeklinde anans yapılıyor uyan var mı bilmiyorum;ama telefonun aracı etkiledği söyleniyor ama bence yükses sesli konuşmadan kapattırıyorlar bence iyi de yapıyorlar.Hiç unutmam bir keresinde Kütahya'Dan gelirken Osmaniye'de birsi yanımda yüksek sesle konuşuyor diye telefonu kapatın dediler.Halbuki bu araçlrdan kullanan pamukkale,kamil koç izin veriyor(araaç neoplan).

0345 özer er

9 yıl önce - Sal 25 Eyl 2012, 14:16

Alıntı:
İstanbul Belediye otobüslerinde de telefon yasak idi. Sonradan birden serbest oldu. Meğersem bir zararı yokmuş. Kandırıldık mı?

cep telefonu çalıp vatandaş açtıgında koca otobüsün yolun ortasında yavaşlayıp durdugunu görmesem bende inanmazdım,cep kapatıldı ve araç yoluna devam etti,ulusoy,un neoplan araçlarında cep yasaktı şimdi travego otobüslerde sorun yok,bu araca konulan kit sayesinde sorun çözülüyor.

(KUBİLAY)

9 yıl önce - Prş 25 Nis 2013, 14:55

Radyasyon yayıyor diye frenleme sistemine etki yapıyor ve şöförün dikkatini dağıtıyor.

En son (KUBİLAY) tarafından Prş 25 Nis 2013, 15:07 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Mustafa Taşlı

9 yıl önce - Prş 25 Nis 2013, 15:02

Ben zaman içerisinde uçaklarda bile cep telefonu yasağının kalkacağını düşünüyorum. Diğer yolcuları rahatsız etmekte bir sakınca görmeyen yolcular telefonlarını kullanacaklar bence.

semjh

9 yıl önce - Prş 25 Nis 2013, 15:20

sırf bilgilerini ölçmek için soruyorum muavinlere neden kapattırıyorsunuz diye genelde fren yada klima cevabını alıyorum eyvallah başkasının yalancısı onlarda ama hiç unutmam birisi kapılar kilitleniyor açılmıyor demişti hala aklıma geldikçe gülüyorum.
bu işin özü biz ne yapsakta yolcular telefonlarını kapatsalar sabaha kadar çen çen konuşmasınlar diye zamanında düşünmüşler.çözüm olarakta biz uğraşmayalım bilgisizliklerinden faydalanalım kandıralım yolcular birbirleriyle uğraşsınlar kapattırsınlar telefonu diye bu fren abs yalanını bulmuşlar.harbiden de öyle oluyor şöför yada başka bir görevli birşey demeden diger yolcular atılıyor kapat diye
otobüslerde telefona karşı mıyım? bizim milletin usulune göre kullanmayacağını bildiğim için evet karşıyım ve abs yi bozuyor fren tutmuyor (yersen).

sayfa 4
ANA SAYFA -> ULAŞIM