Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
ibrahim10
11 yıl önce - Sal 10 Ksm 2009, 14:45
ÇİDER (Çocuk İstiyorum Derneği)

ÇİDER Sn.Sibel TUZCU hanımın kuruculuğunu ve başkanlığını yaptığı,bebeği olmayanların mutlaka üye olup irtibata geçmesi gereken benim ve eşiminde üye oldugu,üç kişilik bir aile olmamıza vesile olan yardım kuruluşudur.
Bu arada bu başlığı esas açma sebebim hem bu hafta sonunda Balıkesir'de yapılacak olan konferansı haber vermek hemde konuyla ilgili bilgi ve görüşlerimizi paylaşmaktır...
Hz. Mevlana'nın sevdiğim bir sözünüde yazmadan geçemeyecegim
"Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından hiçbirşey kaybetmez"

Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği Çider'in katkısıyla 14 Kasım Cumartesi günü Balıkesir Salih Tozan Kültür Merkezinde,15 Kasım Pazar günü de Burhaniye İlçe Halk Kütüphanesi Konferans Salonu saat 13.00/16.00 arasında ,çocuk sahibi olamama nedenleri ve tüp bebek tedavileri anlatılacak.

İstanbul'dan Umut Tüp Bebek Merkezinin uzman doktoru Doç.Dr.Ulun Uluğ toplantıya katılan herkesin sorusunu cevaplayacak,tahlillerini kontrol edecek ve tedavileri hakkında yol gösterecek.
Toplantı halka acık ve ücretsiz yapılacak toplantıda ,katılımcılar tüp bebek tedavileri için Çider'e başvurduklarında özel indirimlerle tedavi olabilecekler.

Not: Altta bulunan 2 paragraf http://www.cocukistiyorum.com/ adresinden alıntıdır...

En son ibrahim10 tarafından Sal 10 Ksm 2009, 15:00 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Emir ERTEN
11 yıl önce - Sal 10 Ksm 2009, 16:55

Nüfusumuz zaten fazla.Bu yüzden her aileye 1 çocuk yeter kanaatindeyim.Hatta çocuğa gerek bile olmadığını düşünenlerdenim.Nüfusumuz artık artış oranını azaltmalı,nüfusumuz yerinde saymalıdır.
İşsizlik oranı da bu şekilde düşebilir.

Yusuf Esengül
11 yıl önce - Sal 10 Ksm 2009, 17:16

Alıntı:
Nüfusumuz zaten fazla.Bu yüzden her aileye 1 çocuk yeter kanaatindeyim.Hatta çocuğa gerek bile olmadığını düşünenlerdenim.

Cık cık cık. Oldu mu şimdi? Ya babamız da böyle düşünseydi biz bu dünyada olabilir miydik? Aile planlamasına evet. Ama eğer insanlar bakımını görümünü yapabilecekse,eğitimini verebilecekse neden olmasın?

kalecan
11 yıl önce - Sal 10 Ksm 2009, 17:32

Alıntı:
Nüfusumuz zaten fazla.Bu yüzden her aileye 1 çocuk yeter kanaatindeyim.Hatta çocuğa gerek bile olmadığını düşünenlerdenim.Nüfusumuz artık artış oranını azaltmalı,nüfusumuz yerinde saymalıdır.

çok yanlış bir düşünce
bir ülkenin devamlılığını sağlayabilmesi için ailelerin ortalama 2,4 çocuğa sahip olması gerekir
avrupada bu oran 1,8 dir avrupada yaşayan müslümanlar çıkarılırsa oran 1,4'e düşmektedir
bu ise avrupayı dehşete düşürmektedir
50 yıl sonrasını %80'ini 60 yaşının üzerindekilerin oluşturduğu bir avrupa beklemektedir
belkide 100 yıl sonra avrupa halkları tarihten tamamen silinecektir

ülke ortalamasında ailelerin 2,4 çocuğa sahip olması durumunda ülke nüfusu yerinde sayacaktır
ülkelerin dinamik yapısını kaybetmemek için bir ailenin 2,9 çocuğa sahip olması gerekir

bu yazdıklarım tamamen bilimseldir avrupanın yapmış olduğu araştırmalardır
50 yıl sonra avrupadaki müslüman nüfusu hıristiyanları geçeceği tahmin edilmektedir

senin gibi düşünenler çoğalırsa emeklilik yaşının 65 olmasına itiraz edenler 90'a çıkarsa hiç şaşırmasın

kalecan
11 yıl önce - Sal 10 Ksm 2009, 17:37

bu siteye bende 5 yıl önce üye olmuştum
şuan 8 aylık bir kızım oldu ama hala kopamadım
siteyi ve forumu sürekli takip ediyorum
böylesine güzel bir yardımlaşmanın dayanışmanın paylaşımın olduğu başka bir platformun olduğunu düşünmüyorum
oradaki insanlardan çok şey öğrendik
Hamdolsun Allah gönlümüzün muradını verdi
Allah isteyen herkezin gönlüne göre versin

Enes A.
11 yıl önce - Sal 10 Ksm 2009, 17:38

Alıntı:
bir ülkenin devamlılığını sağlayabilmesi için

Ekonomi, istihdam gibi önemli parametreler gelişmiyorsa her ailenin 3-5 çocuğunun anlamı var mı? Geleceği olmayan işsizler ordusuna yeni askerler sadece...

kalecan
11 yıl önce - Sal 10 Ksm 2009, 17:51

Alıntı:
Ekonomi, istihdam gibi önemli parametreler gelişmiyorsa her ailenin 3-5 çocuğunun anlamı var mı? Geleceği olmayan işsizler ordusuna yeni askerler sadece...

80 yaşına gelmişsin nüfus artış hızı ekside
iş var çalışacak genç nüfus yok
hastalandın doktor yok hemşire yok
ev yaptıracaksın usta yok amele yok
maden ocaklarında çalışacak insan yok
bakıma muhtaçsın yaşlı bakıcısı yok
artık bizde AFRİKA ÜLKELERİNDEN iŞ GÜCÜ transferi yaparız

Yağmur_06
11 yıl önce - Sal 10 Ksm 2009, 19:19

Alıntı:

Bu düşünceye sahip insanlara söyleyeceğim tek cümle; Önce evlen sonra bir çocuğun olsun bakalım, dünyada çocuk sevgisini geçecek sevgi tanımıyorum, ALLAH isteyen herkezi inşallah çocuk sahibi eder,

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET