Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
melih
17 yıl önce - Pts 13 Eyl 2004, 16:45

cep telefonun ABS veya klimayı etkilemedigi bizzat mercedesin otobus fabrikasının muduru tarafından acıklanmıstır.bu olay bu kadar acık.safirlerdede var abs ve klima neden serbest onlarda veya arabalardada var ama ben bugune kadar bozulan duymadım.otobuslerdede sofor ve hostların telefonları surekli acıktır.uzatmaya gerek yok sanırım bu konuyu daha fazla!

Alp
17 yıl önce - Pts 13 Eyl 2004, 17:56

tek sorun yolcularin gecenin bir yarisi oyun oynarken ses cikarmasi ya da konusarak milleti rahatsiz etmesi olarak aciklarim bunu...! gecen yil tr geldigimde cift katli bostanci - taksim otobusunde kadinin biri yirtiniyordu saatlerce kopruyu gecti bostancidan hala konusuyordu en sonunda yolcular elinden aldilar telefonu kadinin ve kopru cikisinde indirdiler...

Moh@met

17 yıl önce - Prş 21 Tem 2005, 13:00

Olayın teknik boyutunu bilemiyorum. Ancak üzerinde işletim sistemi bulunan telefonlar için programlar var. Telefonunuzu flight moduna (uçuş modu) geçiriyorsunuz ve sim kartınızı çıkarıp otobüste kullanabiliyorsunuz. En azından bu muavini ve şoförü susturuyor "Abi sim kart takılı değil" diyebiliyorsunuz. Bu tarz programları www.mobango.com adresinden bulabilir ve indirebilirsiniz. Sonra bu programı bluetooth, infrared, kablo sayesinde telefonunuza yükleyebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz olarak siteye üye olup telefonunuza gönderebilirsiniz. Ancak telefona gönderim ücreti alınıyormu bilmiyorum. Size "Psiloc System Tools" programını önerebilirim. http://www.psiloc.com/ adreside programı üreten firmanın web sitesi. Bu adrestende bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Elif Pamir

17 yıl önce - Prş 21 Tem 2005, 13:34

Ben şu açıdan düşünüyorum. Yasaktır ... Yasak ta olmalıdır. Bunun için bir sebep aramaya bile gerek duymuyorum. Yorgunum, bir iş için bir günlüğüne 8 saatlik bir yola çıkmışım uykusuzum ve belki de sinirliyim! Tüm otobüsün telefonu çalıyor car car. Biri açıyor biri kapıyor .... Delirirdim zannımca ...

Gurkan
17 yıl önce - Prş 21 Tem 2005, 17:35

Cep telefonlarinin Abs fren sistemlerine ve de klimalara zarar vermedigi dogru ama burada yasarken iyi ki Turkiye' de otobuslerde cep telefonu yasak diyorum. New York ve de Boston arasi otobuslerde birakin yolculari otobus soferleri bile surekli olarak telefonda konusuyorlar ve butun yolculugunuz zehir oluyor. Ne uyumak mumkun ne de bir kitap vs okumak.

mordehay kohen

17 yıl önce - Prş 21 Tem 2005, 21:45

ben kendim otobus şöförüyüm cep telefonu öteki yolcuları rahatsız eder ama sistemi
katiyen etkilemez sizleri basbayağı uyutmuşlar ama bence öyle kalmasıni terçih ederim
beni ve öteki yolcuları fena halde rahatsız ediyor

Ahmet Ucoglu

17 yıl önce - Prş 21 Tem 2005, 23:19

2003 model Man S 2000 Mega ile yolculugumuz sirasinda yasanan bir olaydir...

Gece 11:00 gibi hareket ettik Istanbul'dan Adapazari mevkiinde klima ariza yapti...
Kenara cektik, sofor klimanin beynini resetledi ve duzeldi...
Bu durumun nedenini sordugumda cep telefon sinyalleri nedeni ile boyle oldugunu soylemisti..
Yani firma bizim sofor bizim bana yalan soyleyecek hali yok

Ayni sekilde hiz kadraninin cep telefonu yaklastirildiginda calismadigini bir O403'te gormustum epey sasirmistim... Hepsinde olur mu bilemem...

Sonuc olarak bizim firmada dis antenli arac kitleri kuruldu, baska kimse telefon kullanamaz..

messiah_haktan

16 yıl önce - Pzr 28 Ağu 2005, 20:31

Ankara-Eskishir arasi calisan ANKA firmasinin bütün otobüslerinde cep telefonu serbest.ANKA'nin otobüsleride uzaydan ine degil,bildigmiz 0403 vs vs..
Cep telefonunun zarar verdigi resmen hikaye.Almanya'd a kapatma zorunlugu yok.
Türk halkina "yasak yapma sakin" dersen adam otobüse binmeden önce ekstra kontör alir konusmak icin,onun icin iyi bir cözüm bu fren ve klima hikayesi.Ilk basta frene zarari oluyor dediler,millet bir kac yil yuttu,biraz tedirgin olmaya bsladi bu sefer de klimaya zarar verdigini söylemeye basladilar

En iyisi ama eski bir IETT otobüsü kaza yaip bir binanin icine girmisti,otobüs söförü sucunu kabul etmemek icin "ögrencinin teki,cep telefonu ile konustu,onun yüzünden oldu" demisti.Otobüste Ikarus tipi birseydi

sametalt
9 yıl önce - Pts 24 Eyl 2012, 14:38

otobüsün bir yerine zara variyo

Burç

9 yıl önce - Pts 24 Eyl 2012, 14:46

Tam olarak neresine zara variyo?

8 sene önce bu başlığı açtığımda İstanbul Belediye otobüslerinde de telefon yasak idi. Sonradan birden serbest oldu. Meğersem bir zararı yokmuş. Kandırıldık mı?

sayfa 2
ANA SAYFA -> ULAŞIM